logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Centrum města nebude dále průjezdné (video)

Rada města na své schůzi schválila opatření ke zklidnění dopravy v městské památkové zóně. Od Velikonoc bude pro motorová vozidla uzavřen úsek ulice ulice Jiráskova (podél zámku). Centrum města tak bude možné opustit pouze přes světelnou křižovatku Motošín.

více... | Publikováno 18.3.2019

Program rozvoje města - zahajujeme průzkum spokojenosti

Město Hranice spustilo důležitý projekt zaměřený na budoucí rozvoj města - v lednu 2019 byly zahájeny práce na vytvoření „Programu rozvoje města Hranic na roky 2020–2030“. Do procesu jeho tvorby budou zapojeni i občané Hranic, nyní zahajujeme průzkum spokojenosti obyvatel.

více... | Publikováno 21.3.2019

Hranická MHD bude od dubna zdarma

Od 1. dubna bude hranická městská hromadná doprava pro všechny cestující zdarma. Plní se tak jeden z bodů programového prohlášení zastupitelstva města Hranic.

více... | Publikováno 11.3.2019

Hranice vyhlašují soutěž na umělecké dílo s tématem T. G. Masaryka

Architektonicko-výtvarnou soutěž na sochu T. G. Masaryka na Školním náměstí vypsalo město Hranice. Cílem je návrh na realizaci uměleckého díla, včetně jeho trvalého zakomponování do komorního prostranství před Základní uměleckou školou.

více... | Publikováno 4.2.2019

Blíží se volby do Evropského parlamentu

Informace pro občany jiných členských států EU o podmínkách hlasování ve volbách do Evropského parlamentu na území České republiky, konaných   dne 24. a 25. května 2019. Informace pro voliče, který změnil trvalý pobyt po 14. dubnu 2019.

více... | Publikováno 20.3.2019

Připravujeme svoz odpadu ze zahrádek

Město Hranice, odbor správy majetku, Vám oznamuje, že budou přistavovány velkoobjemové kontejnery pro uložení odpadů ze zahrádek dle harmonogramu. Upozorňujeme občany, že kontejnery jsou učeny pouze na biologicky rozložitelné odpady. Zároveň budeme provádět zastávkový svoz biologického odpadu ze zahrádkářských kolonií.

více... | Publikováno 19.3.2019

I letos budeme uklízet Hranice

Stejně jako v minulých letech se i v letošním roce Hranice zapojí do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Uklidit společnými silami své město budou moci dobrovolníci v sobotu 6. dubna. Sraz je v 10:00 hodin v Zámecké zahradě.

více... | Publikováno 12.3.2019

Policie nabírá nové síly

Rozšiřujeme řady a přijímáme NOVÉ POLICISTY A POLICISTKY na obvodní oddělení HRANICE a pro nově vznikající Oddělení hlídkové služby v Přerově. Uvítáme muže a ženy v produktivním věku i čerstvé absolventy středních škol.

více... | Publikováno 18.3.2019

Malíř Červeňák daroval městu obraz

Po úspěšné výstavě Koně a ženy v hranické Synagoze, která skončila 3. března, daroval malíř Tibor Červeňák městu jeden ze svých obrazů.

více... | Publikováno 11.3.2019

Podívejte se, jak si studenti architektury představují Třídu 1. máje (fotogalerie)

Jak by mohla vypadat Třída 1. máje v představách studentů  brněnské architektury,  si můžete prohlédnout do konce dubna ve dvoraně hranického zámku. Studentské práce nejsou konkrétními projekty, studenti se neomezují finančními a ani majetkovými vztahy, snaží se nalézt dle jejich představ ideální podobu daného místa. Jejich práce jsou ukázky, že dané území může vypadat úplně jinak, než zažité představy a může se stát inspirací pro případné úpravy dané lokality.

více... | Publikováno 12.2.2019

Monitorovací stanice na měření kvality ovzduší zahájila provoz

Obyvatelé Hranic se snáze dozví informace o kvalitě ovzduší ve městě. Město Hranice totiž pořídilo novou monitorovací stanici na zjišťování kvality ovzduší, na kterou získalo dotaci z Operačního programu životní prostředí na obnovu systémů kvality ovzduší. .

více... | Publikováno 3.12.2018

Podnikatelé mohou získat finance z EU

Téměř 400 milionů korun čeká na podnikatele Olomoucké aglomerace. Nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) vyhlásil v březnu nové výzvy pro podnikatelské subjekty. Finanční prostředky budou čerpány prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) v oblastech podpory Inovace – Inovační projekt, Aplikace a Potenciál.

více... | Publikováno 15.3.2019

Je vyhlášena Výzva k certifikaci značky Moravská brána

Pro regionální výrobce vyhlašuje Hranická rozvojová agentura již sedmou výzvu k předkládání žádostí o udělení značky MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®.  Značka patří do Asociace regionálních značek a získaný certifikát platí na dva roky.

více... | Publikováno 11.3.2019

Město si připomnělo výročí narození T. G. Masaryka (fotogalerie)

Již 169. výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka si připomnělo město Hranice. Ve čtvrtek 7. března uctili jeho památku u Masarykovy busty ve staré radnici zástupci města v čele s 1. místostarostou  PhDr. Vladimírem Juračkou, dále zástupci vojenské posádky Hranice, Československé obce legionářské, Českého svazu bojovníků za svobodu, Klubu vojenských důchodců, Sokola, ředitelé základních škol a žáci ZŠ 1. máje.

více... | Publikováno 7.3.2019

Zastupitelé schválili letošní investice

Nové investiční a jednorázové akce a také převody z loňského roku, to jsou nejpodstatnější změny v rozpočtu města Hranic na rok 2019, které schválili zastupitelé města Hranic na svém prvním letošním jednání 7. února. Rozpočet města je pravidelně schvalován v prosinci a po zjištění hospodářských výsledků za uplynulý rok a zapracování investic, je zásadně upravován. Letošní rozpočet města tak byl navýšen na 515 milionů korun.

více... | Publikováno 11.2.2019

Nasazujeme novou aplikaci „Zlepši své město“

Nová webová aplikace Zlepši své město, která na webových stránkách města Hranic začne fungovat již od 1. února, je určena občanům Hranic pro hlášení závad, návrhů ke zlepšení veřejného prostranství či zadávání nových podnětů pro budoucí realizace investic. Umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí. Obyvatelé města se díky této aplikaci mohou aktivně podílet například na zlepšení životního prostředí ve svém okolí.

více... | Publikováno 23.1.2019

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

Letos se mění poplatky za odpad a za psy

Vyšší poplatky za odpad, ale zároveň osvobození dětí a starších lidí a snížení některých poplatků za psy. To jsou hlavní letošní změny v poplatcích, které vyplývají z obecně závazných vyhlášek, které schválili zastupitelé města v listopadu 2018.

více... | Publikováno 9.1.2019

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v roce 2019, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019