Vlastníci kulturních památek mohou žádat o podporu

Publikováno 18.8.2020

Žádost o státní finanční podporu z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón pro rok 2021 si mohou do 25. října 2020 podat vlastníci objektů se statutem Kulturní památky ČR v Městské památkové zóně Hranice, kteří zamýšlí v roce 2021 provádět jejich obnovu.

Podrobnější informace naleznete na stránkách Ministerstva kultury

Vlastníci budou potřebovat zejména zpracovanou projektovou dokumentaci, položkový rozpočet, vyplněný anketní dotazník a závazné stanovisko státní památkové péče. Vzhledem k tomu, že budou akceptovány pouze úplně vyplněné formuláře dotazníku ve formě a úpravě předepsané Ministerstvem kultury je třeba, aby si žadatelé o dotaci vyzvedli formulář na MěÚ Hranice, Odboru školství, kultury a tělovýchovy, případně si jej stáhli na webu ministerstva kultury nebo města Hranice  nebo zaslali e-mailem žádost o zaslání dotazníku elektronickou formou na kontaktního pracovníka Barboru Kaštovskou, tel. 581 828 113, e-mail: barbora.kastovska@mesto-hranice.cz.