logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Město chystá konferenci SMART City

Město Hranice vás zve na workshop a výstavu SMART City. Akce se bude konat v pátek 22. června a v sobotu 23. června na zámku. Podrobné informace naleznete v přiložené pozvánce.

více... | Publikováno 14.6.2018

Přicházejí změny u pasů, občanských i řidičských průkazů

Cestovní doklady a občanské průkazy bude možné získat do 24 hodin. O řidičské průkazy nebudete muset žádat v místě bydliště. Tyto a další změny vstoupí v platnost již 1. července.

více... | Publikováno 5.6.2018

Upozornění - obyvatelé se mohou připojovat na kanalizaci

V ulici Havlíčkova a Pod Křivým se obyvatelé mohou připojovat na nově vybudovanou splaškovou kanalizaci. VaK Přerov upozorňuje, že do revizní šachty, musí být napojeny pouze splaškové vody. Před záhozem přípojky provede kontrolu zástupce provozovatele – VAK Přerov a.s., p. Jemelík tel 724 387 944.

více... | Publikováno 18.6.2018

Pozor na neseriozní obchodníky

Při prodeji energií se stále můžete setkat s nekalými praktikami a se zavádějícími údaji od různých "obchodníků". Ne všechny nabídky laciné elektřiny a plynu jsou však tak výhodné, jak se tváří na první pohled.

více... | Publikováno 21.6.2018

Silničáři se pouští do oprav, chystají se uzavírky

Ředitelství silnic a dálnic o prázdninách uzavře silnici na Valašské Meziříčí. Silnice z Potštátu na Odry bude v červnu uzavřena. Na silnici I/47 bude částečná uzavírka mezi Hranicemi a Bělotínem. V Hranicích se krátce uzavře ulice Hřbitovní.

více... | Publikováno 14.5.2018

Zahajuje se stavba cyklostezky do Teplic

Stavba prvního úseku cyklostezky, která spojí Hranice a Lázně Teplice nad Bečvou, byla zahájena v pondělí 4. června. V zimě již proběhly přípravné práce, zejména nezbytné kácení dřevin u Bečvy. To muselo být provedené do konce března, aby proběhlo v období vegetačního klidu.

více... | Publikováno 13.3.2018

Město opraví panelovou cestu u Bečvy

Rozbitou panelovou cestu v ulici Žáčkova, která začíná u tenisové haly, hodlá město v létě opravit.  Spravený bude i navazující úsek cesty, který je po zimě ve velmi špatném stavu.

více... | Publikováno 11.6.2018

Nové infocentrum v Teplicích se otevřelo

Nové informační centrum na vlakové zastávce v Teplicích nad Bečvou, zaměřené na Hranickou propast, bylo slavnostně otevřeno 1. června v 15  hodin. O hudební doprovod se starala skupina Hraničáci. Možnosti hned zčerstva si prohlédnout nové prostory, využily desítky lidí. (fotogalerie)

více... | Publikováno 4.6.2018

V neděli hořel v Hranicích elektrobus

V neděli v podvečer vyhořel autobus MHD v Hranicích. Ve vozidle jel pouze řidič, který včas vystoupil. Příčiny nehody se vyšetřují.

více... | Publikováno 11.6.2018

Zimní stadion by se mohl začít stavět do dvou let

Veřejné bruslení, hokejové i krasobruslařské oddíly nebo krytá in-line plocha – to vše by mělo být za pár let dostupné v Hranicích. Město totiž usilovně pracuje na projektu nízkonákladového zimního stadionu, který by měl vyrůst v Žáčkově ulici. Hokejová hala má stát 70 milionů korun, město ale díky dotacím zaplatí jen 15 milionů.

více... | Publikováno 30.5.2018

Úder blesku způsobil problémy

Úder blesku při čtvrteční bouřce nad Hranicemi zasáhl věž zámku. I přes použití přepěťové ochrany byly zasaženy některé systémy Městského úřadu, které jsou postupně opět uváděny do provozu. Přesto se krátkodobě můžete setkat s některými obtížemi při vyřizování vašich záležitostí. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 4.6.2018

Nepůvodní raci šíří račí mor

Invazivní druhy raků, rak signální a pruhovaný šíří račí mor. V květnu byl potvrzen výskyt raka signálního na řece Moravě u Kojetína.

více... | Publikováno 5.6.2018

Proběhlo cvičení Integrovaného záchranného systému na Nové

Cvičení složek Integrovaného záchranného systému se uskutečnilo ve čtvrtek 17. května od 7.15 do 11 hodin na ulici Nová u rybníka Kuchyňka poblíž domu 1299.  Ulice Nová byla proto pro dopravu uzavřena; a to od křižovatky s ulicí Nádražní až po odbočku k ČSAD. (fotogalerie)

více... | Publikováno 16.5.2018

Město si připomíná vznik samostatné republiky

Čestným pochodem čety vojáků hranické posádky se státní vlajkou od zámku ke Staré radnici a položením květin u busty T. G. Masaryka si  město Hranice připomnělo vznik samostatného Československa  před 100 lety.

více... | Publikováno 28.5.2018

O zasílání varovných SMS je nutné znovu požádat.

Občané, kteří vlastní nemovitost v Hranicích v záplavovém území v blízkosti vodních toků a chtějí být informováni o vyhlášených povodňových stavech na tocích formou varovných  SMS  mají možnost o tuto službu znovu požádat.

více... | Publikováno 24.5.2018

Olomoucká aglomerace nabízí příležitosti pro podnikatele

Hned několik druhů výzev v rámci integrovaných teritoriálních investic je připraveno pro podnikatele, kteří mají sídlo nebo provozovnu v Olomoucké aglomeraci .

více... | Publikováno 29.5.2018

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Hraničtí žadatelé, kteří uspěli se svojí žádostí u Olomouckého kraje v rámci vyhlášeného dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II“ si již mohou požádat také o městský příspěvek. Jde o občany, kteří vlastní nemovitost na území města Hranic (včetně místních částí).

více... | Publikováno 11.5.2018

Rekonstrukce hřbitova pokračuje opravou zdí

Druhým rokem pokračuje rekonstrukce hranického hřbitova. Loni byla opravena část zdi od smuteční síně po vchod na hřbitov, letos navazují další práce.

více... | Publikováno 7.8.2017

U nádraží se připravuje další prostor k parkování

Další rozšíření možností parkování u vlakového nádraží v Hranicích připravuje město Hranice. Odkoupilo a zbouralo nevyužívanou budovu a připravuje zde plochu pro parkování. Nyní se již připravuje dokumentace pro stavební povolení.

více... | Publikováno 24.5.2018

Slavnostní nástup vojáků připomněl Den vítězství

K výročí Dne vítězství proběhl na Masarykově náměstí ve čtvrtek 3. května od 10 hodin slavnostní nástup vojáků. (fotogalerie)

více... | Publikováno 27.4.2018

Mění se systém svozu odpadu ze zahrádkářských kolonií

Sběr a svoz biologický rozložitelného odpadu ze zahrádkářských kolonií se mění. Nově již nebudou na přechodných stanovištích v zahrádkářských koloniích trvale umístěny kontejnery na ukládání biologicky rozložitelného odpadu.

více... | Publikováno 4.5.2018

Opravuje se ulice Tovačovského

Ulice Tovačovského se spravuje od křižovatky s ulicí Máchova po křižovatku s ulicí Hálkova. Další úsek směrem k hasičům musí počkat, protože tam budou ještě pracovat plynaři. Tovačovského ulice se bude opravovat do konce května..

více... | Publikováno 3.4.2018

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

V Hranicích je nasazen radar na měření rychlosti

Snaha o zvýšení bezpečnosti chodců vedla město Hranice k tomu, že od 3. ledna 2018 nasadilo v ulicích radar na měření rychlosti projíždějících vozidel. Mnozí řidiči totiž mají problém ve městě sundat nohu z plynu a dodržovat předepsanou rychlost. Dalším přínosem by mělo být i snížení ekologické zátěže.

více... | Publikováno 3.1.2018

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemků, připravených k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 7.8.2017

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Hranice zřídí centrum pro bezdomovce

Město připravilo plán na vybudování nízkoprahového denního centra, zaměřeného na hranické osoby bez přístřeší, s předpokládanou kapacitou 15 osob. Pro toto centrum se zrekonstruují městské prostory na Třídě Československé armády.

více... | Publikováno 1.3.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2017