logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Havárie vodovodu Pod Bílým kamenem

Dnes (11.12.) v poledne došlo k havárii vodovodu v lokalitě Pod Bílým kamenem. VaK Přerov oznámil, že je přerušena dodávka vody v oblasti od Staré střelnice ( V. Vlasák ) po Teplice nad Bečvou. V současné době se provádí výkopové a montážní práce na odstranění havárie vodovodu. Předpokládané obnovení dodávky vody bude v podvečerních hodinách

více... | Publikováno 11.12.2017

Městská policie opět organizovala mikulášskou nadílku

Dlouholetou tradicí Mikulášské nadílky v Hranicích je Mikuláš městské policie.  Letos Mikuláš s anděly a čerty potěšil děti v dětském oddělení Nemocnice Hranice, dále děti z Dětského domova Hranice, děti z Dětského centra Pohádka i děti ze sociálně slabších rodin. V 16 hodin pak ve dvoraně zámku proběhla nadílka pro veřejnost. Městská policie děkuje všem sponzorům, kteří podpořili tuto akci.

více... | Publikováno 6.12.2017

Zveme na prosincové zastupitelstvo města

Jednání zastupitelstva města Hranic se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince od 16. hodin na zámku v zasedací síni Městského úřadu v Hranicích, Pernštejnské nám. 1. Jednání zastupitelstva je veřejné a jste na něj srdečně zváni.

více... | Publikováno 7.12.2017

Vánoční strom v Hranicích už svítí

(Nová fotogalerie) Andělé na chůdách svými lucerničkami v pátek 1. prosince po páté hodině večerní rozsvítili hranický vánoční strom. Zcela zaplněné náměstí sledovalo nejen rozsvěcení stromku, ale i koncert Leony Machálkové, pěveckého sboru Cantabile Markéty Láskové.a skupiny Neřež. Atmosféru pátečního večera na Masarykově náměstí vám přiblíží fotky Pavla Jakubky a Nikol Fackové.

více... | Publikováno 27.11.2017

Na výměnu kotlů bude víc času i peněz

Zásadní změny v kotlíkových dotacích schválili na konci listopadu radní Olomouckého kraje. Jednak prodloužili termín, kdy je možné o dotace na výměnu starých kotlů za nové žádat a také zvýšili částku, určenou na tento dotační projekt. Nově lze o dotace žádat až do dubna 2018.  Z původních 124 miliónů korun navýšilo hejtmanství rozpočet dotačního projektu na téměř 167 miliónů.

více... | Publikováno 29.11.2017

Ceny města mají dva nové držitele

Za velkého zájmu veřejnosti proběhlo ve středu 15. listopadu slavnostní předání Cen města Hranic ve Velké zasedací místnosti MěÚ Hranice.

více... | Publikováno 8.11.2017

Poškozená vozidla

V neděli 3. prosince 2017 v nočních hodinách oznámil na tísňovou telefonní linku Městské policie Hranice občan, že v ulici Pod nemocnicí se pohybují muži, kteří ulamují ze zaparkovaných automobilů stěrače.

více... | Publikováno 5.12.2017

Nabízíme pronájem občerstvení na autobusovém nádraží

Občerstvení na autobusovém nádraží nabízí město k pronájmu. Záměr na pronájem těchto nebytových prostor vyhlásila Rada města Hranic. Minimální cena je 7 000,- Kč/měsíc. Součástí je i vyhlášení záměru na nájem části pozemku za minimálně 937 Kč/rok.

více... | Publikováno 29.11.2017

V Hranicích cvičila policie

V Hranické sokolovně se v pondělí konalo policejní cvičení. Policie ČR nám poskytla tiskovou zprávu o celé akci.

více... | Publikováno 21.11.2017

Kompostéry jsou k dipozici

Město Hranice získalo finanční prostředky na nákup kompostérů k ukládání biologicky rozložitelných odpadů ze zahrad a domácností občanů Hranic.Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

více... | Publikováno 8.11.2017

Město vypisuje výběrové řízení

Tajemník Městského úřadu Hranice vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka pověřeného výkonem státní správy na úseku silničního správního úřadu a dopravního úřadu na Městském úřadu Hranice. Podrobné informace naleznete v příloze.

více... | Publikováno 22.11.2017

Upozorňujeme na vyúčtování grantů a příspěvků

Upozorňujeme všechny, kteří letos získali od města finanční prostředky v rámci grantového programu nebo dotací na činnost, že se blíží termín, kdy musí předložit vyúčtování přijatých prostředků. Vyúčtování veškerých dotací má být provedeno do 60 dnů od ukončení projektu, nejpozději však do 30. listopadu. U akcí, pořádaných po tomto termínu, musí být vyúčtování provedeno nejpozději do 15. ledna následujícího roku.

více... | Publikováno 9.11.2017

Hranice si připomněly Den válečných veteránů

Den válečných veteránů si v sobotu 11. listopadu připomnělo město Hranice. 11 listopad, je dnem, kdy oficiálně skončila 1. světová válka, dnem, který je věnovaný památce válečných veteránů. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek a jeho symbolem je květ vlčího máku.

více... | Publikováno 13.11.2017

Vítr řádil i v Hranicích

Extrémní vichřice, která se přehnala Českem, páchala škody i v Hranicích.  Řádění větru odneslo mnoho stromů i střechy. Zde se můžete podívat na krátké video místního televizního zpravodajství.

více... | Publikováno 30.10.2017

Chystají se nové cyklostezky

Ujasnění termínů a tras nově připravovaných cyklostezek se týkala schůzka pracovní skupiny, jejímž cílem je koordinovat celou nevybudovanou část cyklostezky Bečva mezi Hranicemi, Ústím, Skaličkou a Černotínem. Průběh přípravných prací projednávali na městském úřadě v Hranicích místostarosta města Mgr. Ivo Lesák, starosta Černotína Ing. Jiří  Andrýs, starosta Ústí Libor Vykopal, starostka Skaličky Petra Kočnarová, projektant Ing. Petr Smýtal, který má na starosti černotínský úsek, Ing. Marcela Tomášová za Mikroregion Hranicko a Ing. Pavla Hynčicová za odbor rozvoje města Hranic.

více... | Publikováno 30.10.2017

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemků, připravených k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 7.8.2017

Počasí oslavy vzniku republiky nezkazilo

Přestože počasí v pátek 27. října bylo spíš aprílové, než říjnové, tak na oslavy 99. výročí státního svátku  Dne vzniku samostatného československého státu v pátek dorazily stovky lidí, zejména rodiče s dětmi. Oslavy organizovalo město Hranice, Vojenská posádka Hranice, Československá obec legionářská, Český svaz bojovníků za svobodu, Klub vojenských důchodců a Městská kulturní zařízení Hranice.

více... | Publikováno 25.10.2017

Výplata odměn členům volebních komisí

Odměny členům okrskových volebních komisí buď budou zaslány na účet nebo budou vypláceny od středy 29. listopadu 2017 v pokladně MěÚ Hranice (2. patro, dveře 323). Upozorňujeme, že výplatní termín se odvíjí od data vyhlášení výsledků voleb Státní volební komisí, kdy 15 dnů po vyhlášení je ukončena činnost okrskových volebních komisí a odměny mají být vyplaceny do 30-ti dnů od ukončení jejich činnosti. 

více... | Publikováno 6.11.2017

Na Staré radnici začala výstava Ličmanových

Výstavu obrazů Antonína a Blanky Ličmanových pod názvem „Od abstrakce k realistické absurdnosti…“ zahájila vernisáž ve čtvrtek 26. října v 17 hodin ve výstavní síni Staré radnice v Hranicích. Vernisáž uvedl Pavel Nepala, návštěvníkům zpříjemnila slavnostní okamžiky cimbálová muzika Polajka. Výstava představuje minulou i současnou tvorbu Antonína Ličmana, v části výstavy jsou práce Blanky Ličmanové. Výstava potrvá do 31. prosince 2017. 

více... | Publikováno 31.10.2017

Město ocenilo mažoretky

Starosta města Hranic Jiří Kudláček ocenil ve středu 25. října mažoretky Panenky Hranice, které na podzim obhájily evropský titul. Předal jim pamětní listy a drobné pozornosti. Mažoretky, jejich vedoucí a ředitelka DDM Hranice se poté podepsaly do Pamětní knihy města Hranic.

více... | Publikováno 25.10.2017

Elektrobusy už vyrazily do ulic

Šestice nových elektrobusů byla ve čtvrtek 19 října předána do užívání hranické městské hromadné dopravy. Hranice se tak staly prvním městem v zemi, které u městské hromadné dopravy kompletně přešlo na elektropohon. Ani jinde v Evropě ale dosud neexistuje systém MHD, který by byl kompletně obsluhován vozidly na elektrický pohon. To z Hranic dělá první město s plně elektrifikovanou MHD v Evropě.

více... | Publikováno 20.10.2017

Město spouští nový web

Jak jste na první pohled zjistili, město Hranice spustilo novou podobu svých internetových stránek. Stránky jsou modernější, přehlednější hlavně, jsou uzpůsobené i pro mobilní telefony. Věříme, že se Vám bude jejich nová podoba líbit. Převod mnoha informací z původních stránek na ty nové však není jednoduchý. Pokud proto narazíte na nějaký omyl, špatný link, chybějící údaje, kontaktujte nás prosím na e-mailu petr.bakovsky@mesto-hranice.cz. Děkujeme.

více... | Publikováno 23.10.2017

Budova ZUŠ dostala hezčí i teplejší kabát

Nový kabát dostala budova Základní umělecké školy v Hranicích. Městu se podařilo získat dotaci na její zateplení.

více... | Publikováno 4.8.2017

Dostavba kanalizace v Hranicích

Od 7. srpna bude v rámci dostavby kanalizace v Hranicích probíhat frézování ulice Havlíčkova. Od 8. srpna se má provádět frézování 1. části od č.p. 1268 do č.p. 2089. Práce mají postupovat od č. 1268 směrem nahoru. Termín 2. části frézování od č.p. 2089 do č.p. 2085 bude upřesněn. Objízdná trasa povede po nové spojovací komunikaci mezi ulicemi Pod Křivým a Havlíčkova.

více... | Publikováno 4.8.2017

Revitalizace sídliště Nová pokračuje

Druhá a závěrečná etapa regenerace sídliště Nová finišuje. Jde o nejjižnější (horní) část sídliště. Rekonstrukce se týká jak cest, tak chodníků i mobiliáře. Úpravou prochází i parkovací místa.

více... | Publikováno 20.10.2017

Oddělení sociálně-právní ochrany dětí je v pátek uzavřeno

Upozorňujeme, že oddělení sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálních věcí MěÚ Hranice na Purgešově ulici bude od 13. října každý pátek z organizačně-technických důvodů až do odvolání uzavřeno. Děkujeme za pochopení

více... | Publikováno 19.10.2017

Oprava zdi hranického hřbitova se prodloužila

Termín dokončení oprav zdi hranického hřbitova se posunul na 15. prosinec. Důvodem je složitý postup při statickém zajištění nejen zdi, ale i náhrobků, které k ní z vnitřní strany přiléhají. Práce budou na období konce října a začátku listopadu pozastaveny, aby lidé nebyli rušeni při uctění památky zesnulých. V období od 17. října do 5. listopadu budou přerušeny práce na hřbitově na vnitřní straně zdi. Na hřbitově bude vše uklizeno, většina zakrytých náhrobků bude odbedněna. Výjimkou bude pět náhrobků, které stojí u staticky narušených úseků zdi.

více... | Publikováno 7.8.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2017