Vybíráme nejlepší sportovce Hranic

Publikováno 6.2.2018

Tradiční anketa o nejlepší sportovce loňského roku se rozbíhá. Nominace lze podávat do 25. února 2018. Sportovní oddíly a kluby mohou podávat v každé kategorii vždy nejvýše dvě nominace.

Nejlepší sportovci se vybírají podle Kritérií vyhlašování nejlepších sportovců města, které naleznete na webových stránkách města (www.mesto-hranice.cz – životní situace  - další situace).

Nominovaní sportovci musí být členy sportovního oddílu nebo klubu, který působí na území města Hranic a reprezentují tento oddíl nebo klub ve sportovních soutěžích.  Výjimkou je kategorie odchovanců, což jsou sportovci, kteří byli členy hranických oddílů a nyní dosahují vynikajících výsledků v mimohranických sportovních oddílech. To znamená, že dosáhli minimálně titulu mistra republiky dospělých, či medaile z mistrovství republiky dospělých, doma i v zahraniční, či jsou členy reprezentace v kategorii dospělých a za reprezentaci startovali.

Zvlášť jsou posuzovány olympijské sporty a neolympijské sporty. V olympijských sportech jsou hodnoceny kategorie jednotlivců a družstev s věkovým členěním a kategorie hendikepovaní sportovci, která je bez věkového členění. Sportovci jsou věkově členěni do tří kategorií - do 15 let, od 16 do 19 let a 20 let a starší. Také neolympijské sporty jsou členěny; a to na jednotlivce a družstva. V obou případech bez věkového členění.

Nominace se musí zasílat na stanoveném formuláři, který můžete získat na podatelně Městského úřadu ve dvoraně zámku, na odboru školství, kultury a tělovýchovy nebo na webových stránkách města.  Nominace se mohou zasílat poštou na adresu Městský úřad Hranice, odbor školství, kultury a tělovýchovy, Pernštejnské nám 1, 753 01 nebo předávat přímo na podatelně MěÚ Hranice. Na nominace, které nebudou podané na předepsaném formuláři, nebo budou doručené po termínu uzávěrky, nebude brán zřetel.

Oddíly a kluby mohou také podávat návrhy na ocenění sportovních seniorů, trenérů a funkcionářů, kteří se svou dlouholetou prací (20 a více let) výrazně zasloužili o rozvoj tělovýchovy v Hranicích. Tato žádost se podává volnou formou, včetně souhlasu nominovaného sportovce se zpracováním osobních údajů. Kromě údajů o nominovaném je třeba uvést také jméno, příjmení, adresu a telefon osoby, která nominaci podává.

Fotka nám připomíná loňské předávání cen Sportovec roku.