logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Zveme na Podzimní trhy

​​​​​​​Zveme vás na Podzimní trh, který se uskuteční v pátek 20. září od 9 do 17 hod., na Masarykově náměstí v Hranicích. Na trhu bude možno zakoupit výrobky regionálních značek - med, medové výrobky, medovou kosmetiku, maso, uzeninu a masné speciality, sýry.

více... | Publikováno 16.9.2019

Chystají se veřejná projednání plánů

Veřejné projednání „Programu rozvoje města Hranic na roky 2020 - 2030“ proběhne ve čtvrtek 3. října 2019 od 14.00 do 16.00 ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Hranice. Na stejném místě, jen od 16 do 17 hodin proběhne Veřejné projednání „Střednědobého plánu sociálních služeb SO ORP Hranice na roky 2020 až 2022“.

více... | Publikováno 5.9.2019

Hraničtí dobrovolní hasiči vylepšují vybavení (fotogalerie)

Město Hranice zásadním způsobem vylepšilo svým dobrovolným hasičům vybavení.  V pátek 6. září převzali hraničtí hasiči novou cisternovou stříkačku a novou elektrocentrálu. Díky lepšímu vybavení mohou hasiči účinněji zasahovat proti požárům, čímž se zvýšila bezpečnost nejen obyvatelů města i jeho místních částí, ale i celého regionu.

více... | Publikováno 16.9.2019

Proluka u Synagogy se mění

Proluka vedle Synagogy na Janáčkově ulici, která je jedním z posledních neřešených míst v historickém jádru města, dostává novou podobu. V pondělí 23. září v 17 hodin bude nová podoba proluky slavnostně odhalena.

více... | Publikováno 24.7.2019

Geodeti zaměřují vysokorychlostní trať

V rámci akce „Mapování, TU 1891, žst. Prosenice - Hranice na Moravě – žst. Ostrava Svinov v km 191,4 – 263,3 včetně území a objektů v „nové/budoucí trase“ budou od 1. září do 31. prosince 2019 probíhat geodetické práce na zaměření vysokorychlostní trati v zájmovém území obce Hranice. Výsledkem prací má být nová vysokorychlostní trať „Moravská brána“. Investorem akce je Správa železniční a dopravní cesty s.o.

více... | Publikováno 18.9.2019

Komenského ulice bude krátce uzavřena

Krátkou celkovou uzavírku části ulice Komenského si vyžádají práce na splaškové kanalizaci. Pokud nenastanou nepředvídané okolnosti, tak v termínu od 26. do 31. října nebude Komenského ulice vůbec průjezdná u vyústění Račího potoka. Od 1. října do 17. listopadu zde bude provoz omezen na jeden jízdní pruh. Skalní a Hřbitovní ulice budou průjezdné.

více... | Publikováno 3.9.2019

Oddělení dopravních přestupků bude uzavřeno

Upozorňujeme, že ve čtvrtek 26. a v pátek 27. září bude z provozních důvodů uzavřené oddělení dopravních přestupků odboru vnitřních věcí Městského úřadu Hranice. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 30.8.2019

Zahajuje se rekonstrukce Havlíčkovy ulice

Rekonstrukce Havlíčkovy ulice se rozbíhá opravami opěrných zdí. Od července zde probíhaly přípravné práce, především přeložky inženýrských sítí. Doprava v ulici je částečně omezena.

více... | Publikováno 5.9.2019

Město rozšiřuje možnosti třídění odpadu

Město Hranice rozšířilo služby v oblasti odpadového hospodářství o popelnice na biologicky rozložitelný odpad. Harmonogram svozu biologicky rozložitelného odpadu naleznete v příloze. Důvodem pořízení nových nádob jsou připravované změny v legislativě, které se týkají odpadového hospodářství.

více... | Publikováno 9.8.2019

Město Hranice bude mít participativní rozpočet

Hraničtí občané se budou moci mnohem aktivněji zapojit do zlepšování života ve svém městě. Zastupitelé totiž na svém dubnovém jednání odsouhlasili, že občané budou mít možnost formou ankety rozhodovat o tom, na jaký investiční účel by měla být využita částka jednoho milionu korun z rozpočtu města.

více... | Publikováno 30.4.2019

7. brigáda slavila 25. výročí vzniku

Slavnostní nástup vojáků 7. mechanizované brigády k 25. výročí jejího založení se uskutečnil ve středu 4. září na Masarykově náměstí v Hranicích.

více... | Publikováno 4.9.2019

Na Školním náměstí se zkoušelo umístění sochy Masaryka

Jak přesně bude stát socha T. G. Masaryka na Školním náměstí zkoušeli v úterý 27. srpna autoři vítězného návrhu Ladislava Sorokáč a Ondřej Tuček společně s projektantem náměstí - architektem M. Obenausem a zástupci města Hranic. Přibližný model sochy tak v úterý odpoledne několikrát změnil polohu, aby se zjistilo nejvhodnější umístění.

více... | Publikováno 29.5.2019

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Hraničtí žadatelé, kteří uspěli se svojí žádostí u Olomouckého kraje v rámci vyhlášeného dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II“ si již mohou požádat také o městský příspěvek. Jde o občany, kteří vlastní nemovitost na území města Hranic (včetně místních částí).

více... | Publikováno 11.5.2018

Odpověď na žádost o zrušení uzavírky centra města

Rada města na jaře schválila opatření ke zklidnění dopravy v městské památkové zóně - zamezení průjezdu centrem města. Přinášíme informace o tomto opatření, včetně videa, i odpovědi na žádost o zrušení uzavírky a na petici občanů.

více... | Publikováno 21.8.2019

Předzámčí dostalo novou tvář

Dvorek na levé straně u jižního vstupu do zámku se proměnil k lepšímu. Vzniklo zde upravené místo pro venkovní kavárenské posezení s dětským koutkem. (fotogalerie)

více... | Publikováno 29.7.2019

Hřbitovní ulice je uzavřena, buduje se kanalizace

Uzavírku Hřbitovní ulice si vyžádá další etapa rekonstrukce hranického hřbitova. Od pondělí 24. června začala dopravní omezení, nyní je ulice již úplně uzavřena. Uzavírka je nutná kvůli vybudování dešťové kanalizace v této ulici. Ulice dostane nový povrch a bude otevřena od 15. září.

více... | Publikováno 17.6.2019

Město hledá nové úředníky

Výběrová řízení hned na tři pozice vypsal tajemník MěÚ Hranice. Jde o výběrová řízení na místo úředníka na úseku dopravně správních agend v působnosti zkušebního komisaře a komplexního posuzování technické způsobilosti vozidel, na místo úředníka pověřeného výkonem státní správy a samosprávy na úseku lesního hospodářství a myslivosti na Odboru stavební úřad, životního prostředí a dopravy a na místo sociálního pracovníka – výkon sociálně-právní ochrany dětí na Oddělení sociálně právní ochrany dětí na Odboru sociálních věcí MěÚ Hranice.

více... | Publikováno 24.7.2019

Výstava Jana Ambrůze krášlí dvoranu zámku

Až do 13. října si ve dvoraně hranického zámku budete moci prohlédnout objekty akademického sochaře Jana Ambrůze. Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 15. srpna v 17:00 hodin.

více... | Publikováno 16.8.2019

Cantabile na radnici představil své úspěchy

Skvělé úspěchy pěveckého sboru Cantabile v Rusku  na soutěži The Singing World ocenilo i vedení města. Sbormistryně Markéta Lásková a členové sboru byli ve čtvrtek  15. srpna přijati  starostou města Hranic Jiřím Kudláčkem a 1. místostarostou PhDr. Vladimírem Juračkou.

více... | Publikováno 16.8.2019

Kvalita života - Hranice jsou v kraji druhé

Kvalita života v Hranicích je hodnocená jako druhá nejlepší v Olomouckém kraji, nejvýše je hodnocená Olomouc.

více... | Publikováno 15.8.2019

Nemocnice slaví 80 let

Nemocnice Hranice letos slaví 80 let od přestěhování do současných prostor. Dříve se nemocnice nacházela v Teplické ulici. Hlavní oslavy proběhnou v areálu nemocnice v sobotu 7. září.

více... | Publikováno 7.8.2019

Galerie M+M slaví čtvrtstoletí

Neuvěřitelných 25 své existence již slaví Galerie M+M. Založili ji ve vile v Jurikově ulici Josef a Anna Musilovi. Za tu dobu se stala Galerie M+M neodmyslitelnou součástí kulturní mapy města Hranic.

více... | Publikováno 5.8.2019

Komín na kotelně u ZŠ 1. máje mizí

Nepoužívaný komín na kotelně u ZŠ 11. máje je postupně rozebírán. Komín již neplnil svou funkci a byl ve špatném stavu, proto musel být stržen.

více... | Publikováno 2.8.2019

Probíhá celorepublikový výzkum internetu v domácnostech

Můžete se zapojit do celorepublikového průzkumu využití internetu domácnostmi. Tento výzkum má pomoci při přípravě  Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+).

více... | Publikováno 1.8.2019

Vlastníci památek mohou žádat o dotace

Žádost o státní finanční podporu z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón pro rok 2020 si mohou do 25. října 2019 podat vlastníci objektů se statutem Kulturní památky ČR v Městské památkové zóně Hranice (MPZ).

více... | Publikováno 22.7.2019

Fotbalisté slavili sto let

Sto let hranického organizovaného fotbalu se slavilo v sobotu 15. června na stadionu SK Hranice v Žáčkově ulici. (Fotogalerie)

více... | Publikováno 17.6.2019

Nová aplikace informuje o investicích

Město Hranice spouští novou aplikaci, která vám poskytne přehledné informace o hlavních investičních akcích města.

více... | Publikováno 14.5.2019

Uschlé stromy jsou reklamovány

Na podzim loňského roku byly díky dotaci ve městě vysázeny tisíce stromů a keřů. Některé dřeviny však nepřežily zimu. V rámci reklamace budou suché a polámané stromy vyměněny na podzim 2019. Do té doby ale musí zůstat stát na místě, kvůli případným kontrolám ze strany poskytovatele dotace a také kvůli probíhající reklamaci.

více... | Publikováno 13.6.2019

Zlepši své město

Webová aplikace Zlepši své město je určena občanům Hranic pro hlášení závad, návrhů ke zlepšení veřejného prostranství či zadávání nových podnětů pro budoucí realizace investic. Umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí.

více... | Publikováno 11.6.2019

Další kolo kotlíkových dotací se rozbíhá

Olomoucký kraj vyhlásil již 3. etapu „kotlíkových dotací“. Letošní vlna kotlíkových dotací je prezentována jako poslední a Hranice výměnu kotlů podpoří i z vlastního rozpočtu.

více... | Publikováno 13.5.2019

Socha Panny Marie se opravuje

Sochu Panny Marie Bolestné v Komenského ulici čeká odborná oprava. Proto byla v pátek 24. května demontována a odvezena do restaurátorské dílny.

více... | Publikováno 22.5.2019

Hranická MHD jezdí od dubna zdarma

Od 1. dubna jezdí hranická městská hromadná doprava pro všechny cestující zdarma. Plní se tak jeden z bodů programového prohlášení zastupitelstva města Hranic. Podle prvních předběžných údajů využití autobusů MHD vzrostlo.

více... | Publikováno 11.3.2019

Policie nabírá nové síly

Rozšiřujeme řady a přijímáme NOVÉ POLICISTY A POLICISTKY na obvodní oddělení HRANICE a pro nově vznikající Oddělení hlídkové služby v Přerově. Uvítáme muže a ženy v produktivním věku i čerstvé absolventy středních škol.

více... | Publikováno 18.3.2019

Podnikatelé mohou získat finance z EU

Téměř 400 milionů korun čeká na podnikatele Olomoucké aglomerace. Nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) vyhlásil v březnu nové výzvy pro podnikatelské subjekty. Finanční prostředky budou čerpány prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) v oblastech podpory Inovace – Inovační projekt, Aplikace a Potenciál.

více... | Publikováno 15.3.2019

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

Letos se mění poplatky za odpad a za psy

Vyšší poplatky za odpad, ale zároveň osvobození dětí a starších lidí a snížení některých poplatků za psy. To jsou hlavní letošní změny v poplatcích, které vyplývají z obecně závazných vyhlášek, které schválili zastupitelé města v listopadu 2018.

více... | Publikováno 9.1.2019

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v roce 2019, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019