logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Nová aplikace informuje o investicích

Město Hranice spouští novou aplikaci, která vám poskytne přehledné informace o hlavních investičních akcích města.

více... | Publikováno 14.5.2019

Další kolo kotlíkových dotací se rozbíhá

Olomoucký kraj vyhlásil již 3. etapu „kotlíkových dotací“. Letošní vlna kotlíkových dotací je prezentována jako poslední a Hranice výměnu kotlů podpoří i z vlastního rozpočtu.

více... | Publikováno 13.5.2019

Město Hranice bude mít participativní rozpočet

Hraničtí občané se budou moci mnohem aktivněji zapojit do zlepšování života ve svém městě. Zastupitelé totiž na svém dubnovém jednání odsouhlasili, že občané budou mít možnost formou ankety rozhodovat o tom, na jaký investiční účel by měla být využita částka jednoho milionu korun z rozpočtu města.

více... | Publikováno 30.4.2019

Ve dvoraně je výstava fotografií J. Štreita

Výstava Jindřicha Štreita: "Fotografie…s láskou," nafocené v mobilním hospicu "Nejsme sami" se koná od pondělí 6. května do 31. května ve dvoraně hranického zámku. Vernisáž výstavy proběhla v pondělí 6. května.

více... | Publikováno 10.5.2019

Chystáme sběr nebezpečného odpadu v místních částech

Pravidelný sběr nebezpečného odpadu z domácností proběhne v sobotu 25. května 2019 v hranických místních částech Slavíč, Drahotuše, Rybáře, Uhřínov, Středolesí, Velká, Lhotka a Valšovice.

více... | Publikováno 7.5.2019

Město oslavilo Den vítězství

Pietním aktem u Památníku obětem fašismu u Smuteční obřadní síně Městského hřbitova v Hranicích si město Hranice v úterý 8. května připomnělo Den vítězství. Akci u příležitosti 74. výročí osvobození pořádalo Město Hranice, Vojenská posádka Hranice, Československá obec legionářská, Český svaz bojovníků za svobodu, Klub vojenských důchodců a Sokol Hranice.(Fotogalerie)

více... | Publikováno 10.5.2019

MAS Hranicko vyhlásilo dotační tituly

​​​​​​​Místní akční skupina Hranicko vyhlásila Výzvu č.3 dotačního programu MAS-PRV. Žádosti o dotaci v rámci této Výzvy si mohou podávat zemědělci, výrobci potravin a podnikatelé v cestovním ruchu. Celková alokace pro tuto Výzvu je 7 086 085 korun, takže při průměrné míře dotace kolem 45% budou podpořeny projekty s celkovými výdaji téměř 16 milionů Kč. Žádosti o podporu bude MAS přijímat do 3.6.2019 včetně, kdy bude Výzva uzavřena.

více... | Publikováno 25.4.2019

Sbírka Český den proti rakovině bude i v Hranicích

Tradiční charitativní sbírka Český den proti rakovině bude probíhat 15. května také v Hranicích. Za nabízené květy měsíčku lékařského se získávají prostředky na boj proti rakovině. Hlavním tématem letošní sbírky jsou nádorová onemocnění plic.

více... | Publikováno 2.5.2019

Centrum města již není průjezdné (video)

Rada města na své schůzi schválila opatření ke zklidnění dopravy v městské památkové zóně. Od Velikonoc je pro motorová vozidla uzavřen úsek ulice ulice Jiráskova (podél zámku). Centrum města tak bude možné opustit pouze přes světelnou křižovatku Motošín.

více... | Publikováno 18.3.2019

Sportovci roku oceněni (video)

Velmi těžkou práci měla hodnotící komise, která vybírala nejlepší sportovce z Hranic za rok 2018.  Úspěchů bylo hodně a je velmi těžké v různých sportovních odvětvích posuzovat, který je významnější  více či méně. Proto se také  při hodnocení kategorie dospělých komise rozhodla mimořádně vyčlenit kategorii „Masters“ (veteráni) a udělit ještě tři ceny navíc. A kdo tedy patřil loni v Hranicích k těm nejlepším reprezentantům města?

více... | Publikováno 16.4.2019

Blíží se volby do Evropského parlamentu

Informace pro občany jiných členských států EU o podmínkách hlasování ve volbách do Evropského parlamentu na území České republiky, konaných   dne 24. a 25. května 2019. Informace pro voliče, který změnil trvalý pobyt po 14. dubnu 2019.

více... | Publikováno 20.3.2019

Tunel ve Slavíči bude pár dní přístupný

Jedinečnou příležitost budou mít zájemci o netradiční stavby. Nepoužívaný železniční tunel ve Slavíči bude na začátku května o víkendech osvětlen a přístupný veřejnosti.  Od 1. května do 8. května budou mít zájemci možnost navštívit tunel ve Slavíči, který bude uvnitř nasvícený.

více... | Publikováno 24.4.2019

Návrh uměleckého řešení proluky u Synagogy byl představen

Návrh řešení uměleckého sedacího prvku v proluce u Synagogy představila ve středu 24. dubna veřejnosti autorka díla Mgr. Christine Habermann von Hoch. Z akce přinášíme fotogalerii. Zastupitelstvo města následně ve čtvrtek 25. dubna schválilo financování celé akce.

více... | Publikováno 23.4.2019

Město bude počítat auta ve dvou ulicích

V ulici Komenského a Kpt. Jaroše byly instalovány informativní měřiče rychlosti. Důvodem jejich umístění na těchto místech však není  rychlost projíždějících aut, ale schopnost registrovat počet projíždějících vozů.

více... | Publikováno 25.3.2019

Hranická MHD jezdí od dubna zdarma

Od 1. dubna jezdí hranická městská hromadná doprava pro všechny cestující zdarma. Plní se tak jeden z bodů programového prohlášení zastupitelstva města Hranic. Podle prvních předběžných údajů využití autobusů MHD vzrostlo.

více... | Publikováno 11.3.2019

Věžička z kostela už je dole (fotogalerie)

Havarijní stav menší věže Kostela Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí uzavřel na pět dní dopravu v centru města. Silný nárazový vítr několik dní znemožňoval snesení věžičky, povedlo se to až dnes dopoledne. Následně byla věž provizorně zaslepena a okolo 14:30 byla doprava přes náměstí opět otevřena.

více... | Publikováno 15.4.2019

Ani nepřízeň počasí neodradila dobrovolníky od úklidu

Přes deštivé a nevlídné počasí se na čtyřicet dobrovolníků sešlo v sobotu 6. dubna ve dvoraně zámku na akci Ukliďme Hranice. Uklízelo se okolí viaduktů, cesta od kruhového objezdu směrem ke Kauflandu se svahem; lesík na sídlišti CVH, Studentská ulice a okolí rybníka Pískáč. V jiném termínu se uklízelo i Sídliště Kpt. Jaroše a sídliště Galašova.

více... | Publikováno 11.4.2019

Armáda chystá cvičení na Libavé

Velké cvičení vojenských vrtulníkových operací "Dark Blade 2019" se uskuteční  od 9. května do 3. června 2019 a bude se týkat i vojenského prostoru Libavá. V březnu byla potvrzena účast  celkem 17 vrtulníků z Belgie, Maďarska, Polska, Německa, Slovinska a 8 vrtulníků Vzdušných sil AČR. Ze zhruba 1200 cvičících tvoří 300 vojáků zahraničních armád a okolo 900 českých vojáků. Do cvičení budou zapojeny téměř všechny složky Armády České republiky.

více... | Publikováno 9.4.2019

Hranice uspěly ve výzkumu Město pro byznys

Na třetím místě v Olomouckém kraji se v rámci srovnávacího výzkumu „Město pro byznys“ za rok 2018 umístilo město Hranice. Ocenění převzal místostarosta města  Daniel Vitonský.

více... | Publikováno 27.3.2019

Soutěž na umělecké dílo s tématem T. G. Masaryka je ukončena

Do architektonicko-výtvarné soutěže na sochu T. G. Masaryka na Školním náměstí, kterou vypsalo město Hranice, se přihlásilo 20 tvůrců. Předkládali návrh na realizaci uměleckého díla, včetně jeho trvalého zakomponování do komorního prostranství před Základní uměleckou školou.

více... | Publikováno 4.2.2019

Policie nabírá nové síly

Rozšiřujeme řady a přijímáme NOVÉ POLICISTY A POLICISTKY na obvodní oddělení HRANICE a pro nově vznikající Oddělení hlídkové služby v Přerově. Uvítáme muže a ženy v produktivním věku i čerstvé absolventy středních škol.

více... | Publikováno 18.3.2019

Malíř Červeňák daroval městu obraz

Po úspěšné výstavě Koně a ženy v hranické Synagoze, která skončila 3. března, daroval malíř Tibor Červeňák městu jeden ze svých obrazů.

více... | Publikováno 11.3.2019

Monitorovací stanice na měření kvality ovzduší zahájila provoz

Obyvatelé Hranic se snáze dozví informace o kvalitě ovzduší ve městě. Město Hranice totiž pořídilo novou monitorovací stanici na zjišťování kvality ovzduší, na kterou získalo dotaci z Operačního programu životní prostředí na obnovu systémů kvality ovzduší.

více... | Publikováno 3.12.2018

Podnikatelé mohou získat finance z EU

Téměř 400 milionů korun čeká na podnikatele Olomoucké aglomerace. Nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) vyhlásil v březnu nové výzvy pro podnikatelské subjekty. Finanční prostředky budou čerpány prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) v oblastech podpory Inovace – Inovační projekt, Aplikace a Potenciál.

více... | Publikováno 15.3.2019

Zastupitelé schválili letošní investice

Nové investiční a jednorázové akce a také převody z loňského roku, to jsou nejpodstatnější změny v rozpočtu města Hranic na rok 2019, které schválili zastupitelé města Hranic na svém prvním letošním jednání 7. února. Rozpočet města je pravidelně schvalován v prosinci a po zjištění hospodářských výsledků za uplynulý rok a zapracování investic, je zásadně upravován. Letošní rozpočet města tak byl navýšen na 515 milionů korun.

více... | Publikováno 11.2.2019

Nasazujeme novou aplikaci „Zlepši své město“

Nová webová aplikace Zlepši své město, která na webových stránkách města Hranic začne fungovat již od 1. února, je určena občanům Hranic pro hlášení závad, návrhů ke zlepšení veřejného prostranství či zadávání nových podnětů pro budoucí realizace investic. Umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí. Obyvatelé města se díky této aplikaci mohou aktivně podílet například na zlepšení životního prostředí ve svém okolí.

více... | Publikováno 23.1.2019

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

Letos se mění poplatky za odpad a za psy

Vyšší poplatky za odpad, ale zároveň osvobození dětí a starších lidí a snížení některých poplatků za psy. To jsou hlavní letošní změny v poplatcích, které vyplývají z obecně závazných vyhlášek, které schválili zastupitelé města v listopadu 2018.

více... | Publikováno 9.1.2019

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v roce 2019, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019