Hranice - Asistenti prevence kriminality

Publikováno 6.8.2018

Tento projekt je spolufinancován z Ministerstva vnitra České republiky v rámci Programu prevence kriminality na místní úrovni 2018.

Město Hranice připravilo projekt Hranice - Asistent prevence kriminality. V minulých letech působili u městské policie čtyři Asistenti prevence kriminality, kteří byli vybráni z Úřadu práce na základě Dohody o vytvoření pracovní příležitosti v rámci veřejně prospěšných prací. Jejich mzdy byly částečně (90%) hrazeny z Úřadu práce, tyto dohody však skončily. S těmito zkušenými asistenty chceme pokračovat i nadále, proto jsme zažádali o dotaci na Ministerstva vnitra. Obsahem úspěšného projektu byly mzdy těchto asistentů prevence kriminality, výstroj a školení. Jedná se o čtyři asistenty prevence kriminality, jejich školení a vedení mentora na tříletý projekt až do konce roku 2020.

Celkové předpokládané náklady 2.382.000,-Kč

Dotace Ministerstva vnitra ČR 2.089.800,-Kč