logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Letní kino má nové plátno

Postupná rekonstrukce oblíbeného hranického letního kina letos pokračovala opravou promítacího plátna. Celková oprava promítací plochy stála  2,4 miliony korun a  byla hrazena z rozpočtu města. Nyní městská kulturní zařízení dokončí přípravy na promítací sezónu, která bude zahájena v pátek  30. června.

více... | Publikováno 2.6.2023

Na ZŠ Struhlovsko začneme budovat retenční soustavu

Po ZŠ Šromotovo začíná město budovat vsakovací soustavu také na ZŠ Struhlovsko.  Díky ní se sníží zatížení  kanalizace  a zároveň se sníží náklady školy na stočné. Akce začne 1. června a má skončit do 28. září tohoto roku.. Stavba bude bohužel znamenat dopravní omezení.

více... | Publikováno 31.5.2023

Městský úřad zjednodušuje úřední dobu

Zjednodušení a tím i zpřehlednění hodin pro veřejnost přinese úprava provozní doby Městského úřadu v Hranicích od 1. června 2023.  První změna spočívá ve sjednocení úředních hodin pro veřejnost na všech agendách. V současné době byla jiná provozní doba pokladny, podatelny, občansko-správních či dopravních agend nebo matriky. To bylo pro občany nepřehledné, a proto se provozní doba celého Městského úřadu sjednocuje.

více... | Publikováno 9.5.2023

Úpravy terénu nad mostem budou pokračovat

Protipovodňová opatření na Bečvě, tedy zvyšování hrází nad mostem v Hranicích, byla po vodohospodářské stránce dokončena na přelomu roku a již plní svou funkci. Nepříznivé počasí v dosavadním průběhu roku 2023 však zdrželo dokončování povrchových úprav a odstraňování škod, způsobených stavbou.

více... | Publikováno 25.5.2023

Pánské WC na zámku je dočasně uzavřeno

Pánské veřejné WC v přízemí zámku je po řádění neznámého vandala z technických důvodů dočasně uzavřeno. Veřejnost může využít WC v Zámecké zahradě. Za vzniklou situaci se omlouváme a děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 31.5.2023

Pozor na omezení dopravy v ulici Zborovská

Kvůli rekonstrukci vodovodu bude od 1. června do 14. července probíhat částečná uzavírka místní komunikace II. třídy v ul. Zborovská v Hranicích (úsek komunikace před židovským hřbitovem a u domu č. p. 327), a úplná uzavírka místní komunikace III. třídy v ul. Zborovská v Hranicích (parkoviště před gymnáziem).

více... | Publikováno 26.5.2023

Olomoucký kraj připravuje další vlnu kotlíkových dotací

Olomoucký kraj v současné době připravuje již 5. vlnu kotlíkových dotací. Podpoří v ní projekty výměny starých neekologických kotlů na pevná paliva. Příjem žádostí má být spuštěn během léta 2023.

více... | Publikováno 1.6.2023

MŠ Pohádka slavila půlstoletí

Již půlstoletí oslavila mateřská škola Pohádka na Hromůvce.  Ve čtvrtek 25. května si toto výročí připomněli  současní i bývalí zaměstnanci a absolventi školky.  Hlavní oslavy zahájila odpoledne ředitelka Mgr. Lenka Němčáková a místostarosta města Mgr. Karel Machyl.

více... | Publikováno 26.5.2023

Lávka u Ústí prošla zátěžovou zkouškou (fotogalerie)

Nová lávka pro cyklisty na cyklostezce Bečva u Ústí prošla v pondělí 22. května zátěžovou zkouškou, kdy na ni vjelo 7 naložených nákladních aut. Po dokončení posledních prací by nové přemostění Bečvy mohli cyklisté o prázdninách začít využívat. Lávka je součástí úseku cyklostezky Bečva, která od Hranic a Ústeckého mostu pokračuje proti proudu směrem k Černotínu a přes řeku do Ústí a Skaličky.

více... | Publikováno 22.5.2023

Počet obyvatel v Hranicích loni stoupl

Po letech trvalého poklesu loni počet obyvatel v Hranicích  opět stoupl na téměř 18  tisíc. K 1. lednu 2023 žilo v našem městě 17 978 občanů, tedy o 483 lidí více, než před rokem. Vyplývá to z údajů  Českého statistického úřadu.

více... | Publikováno 24.5.2023

Zjišťujeme zájem o nové sociální zařízení (video)

Město Hranice zvažuje možnost vybudovat nové pobytové sociální zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Proto chce nejprve zmapovat zájem občanů o tuto službu pomocí dotazníkového šetření.

více... | Publikováno 25.4.2023

Chystají se letní komentované prohlídky s průvodcem

Když s námi letos nemůžete nahoru, myšleno na věž Staré radnice, která je z technických důvodů uzavřena, přináší letošní sezona komentované prohlídky po zajímavých místech ve městě. Vydat se poznávat Hranice můžete také s průvodcem. V letošní sezoně nabízí Městská kulturní zařízení Hranic hned několik prohlídek. Tématy budou vojenské ústavy, židovské Hranice, lázně Teplice nad Bečvou, Kunzova vila nebo třeba Kostelíček, městský hřbitov či Propast.

více... | Publikováno 26.5.2023

Změny ve vysílání Hranického zpravodajství

Kvůli změnám v programovém schématu satelitního vysílání dochází ke změnám časů vysílání Hranického zpravodajství. Více se dozvíte ve videu.

více... | Publikováno 12.5.2023

Správa železnic opět představila vysokorychlostní trať (video)

Již potřetí představili zástupci projektantů a Správy železnic nejčerstvější podobu budoucí vysokorychlostní trati v okolí Hranic. Ve středu 17. května v Divadle Stará střelnice ukázal tým , který se přípravou VRT zabývá, rozsáhlou prezentaci o budoucí podobě železnice v Hranicích a okolí a odpovídal na dotazy příchozích.

více... | Publikováno 19.5.2023

Oprava sítě na hřišti Sklený kopec se komplikuje

Na sportovním hřišti Sklený kopec je poškozená ochranná síť. Město chystá instalaci sítě nové, bohužel však došlo ke zdržení v jejím dodání. Navíc není možné síť instalovat jednoduše z plošiny kvůli nepřístupnému terénu. Byla proto objednána specializovaná firma, která opravu provede, jakmile bude mít volnou kapacitu.

více... | Publikováno 23.5.2023

Věž je opravena, průchod se v úterý otevřel

Bezbariérový průchod do Zámecké zahrady podél zámecké věže od úterý 16. května opět slouží veřejnosti. Ve čtvrtek 11. května se s pomocí jeřábu podařilo opravit závady na zámecké věži, takže průchod je opět bezpečný.

více... | Publikováno 15.5.2023

Můžete se zapojit do auditu pro-rodinného klimatu

Našemu městu a jejím představitelům záleží na tom, aby se rodiny u nás dobře cítily, aby se jim zde dobře žilo. Zajímají nás občané všech věkových kategorií, zajímají nás potřeby těch, kteří žijí sami, těch, kteří se starají nebo v budoucnosti budou starat o někoho blízkého.

více... | Publikováno 18.5.2023

Hranice si připomněly Den vítězství

Oslavy Dne vítězství se uskutečnily v pondělí 8. května od 10 hodin u památníku obětem fašismu na Městském hřbitově v Hranicích (u Smuteční obřadní síně). Zároveň bylo možné navštívit stálou expozici Posádky Hranice velitelství 7. mechanizované brigády a Mauzoleum na hřbitově. Po slavnostním položení věnců připomněl místostarosta Karel Machyl oběti 2. světové války i souvislosti s dnešní válkou na Ukrajině.

více... | Publikováno 9.5.2023

MAS vyhlásila dotace pro podnikatele a na obnovu vesnic

Místní akční skupina (MAS) Hranicko vyhlásila Výzvu č.11 dotačního programu MAS-PRV se 2 vyhlášenými Fichemi. Je to F11 Rozvoj zemědělských podniků Drobné podnikání s alokací 660 tisíc korun a F20 Obnova vesnic, oblast f) Kulturní a spolková zařízení včetně knihoven s alokací 1 860 tisíc korun. Uzávěrka Výzvy je stanovena na 20. června 2023.

více... | Publikováno 15.5.2023

Zvyšuje se počet míst, kde se měří rychlost

Další dvě místa, na měření rychlost projíždějících  vozidel přibydou od poloviny května v Hranicích. Jedno je na ulici Alešova u viaduktu, tedy na silnici II/440 (výpadovka na Potštát), druhé ve Valšovicích.

více... | Publikováno 28.4.2023

Částečná uzavírka omezí provoz

Kvůli výkopovým pracím pro napojení optických kabelů bude  od 5. května 2023 do 30. června 2023 částečně omezen provoz na krajské silnici č. III/4382 v ulici Mostní a na místních komunikacích II., III. a IV. tříd v ul. Komenského, ul. Teplická, ul. Přísady a ul. Kropáčova v Hranicích. Nejde o akci města. 

více... | Publikováno 24.4.2023

Cyklostezka Bečva je opravena v rekordním čase

Opravu frekventované a oblíbené cyklostezky Bečva od Hranic směrem na Lipník a Přerov se podařilo dokončit v rekordně krátkém čase. Firma, které opravu prováděla, využila příznivého počasí a uvolněného termínu asfaltérů a opravu dokončila již ve čtvrtek 27. dubna. Spravená cyklostezka je tedy opět plně průjezdná.

více... | Publikováno 27.4.2023

Pozor na dopravní omezení

Upozorňujeme, na jednodenní dopravní omezení, které si vyžádají výkopové a stavební práce.

více... | Publikováno 5.5.2023

Vojáci si připomněli Den vítězství

Slavnostním nástupem v kasárnách generála Zahálky si 4. května připomněli vojáci 7. mechanizované brigády  konec 2. světové války v Evropě. Vojáky pozdravil starosta města Daniel Vitonský.

více... | Publikováno 5.5.2023

Sportovci roku jsou oceněni (foto, video)

Slavnostní vyhlášení oblíbené akce "Nejlepší sportovci roku 2022" se opět konalo v Divadle Stará střelnice v úterý 18. dubna. Hlavním hostem akce byl fotbalový trenér a bývalý obránce Pavel Vrba. Vůbec poprvé byla udělena cena Sportovní hvězda města Hranice. Tou se stala triatlonistka Simona Křivánková.

více... | Publikováno 18.4.2023

Jeřáb pomáhal zkoumat poškození věže zámku

Jeřáb , který byl v úterý 11. dubna přistaven na Pernštejnské náměstí, umožnil detailně prozkoumat poškození zámecké věže. Z té loni opadávala omítka, kvůli čemuž je dočasně uzavřen bezbariérový průchod Zámeckou zahradou. Poškozené místo si prohlédli odborníci, (statik, klempíř, a další) a také starosta Daniel Vitonský a místostarosta Karel Machyl.

více... | Publikováno 11.4.2023

Hraničtí speleologové vytvořili 3D mapu Propasti

Unikátní zmapování Hranické propasti až do hloubky 450 metrů pod vodou se podařilo dokončit hranickým speleologům. Jde o dosavadní shrnutí jejich šedesátiletého průzkumu zatopených prostor Hranické propastí. Výsledkem tohoto dlouholetého snažení je vytvoření 3D mapy a modelu Propasti, které se podařilo vytvořit díky spolupráci s odborníky firmy UNEXMIN GeoRobotics Ltd. a fy. GEFOS a s .

více... | Publikováno 5.5.2023

SOS poradna poradí spotřebitelům

Každou první středu v měsíci je na hranickém zámku pro spotřebitele otevřena Poradna pro spotřebitele Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, krátce SOS Poradna. Poskytuje základní informace o reklamačním řízení, o délce záruční doby, lhůtě vyřízení reklamace nebo podmínkách odstoupení od kupní smlouvy. Pomáhá také s nekorektními nabídkami různých zprostředkovatelů energií, podezřele vysokými cenami nebo s problémy s ukončením činnosti současných dodavatelů.

více... | Publikováno 8.3.2023

Rekonstrukce plynovodu přinese omezení v Rezkově ulici

Rekonstrukce plynovodu, která začne zřejmě příští týden, přinese omezení v lokalitě Rezkova ulice. V průběhu prací, které potrvají až do 20. září, budou postupně rozebírány některé chodníky, proto bude třeba dbát zvýšené opatrnosti. Uzavřeno bude parkoviště u křižovatky ulic Rezkova a Plynárenská (viz situace v příloze). Nejde o akci města.

více... | Publikováno 21.4.2023

Zahajujeme stavbu další části cyklostezky Bečva

Dostavba cyklostezky Bečva v Hranicích, která vede po pravém břehu Bečvy začala 13. března 2023. Na nějaký čas ale město práce pozastavilo kvůli nepředvídatelným problémům s podkladovými vrstvami, nicméně nyní se v Kropáčově ulici již pokračuje..

více... | Publikováno 24.4.2023

Palačovská spojka - začít se má v červnu

Po létech odkladů se má konečně začít. Stavba Palačovské spojky má být podle Ředitelství silnic a dálnic slavnostně zahájena 5. června 2023.. Původně měla být stavba zahájena již loni, ale výběrové řízení se neustále protahovalo a skončilo až v prosinci loňského roku. Poté ŘSD posuzovalo nabídky a nakonec vybralo zhotovitele, kterým je sdr. COLAS CZ, Colas Hungária Zrt, FIRESTA-Fišer, rek. stavby za nabídkovou cenu 2,184 miliardy korun bez DPH.

více... | Publikováno 25.4.2023

Čápi již pracují na hnízdě

Hraničtí čápi se letos vrátili na své letní sídlo na sklonku března. A hned zahájili nutné stavební úpravy.

více... | Publikováno 3.4.2023

Nejlepší učitelkou kraje je J. Nováková ze SOŠ Hranice (video)

Každoroční soutěž o učitele roku Olomouckého kraje má letos vítězku z Hranic. Konkrétně Ing. Janu Novákovou ze Střední odborné školy Hranice. Blahopřejeme.

více... | Publikováno 31.3.2023

Stavba tělocvičny v Drahotuších zdárně pokračuje (video)

Loni v létě začala dlouho připravovaná stavba tělocvičny u školy v Drahotuších. Slavnostní zahájení se uskutečnilo ve středu 3. srpna, zemní práce ale začaly již v červenci. Dokončení stavby je plánováno na konec roku 2023. Akce bude stát 78 milionů korun včetně DPH.

více... | Publikováno 25.4.2023

Ekoltes otevřel III. etapu skládky komunálního odpadu

Skládka na Jelením kopci se dočkala nutného rozšíření.  Její II. etapa již byla zaplněná, nyní se otevřela nově etapa III., která má kapacitu 330 tisíc metrů krychlových, tedy obdobnou velikost jako 2. etapa. 

více... | Publikováno 10.3.2023

Končí lhůta na městský příspěvek na kotlíkové dotace

Žadatelé, kterým byla schválena a vyplacena tzv. kotlíková dotace od Olomouckého kraje, mohou žádat město Hranice o finanční příspěvek v rámci třetí a čtvrté vlny dotačních programů „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji“. Upozorňujeme, že žádosti o dotaci v rámci 3. vlny kotlíkových dotací bude město přijímat pouze do 30. června 2023.

více... | Publikováno 21.3.2023

Galeristka Anna Musilová slaví 90 let - blahopřejeme

Galeristka Anna Musilová, oslavila v sobotu 11. března 90 let. K tomuto významnému jubileu ji při příležitosti zahájení tradiční velikonoční výstavy v její galerii M+M popřál za vedení města místostarosta Karel Machyl.

více... | Publikováno 11.3.2023

Město schválilo úpravu rozpočtu

Rozpočet města, který byl schválen v prosinci loňského roku, doznal tradiční velké úpravy. Pravidelně v únoru se zapracovávají převody finančních prostředků z loňského roku. Zároveň jsou upřesněny předpokládané příjmy ze státního rozpočtu a dotací. To zastupitelům umožňuje zahrnout do městského rozpočtu další investiční akce.

více... | Publikováno 24.2.2023

Dobrovolní hasiči se připravovali ve Velké

Pravidelnou teoretickou odbornou přípravu svých jednotek podle témat vyhlášených Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru (HZS) na rok 2023 pořádalo Město Hranice11. března  v sokolovně ve Velké. Tradičně na ni přizvalo i jednotky okolních obcí, v rámci kapacitních možností pronajatých prostor. Odborné přípravy se zúčastnilo 138 hasičů z 16 jednotek.

více... | Publikováno 16.3.2023

Klub seniorů měl Den otevřených dveří

Davy lidí proudily v úterý 28. února do budovy Klubu seniorů Na Náspech, kde proběhl od 9 do 16 hodin Den otevřených dveří.  Na programu bylo seznámení se s činností a vybavením Klubu,  připomenutí akcí v roce 2022, představení plánu činnosti v letošním roce a výběr členských příspěvků.  Většina lidí ale využila příležitosti také k posezení s přáteli a známými.

více... | Publikováno 2.3.2023

Připomněli jsme si narození T. G. Masaryka

Již 173. výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka si připomnělo město Hranice. V úterý 7. března uctili jeho památku u sochy T. G. Masaryka na Školním náměstí starosta města Bc. Daniel Vitonský, místostarosta Mgr. Karel Machyl, zástupci Armády ČR, žáci hranických středních a základních škol, klienti Domova  seniorů a další. 

více... | Publikováno 7.3.2023

Věž staré radnice je uzavřena

Věž staré radnice na Masarykově náměstí bude muset projít opravou. Kontrola odborníků po zimním období ukázala, že ochoz věže již není bezpečný pro pohyb návštěvníků. Proto byly až do odvolání zrušeny výstupy na radniční věž. V dobrém stavu nejsou kvůli povětrnostním vlivům ani krovy věže, takže bude nutná celková rekonstrukce. Město připravuje potřebné podklady pro opravu této památky. Děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 22.2.2023

Kanál Dunaj - Odra - Labe končí

Vláda na návrh Ministerstva dopravy zrušila územní rezervy pro projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. To se významně dotýká i Hranic, kterým kanál komplikoval  rozvoj některých oblastí. Trasa kanálu měla vést za průmyslovou zónou a mezi Hranicemi a Velkou, těsně kolem Velké směrem na Klokočí.

více... | Publikováno 9.2.2023

Můžete získat podrobnosti o VRT

Projektant stavby vysokorychlostní trati společnost AFRY CZ spolu s investorem Správou železnic spustili geografický informační systém, tzv. GIS portál, projektu vysokorychlostní železniční tratě VRT Moravská Brána I. Veřejnosti umožňuje se s projektem detailně seznámit a zároveň se k němu vyjadřovat.

více... | Publikováno 14.12.2022

Je vyhlášen grantový program Hranicka

Byl vyhlášen Grantový program regionu Hranicko 2023 na podporu kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí. Cílem programu je obohatit nabídku kvalitních kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí na Hranicku. Program klade důraz na děti a mládež i na zvýšení kvality a vzájemné provázanosti akcí. Jeho rozpočet je 270 tisíc korun.

více... | Publikováno 13.2.2023

Harmonogram svozu odpadu na rok 2023

Harmonogram svozu komunálního a biologicky rozložitelného odpadu naleznete v příloze.

více... | Publikováno 4.1.2023

Město zavádí nový mail pro poplatky

Nový kontaktní mail poplatky@mesto-hranice.cz zavádí městský úřad Hranice. Tato mailová adresa bude sloužit ke komunikaci ohledně problematiky jak poplatků za komunální odpad, tak třeba i poplatků za psa. Z této mailové adresy budou občanům rozesílány podklady k platbě. Nově i s QR kódem.

více... | Publikováno 17.2.2023

Senátorka s místostarostou navštívili KROK, Charitu a ELIM

Senátorka Jitka Seitlová spolu s místostarostou Hranic Karlem Machylem a zástupci společenského klubu Panenka navštívili ve čtvrtek 9. února organizace, které se zabývají pomocí sociálně potřebným.

více... | Publikováno 10.2.2023

Statistici budou provádět šetření v domácnostech

Pravidelné každoroční výběrové šetření v domácnostech bude až do června provádět Český statistický úřad (ČSÚ).  Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 11 360 domácnostech, z toho 6 610 zúčastnilo šetření již v předchozích letech. Všechny domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru provedeného počítačem.

více... | Publikováno 8.2.2023

Hranická protipovodňová opatření jsou navržena na stavbu Olomouckého kraje

Nově dokončenou protipovodňovou ochrana města Hranic chce investor, tedy Povodí Moravy s.p. přihlásit do soutěže Stavba roku Olomouckého kraje 2022 v kategorii dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby. Tato stavba vznikala za významné spolupráce s městem Hranice, které se na ní  jednak podílelo finančně jakožto chráněný subjekt, a jednak iniciovalo  vznik odpočinkových míst u vody a snadnějšího přístupu k řece. Stavba představuje jednu z architektonických dominant města.

více... | Publikováno 2.2.2023

Lze žádat o zelenou úsporám light

Senioři a nízkopříjmové domácnosti mohou od pondělí 9. ledna žádat o finanční příspěvek na zateplovací práce v dotačním programu Nová zelená úsporám Light. Peníze jsou určené na jednoduché stavební úpravy, které povedou k úspoře energií.

více... | Publikováno 13.1.2023

Hranice pokračují v energetických úsporách

V průběhu ledna zavede Ekoltes Hranice několik dalších opatření, která mají snížit spotřebu energie ve městě a uspořit tak peníze z městského rozpočtu.  Naváže tak na už delší dobu prováděné úsporné postupy, které již nyní snižují spotřebu elektrické energie. 

více... | Publikováno 18.1.2023

Stavba protipovodňových opatření je hotová (foto, video)

Povodí Moravy, s. p. dokončilo výstavbu protipovodňových opatření v Hranicích na ulici Kropáčova a podél Sadů Čs. legií. Nová opatření, společně s rozšířeným jezem, poskytnou městu ochranu až na úroveň padesátileté povodně. Město chce zvýšení hrází využít k revitalizaci prostoru Kropáčovy ulice, proto představujeme videoprezentace projektovaných úprav.

více... | Publikováno 2.3.2023

Město přijalo novou koncepci podpory tělovýchovy a sportu

Zastupitelé přijali Koncepci podpory tělovýchovy a sportu města Hranic na období od 01. 01. 2023 do 31. 12. 2026, která navazuje na Koncepci, platnou do konce roku 2022. Přijatá koncepce vymezuje postavení tělovýchovy a sportu jako veřejně prospěšné činnosti a stanoví vize a cíle při její podpoře v Hranicích. Rozvoj tělovýchovy a sportu je dlouhodobou prioritou města, zejména podpora sportování dětí a mládeže. První zpracování Koncepce v oblasti podpory tělovýchovy  je již z roku 1996.

více... | Publikováno 3.1.2023

Upozorňujeme na uzavřený průchod kolem zámecké věže

Upozorňujeme, že bezbariérový průchod Zámeckou zahradou kolem zámecké věže je kvůli padající omítce dočasně uzavřen. Můžete využít schodiště u Zámeckého klubu na severozápadní straně zámku. Děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 19.9.2022

Ekoltes úspěšně prošel auditem

Financování výstavby Ekocentra společnosti Ekoltes a.s., které bylo v roce 2021 slavnostně otevřeno, prošlo důkladnou kontrolou. Auditoři ministerstva financí kontrolovali správnost vynaložení přidělených dotací. Ačkoliv bylo prověřování opravdu náročné a podrobné, audit včetně příprav probíhal od března do listopadu letošního roku, tak výsledek byl bezproblémový a bez finančního postihu.

více... | Publikováno 5.12.2022

Hranická propast - hloubka 450 metrů!

Nový rekord! Hranická propast je o dalších 46 metrů hlubší. Speleologové dosáhli pomocí podvodního robota hlouby 450 metrů a stále nenarazili na dno. Hlouběji to však tentokráte již nešlo.Již před tímto měřením byla Hranická propast nejhlubší zatopenou propastí světa.

více... | Publikováno 1.8.2022

Stavba retenčních nádrží na ZŠ Šromotovo

Retenční nádrže na zachytávání dešťových vod se budují na ZŠ a MŠ Šromotovo. Akce vyjde na necelých deset milionů korun.  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z fondu Next Generation EU a dotace činí 100% způsobilých nákladů akce.

více... | Publikováno 2.5.2023

Policie nabírá nové síly

Policie ČR rozšiřuje řady a přijímá NOVÉ POLICISTY A POLICISTKY na obvodní oddělení HRANICE a pro Oddělení hlídkové služby v Přerově. Uvítá muže a ženy v produktivním věku i čerstvé absolventy středních škol.

více... | Publikováno 9.11.2022

Město opět podpoří žadatele o kotlíkové dotace

Zastupitelstvo města Hranic svým usnesením č. 784/2022 – ZM 33 ze dne 15. 9. 2022 schválilo podporu občanů ve vyhlášeném dotačním programu "Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji IV.", tzv. čtvrté vlně kotlíkových dotací. Podpořeny budou jednotlivé fyzické osoby, které jsou vlastníky či spoluvlastníky nemovitosti na území města Hranice a zároveň úspěšnými žadateli o dotaci od Olomouckého kraje. Výše finančního příspěvku činí 5 % k dotaci poskytnuté Olomouckým krajem.

více... | Publikováno 30.9.2022

Město vylepšilo parkování na Šromotově náměstí

Plocha na parkování na Šromotově náměstí doznala výrazného vylepšení, konkrétně nového asfaltového povrchu, Ten nahradil dosavadní nerovnou šotolinu, na které se navíc při silných deštích tvořily velké kaluže. Nový povrch tak jednak zvýší bezpečnost provozu i komfort parkování, ale také v letním nebo suchém období sníží prašnost v této lokalitě.

více... | Publikováno 7.10.2022

Město rozšiřuje možnosti třídění textilu

Třídění textilu je nyní v Hranicích pohodlnější a nabízí i odměnu za třídění. Ve spolupráci s firmou TextilEco a.s. byla ve městě provedena výměna starých kontejnerů na textil a také zvýšení jejich počtu. Nově je v ulicích města umístěno celkem 12 kontejnerů.

více... | Publikováno 6.9.2022

Třídění odpadu stále vzrůstá i díky podpoře města

Třídění odpadu v Hranicích postupně roste. Od roku 2015 vytřídí obyvatelé města třikrát více plastů a skla a  dvakrát tolik papíru. Město se snaží tento trend podporovat, jednak tím šetří životní prostředí a jednak se snižují náklady za uložení komunálního odpadu na skládky. Ty totiž neustále vzrůstají a rostou rychleji, než městské poplatky za odpad.

více... | Publikováno 23.8.2022

Pomoc pro Ukrajinu! (video)

Město Hranice poskytuje pomoc ukrajinským uprchlíkům a ukrajinským městům. Zastupitelé jednomyslně odsouhlasili částku jednoho milionu korun na nákup hmotné pomoci (potraviny, základní hygienické potřeby apod.) pro některá ukrajinská města na západě země, která jsou přeplněna uprchlíky a již nemají prostředky na jejich zabezpečení. Několik dodávek s pomocí již dorazilo do měst Lvov a Turka. Dopravu zajistila firma Strojeastavby Tvrdoň s.r.o., za což děkujeme jak jí, tak i dobrovolníkům, zabezpečujícím přepravu. Zastupitelé zároveň v dubnu schválili tzv "pastelkovné" pro ukrajinské děti na hranických základních školách.

více... | Publikováno 14.4.2022

Regenerace Struhlovska - skončila další etapa

V polovině června 2022 se rozběhla další etapa regenerace sídliště Struhlovsko, přesněji 2. část II. etapy. Akce za přibližně 23 milionů korun byla zahájena 13. června a dokončena v polovině prosince letošního roku. Tato etapa plynule navázala na loni dokončenou část kolem restaurace Kotelna.

více... | Publikováno 2.1.2023

Olomoucký kraj opět vyhlašuje kotlíkové dotace

Olomoucký kraj vyhlásil dne 10. 5. 2022 dotační program „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji IV.“. Dotace bude možné čerpat na výměnu kotle na pevná paliva nesplňujícího 3., 4. a 5. emisní třídu za nový ekologický zdroj. Již začala běžet lhůta pro podávání žádostí, která je stanovena od 10. června od 10 hodin do 24. srpna do 17 hodin. Žádosti podané před a po stanovené lhůtě budou automaticky vyřazeny.

více... | Publikováno 10.6.2022

Зарахування до початкових шкіл, Зарахування до дитячі садки

Зарахування до початкових шкіл на навчальний рік 2022/2023 (Zápis ukrajinských dětí do základních škol pro školní rok 2022/2023). Зарахування до дитячі садки 2022/2023 (Zápis do mateřských škol 2022/2023).

více... | Publikováno 6.5.2022

Інформація для громадян України

Інформація для громадян України (Informace pro občany Ukrajiny) Телефонні посилання, відповідна інформація. (Telefonní linky, důležité informace).

více... | Publikováno 13.4.2022

Policie dělá nábor, město to podporuje

Policie České republiky hledá nové členy. Pro město Hranice je bezpečnost jeho občanů nejvyšší prioritou, proto se připojuje k náborové akci policie v Olomouckém kraji. Podrobnosti naleznete v přílohách.

více... | Publikováno 11.5.2022

Upozornění pro dopravce s dodávkami

Vzhledem k přijetí nových norem EU tvořících tzv. Balíček mobility budou od 21. května 2022 nově na kategorii podnikatelů, kteří vykonávají povolání podnikatele v silniční nákladní dopravě výhradně vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti přesahující 2,5 tuny, avšak nepřesahující 3,5 tuny (dodávky) dopadat obdobné povinnosti jaké se nyní vztahují na podnikatele v silniční dopravě, provozující  vozidla nebo jízdní soupravy o největší povolené hmotnosti přesahující 3,5 tuny, pokud budou těmito vozidly provozovat mezinárodní dopravu nebo dopravu mezi dvěma místy na území jiného členského státu (tzv. kabotáž). 

více... | Publikováno 14.4.2022

V Hranicích zaplatíte parkovné na tři kliknutí

V městě se inovuje parkovací systém. Začne se požívat služba MPLA, která je rozšířena v mnoha dalších českých městech.  Jedná se o nejrychlejší bezhotovostní platbu parkovného. Bez hledání parkovacího automatu a drobných po kapsách. S možností kdykoliv a odkudkoliv si parkovací dobu prodloužit. Stačí několik kliknutí a parkovací automat budete mít v mobilu, tabletu nebo počítači.

více... | Publikováno 15.3.2022

Městský úřad nabízí službu obsazenosti přepážek

Mám vyrazit na úřad nyní, nebo až za hodinu? Nebo raději zítra? Jak dlouho budu pravděpodobně čekat ve frontě? Městský úřad v Hranicích zavedl službu, která vám na tyto otázky odpoví.

více... | Publikováno 19.2.2020

Městská policie eviduje bicykly i elektrokola

Městská policie Hranice eviduje kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 14.6.2021

Kam pokračovat?

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2023 | Změnit nastavení cookies