logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Partnerská města

Slovenske Konjice

Milé středověké městečko Slovenske Konjice (Slovinsko) je položeno mezi tajemnou horou Slovenske Konjice na jedné straně a slunnými zlatými kopci Škalce na straně druhé. První zmínky o městě pod názvem Conouwitz se datují do roku 1146. Město spolu s jeho četnými okolními vesnicemi dotváří obraz údolí kolem řeky Dravinja. Slovenske Konjice jsou středem tohoto údolí . Město se stává modelem laskavosti a pořádku. Bylo oceněno 9 cenami za nejkrásnější výletní město a vyhrálo zlatou medaili v evropské soutěži Entente Florale (Evropská kvetoucí sídla).

více... | Publikováno 2.8.2017

Konstancin - Jeziorna

Konstancin-Jeziorna (Polsko) leží v těsné blízkosti hlavního města Varšavy v Mazowieckém vojvodství nedaleko řeky Wisly. Město Konstancin-Jeziorna je relativně mladým městem.

více... | Publikováno 2.8.2017

Hlohovec

Hlohovec (Slovensko) se rozkládá v údolí mezi jižním výběžkem předhoří masívu Považského Inovca a částí Nitrianskej pahorkatiny. Městem protéká řeka Váh, nejdelší slovenská řeka. Je křižovatkou mezi historickými městy Trnava a Nitra, v těsné blízkosti světoznámých lázní Piešťany.

více... | Publikováno 2.8.2017

Leidschendam - Voorburg

Leidschendam - Voorburg (Nizozemí) je krásné město se 40 tisíci obyvateli, které leží v těsné blízkosti Haagu. Má nádherné historické centrum s mnoha pečlivě udržovanými památkami. Voorburg je také městem soch, na jeho území je neuvěřitelný počet 67 soch

více... | Publikováno 2.8.2017

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019