logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Předzámčí dostává novou tvář

Změnou prochází  dvorek na levé straně u jižního vstupu do zámku. Právě zde vzniká upravené místo pro venkovní kavárenské posezení s dětským koutkem.

více... | Publikováno 11.7.2019

Fotbalisté slavili sto let

Sto let hranického organizovaného fotbalu se slavilo v sobotu 15. června na stadionu SK Hranice v Žáčkově ulici. (Fotogalerie)

více... | Publikováno 17.6.2019

Odpověď na petici, týkající se problematiky uzavření průjezdu centrem města Hranic

více... | Publikováno 1.7.2019

Hřbitovní ulice je uzavřena, buduje se kanalizace

Uzavírku Hřbitovní ulice si vyžádá další etapa rekonstrukce hranického hřbitova. Od pondělí 24. června začala dopravní omezení, nyní je ulice již úplně uzavřena, minimálně do poloviny září. Uzavírka je nutná kvůli vybudování dešťové kanalizace v této ulici.

více... | Publikováno 17.6.2019

Ve dvoraně zámku jsou vystaveny návrhy na Sochu T. G. Masaryka

Z celkem dvaceti zaslaných návrhů vybírala odborná porota nejvhodnější realizaci díla, které bude na Školním náměstí před Základní uměleckou školou připomínat 1. československého prezidenta T. G. Masaryka. Porota se shodla na pořadí tři nejlepších návrhů a výsledky odsouhlasila Rada města Hranic. Vernisáž zaslaných návrhů proběhla ve dvoraně zámku 24. 6. od 17 hodin.

více... | Publikováno 29.5.2019

Policisté a městští strážníci dostali ocenění

Na Masarykově náměstí proběhlo v rámci Dne Policie České republiky v úterý 11. června slavnostní oceňování policistů územního odboru Přerov a také strážníků Městské policie Hranice. (fotogalerie)

více... | Publikováno 12.6.2019

Nová aplikace informuje o investicích

Město Hranice spouští novou aplikaci, která vám poskytne přehledné informace o hlavních investičních akcích města.

více... | Publikováno 14.5.2019

Hranice slavily 850 let (fotogalerie)

Oslava 850 let od první písemné zmínky o Hranicích se v sobotu 8. června nesly v historickém duchu.  Představení se odehrávala na Masarykově náměstí, v Zámecké zahradě i u zámku. Oslavy vyvrcholily slavnostním průvodem a koncertem B. Basikové.

více... | Publikováno 29.5.2019

Uschlé stromy jsou reklamovány

Na podzim loňského roku byly díky dotaci ve městě vysázeny tisíce stromů a keřů. Některé dřeviny však nepřežily zimu. V rámci reklamace budou suché a polámané stromy vyměněny na podzim 2019. Do té doby ale musí zůstat stát na místě, kvůli případným kontrolám ze strany poskytovatele dotace a také kvůli probíhající reklamaci.

více... | Publikováno 13.6.2019

Zlepši své město

Webová aplikace Zlepši své město je určena občanům Hranic pro hlášení závad, návrhů ke zlepšení veřejného prostranství či zadávání nových podnětů pro budoucí realizace investic. Umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí.

více... | Publikováno 11.6.2019

Lze žádat o památkové granty

Rada města odsouhlasila vyhlášení 2. kola grantového programu města Hranic v oblasti Podpora oprav a obnova objektů v oblasti památkové péče na území města Hranic pro rok 2019. Po prvním kole nebylo vyčerpáno ještě 305 tisíc korun.

více... | Publikováno 22.5.2019

Město Hranice bude mít participativní rozpočet

Hraničtí občané se budou moci mnohem aktivněji zapojit do zlepšování života ve svém městě. Zastupitelé totiž na svém dubnovém jednání odsouhlasili, že občané budou mít možnost formou ankety rozhodovat o tom, na jaký investiční účel by měla být využita částka jednoho milionu korun z rozpočtu města.

více... | Publikováno 30.4.2019

Ekoltes bude mimořádně sekat i v neděli

Vytrvalé květnové deště komplikují sečení trávy ve městě i místních částech. Musíme využít všech možností, které nám počasí nabídne, takže proto bude zcela výjimečně za dobrého počasí probíhat strojové sečení ploch veřejné zeleně i v průběhu nedělí. Vzhledem ke špatným klimatickým podmínkám a kapacitním možnostem nemáme jinou možnost. Žádáme občany o pochopení.

více... | Publikováno 23.5.2019

Socha Panny Marie se opravuje

Sochu Panny Marie Bolestné v Komenského ulici čeká odborná oprava. Proto byla v pátek 24. května demontována a odvezena do restaurátorské dílny.

více... | Publikováno 22.5.2019

Další kolo kotlíkových dotací se rozbíhá

Olomoucký kraj vyhlásil již 3. etapu „kotlíkových dotací“. Letošní vlna kotlíkových dotací je prezentována jako poslední a Hranice výměnu kotlů podpoří i z vlastního rozpočtu.

více... | Publikováno 13.5.2019

Město oslavilo Den vítězství

Pietním aktem u Památníku obětem fašismu u Smuteční obřadní síně Městského hřbitova v Hranicích si město Hranice v úterý 8. května připomnělo Den vítězství. Akci u příležitosti 74. výročí osvobození pořádalo Město Hranice, Vojenská posádka Hranice, Československá obec legionářská, Český svaz bojovníků za svobodu, Klub vojenských důchodců a Sokol Hranice.(Fotogalerie)

více... | Publikováno 10.5.2019

Centrum města již není průjezdné (video)

Rada města na své schůzi schválila opatření ke zklidnění dopravy v městské památkové zóně. Od Velikonoc je pro motorová vozidla uzavřen úsek ulice ulice Jiráskova (podél zámku). Centrum města tak bude možné opustit pouze přes světelnou křižovatku Motošín.

více... | Publikováno 18.3.2019

Návrh uměleckého řešení proluky u Synagogy byl představen

Návrh řešení uměleckého sedacího prvku v proluce u Synagogy představila ve středu 24. dubna veřejnosti autorka díla Mgr. Christine Habermann von Hoch. Z akce přinášíme fotogalerii. Zastupitelstvo města následně ve čtvrtek 25. dubna schválilo financování celé akce.

více... | Publikováno 23.4.2019

Město bude počítat auta ve dvou ulicích

V ulici Komenského a Kpt. Jaroše byly instalovány informativní měřiče rychlosti. Důvodem jejich umístění na těchto místech však není  rychlost projíždějících aut, ale schopnost registrovat počet projíždějících vozů.

více... | Publikováno 25.3.2019

Hranická MHD jezdí od dubna zdarma

Od 1. dubna jezdí hranická městská hromadná doprava pro všechny cestující zdarma. Plní se tak jeden z bodů programového prohlášení zastupitelstva města Hranic. Podle prvních předběžných údajů využití autobusů MHD vzrostlo.

více... | Publikováno 11.3.2019

Věžička z kostela už je dole (fotogalerie)

Havarijní stav menší věže Kostela Stětí sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí uzavřel na pět dní dopravu v centru města. Silný nárazový vítr několik dní znemožňoval snesení věžičky, povedlo se to až dnes dopoledne. Následně byla věž provizorně zaslepena a okolo 14:30 byla doprava přes náměstí opět otevřena.

více... | Publikováno 15.4.2019

Policie nabírá nové síly

Rozšiřujeme řady a přijímáme NOVÉ POLICISTY A POLICISTKY na obvodní oddělení HRANICE a pro nově vznikající Oddělení hlídkové služby v Přerově. Uvítáme muže a ženy v produktivním věku i čerstvé absolventy středních škol.

více... | Publikováno 18.3.2019

Malíř Červeňák daroval městu obraz

Po úspěšné výstavě Koně a ženy v hranické Synagoze, která skončila 3. března, daroval malíř Tibor Červeňák městu jeden ze svých obrazů.

více... | Publikováno 11.3.2019

Monitorovací stanice na měření kvality ovzduší zahájila provoz

Obyvatelé Hranic se snáze dozví informace o kvalitě ovzduší ve městě. Město Hranice totiž pořídilo novou monitorovací stanici na zjišťování kvality ovzduší, na kterou získalo dotaci z Operačního programu životní prostředí na obnovu systémů kvality ovzduší.

více... | Publikováno 3.12.2018

Podnikatelé mohou získat finance z EU

Téměř 400 milionů korun čeká na podnikatele Olomoucké aglomerace. Nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) vyhlásil v březnu nové výzvy pro podnikatelské subjekty. Finanční prostředky budou čerpány prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) v oblastech podpory Inovace – Inovační projekt, Aplikace a Potenciál.

více... | Publikováno 15.3.2019

Zastupitelé schválili letošní investice

Nové investiční a jednorázové akce a také převody z loňského roku, to jsou nejpodstatnější změny v rozpočtu města Hranic na rok 2019, které schválili zastupitelé města Hranic na svém prvním letošním jednání 7. února. Rozpočet města je pravidelně schvalován v prosinci a po zjištění hospodářských výsledků za uplynulý rok a zapracování investic, je zásadně upravován. Letošní rozpočet města tak byl navýšen na 515 milionů korun.

více... | Publikováno 11.2.2019

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

Letos se mění poplatky za odpad a za psy

Vyšší poplatky za odpad, ale zároveň osvobození dětí a starších lidí a snížení některých poplatků za psy. To jsou hlavní letošní změny v poplatcích, které vyplývají z obecně závazných vyhlášek, které schválili zastupitelé města v listopadu 2018.

více... | Publikováno 9.1.2019

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v roce 2019, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019