150_Hranice_IT vybavení pro stavební úřad – počet balíčků 10

Publikováno 30.4.2024

Projekt „150_Hranice_IT vybavení pro stavební úřad – počet balíčků 10“, registrační číslo projektu CZ.31.9.0/0.0/0.0/24_119/0009472 je spolufinancován Evropskou unií. Dotace se poskytuje za účelem realizace projektu v rámci Národního plánu obnovy.

K 01. 01. 2024 nabyl účinnosti nový stavební zákon pro tzv. vyhrazené stavby a pro jiné, než vyhrazené stavby, nabývá účinnosti od 1. 7. 2024. Stavební řízení bude pro všechny účastníky probíhat v digitální podobě prostřednictvím Portálu stavebníka a dalších informačních systémů.

Na pořízení nezbytné výpočetní techniky určené výhradně k výkonu činnosti zaměstnanců stavebních úřadů, vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj pro dotčené městské a obecní úřady, krajské úřady a některé ÚSÚ dotační výzvu v rámci programu Národního plánu obnovy.

Cílem projektu je finanční podpora nákupu standardizovaných balíčků IT vybavení vyšší kvality. Počet balíčků IT techniky, které je konkrétní příjemce oprávněn v rámci podpory pořídit, byl určen na základě údajů, které úřady uvedly v dotazníkovém šetření, konkrétně pro MěÚ Hranice je to 10ks balíčků.

Předpokládané celkové náklady akce jsou 550 000 Kč,  dotace na projekt činí 100% a náklady jsou uznatelné v plné výši.