logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Průchod u Synagogy bude přechodně uzavřen

Kvůli probíhajícím opravám omítek v průchodu u Synagogy bude nutné v průběhu prací průchod uzavřít. Uzavřen bude od čtvrtka 20. června do pátku do 16. hodin a od pondělí 24. června od 7 hodin od rána do úterý 25. června přibližně do 16. hodin. Omlouváme se za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 19.6.2024

Bude se veřejně projednávat vliv VRT na životní prostředí

Veřejné projednání posuzování vysokorychlostní trati úseku "Prosenice – Ostrava-Svinov“ z hlediska vlivu na životní prostředí proběhne v Hranicích v úterý 25. června  v Koncertním sále Zámecká 118 od 15. hodin.

více... | Publikováno 17.6.2024

Opravujeme zastřešení dvorany, musí se omezit provoz

Zastřešení dvorany zámku prochází generální opravou. Dojde k výměně zasklení skořepiny zámku, výměně zasklení v oknech na severním a jižním křídle skořepiny a také k výměně zasklení na severní stěně. Tyto práce si v termínu od 5. června do 29. září vyžádají omezení provozu zámku, činnost úřadu ale zůstane zachována.

více... | Publikováno 14.6.2024

Rekonstrukce Zborovské a křižovatky začíná

Náročná a dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Zborovská, která vede od křižovatky u Černého orla  kolem nemocnice až k rondelu, bude zahájena 10. června a potrvá do konce srpna. Po dobu oprav bude  ulice zjednosměrněna. Zároveň bude probíhat přestavba křižovatky U Černého orla na světelnou a oprava části komunikace v ulici Komenského.

více... | Publikováno 6.6.2024

Město chystá plán rozvoje sportu, můžete se vyjádřit v dotazníku

Město Hranice zahájilo práce na koncepčním dokumentu „Plán rozvoje sportu města na roky 2025-2035“.  Proto připravilo krátký dotazník, přičemž výsledky tohoto dotazníkového šetření poslouží jako podklady pro analytickou a koncepční část Plánu rozvoje sportu v Hranicích.

více... | Publikováno 11.6.2024

Chystají se Hranické hry bez Hranic

Populární Hranické hry bez hranic jsou opět před námi. Ve středu 26. června v kasárnách generála Zahálky bude opět připraven bohatý program pro děti i dospělé.

více... | Publikováno 12.6.2024

Pozor na letní dopravní omezení

Výkopy kvůli vodovodu omezí dopravu. V závěru června to bude částečná uzavírka v Drahotuších v ulici K Nádraží, v červenci v lokalitě Pod Hůrkou a v srpnu v ulici Dobrovského.

více... | Publikováno 19.6.2024

MAS Hranicko vyhlásilo dotační výzvu

MAS Hranicko úspěšně dokončila všechny přípravné kroky a spouští touto první Výzvou realizaci dotačního programu MAS-SZP (dříve MAS-PRV), v rámci něhož rozdělí na Hranicku v následujících letech téměř 22 milionů Kč na podporu zemědělství, podnikání, škol a kulturního a spolkového života obyvatel.

více... | Publikováno 13.6.2024

Pošta v Drahotuších přechodně omezuje provoz

Česká pošta nás informovala, že bude omezen provoz v úterý 18. června kvůli plánované odstávce elektrické energie. Pošta proto krátce zavře mezi 9 hodinou a 10..30. Otevřeno bude od 8 do 9, od 10.30 do 12 a od 13 do 15 hodin.

více... | Publikováno 13.6.2024

Participativní rozpočet 2024 - rozhodněte, co se ve městě zlepší

Hraničtí občané se každý rok mohou aktivně zapojit do zlepšování života ve svém městě a navrhnout na jaký investiční účel by měla být využita částka 1,5 milionu korun z rozpočtu města. Poté budou v internetové anketě rozhodovat, která z navržených akcí má jejich největší podporu.

více... | Publikováno 12.12.2023

Volby - i v Hranicích vyhrálo ANO 2011

Vítězem voleb do Evropského parlamentu se i v Hranicích stalo hnutí ANO 2011. Získalo 28,23 % hlasů. Při volební účasti 34,66 % to činí 1 356 voličů.

více... | Publikováno 10.6.2024

Město získalo certifikát "Family friendly community"

Město Hranice získalo certifikát Family friendly community - Obec přátelská rodině. Město Hranice se do tohoto projektu zapojilo v loňském roce. Jde o podporu podporuje rozvoj rodinné politiky v obcích.

více... | Publikováno 14.6.2024

Pachatel bombových výhružek byl dopaden (video)

Pachatel, který na ZŠ Šromotovo a později také na přerovských školách a dalších objektech, hrozil bombovými útoky, byl dopaden. Nepomohlo mu ani to, že používal technologii, která maskuje identitu uživatelů internetu. Na ZŠ Šromotovo bylo v krátké době od 31. května nahlášeno hned několik hrozeb bombovým útokem.

více... | Publikováno 13.6.2024

Cykloběh proti drogám letos startoval z Hranic

Jubilejní 20. ročník Cykloběhu za Českou republiku bez drog, což je největší protidrogová kampaň v Česku, spojená se sportem, startoval letos z Hranic. Akci za město spoluzahájil místostarosta města Hranic Mgr. Karel Machyl,  spolu s tajemníkem městského úřadu Mgr. Vojtěchem Bušinou a ředitelem městské policie Bc. Miroslavem Mannem a účastnili se jí žáci ZŠ 1. máje.

více... | Publikováno 10.6.2024

Cyklisté podpořili nemocné děti

Účastníci akce „Na kole dětem“, která podporuje onkologicky nemocné děti, zavítali v pondělí 3. června  již poněkolikáté do Hranic. V rámci tohoto projektu s mottem: „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně“ vyrazil peloton cyklistů již po patnácté  napříč Českou republikou. V čele pelotonu jede na  svém historickém vysokém kole iniciátor a  duše celé akce Josef Zimovčák.  

více... | Publikováno 3.6.2024

Slavnosti města komplikoval déšť

Slavnosti města Hranice a zároveň oslavy 150 let založení SDH Hranice se letos uskutečnily v sobotu 25. května na dvou místech - na Masarykově náměstí a u letního kina.

více... | Publikováno 27.5.2024

Počet obyvatel Hranic roste už druhým rokem

Sice jen těsně, ale přesto se počet obyvatel našeho města po čtyřech letech opět vrátil nad hranici 18 tisíc. Podle Českého statistického úřadu mělo město k 31.12. 2023 18 024 obyvatel, což je o 46 osob více, než o rok dříve.

více... | Publikováno 23.5.2024

Chcete si vyzkoušet svoji fyzickou zdatnost?

Policie ČR nabízí možnost vyzkoušet si její fyzické testy. Proto nabízí koncem června jejich vyzkoušení. "Zvažuješ práci u policie a máš obavy z fyzických testů? Nebo jsi prostě zvědavý/á, zda bys takové testy zvládl/a? Neváhej a pojď do toho! Nezávazně, nanečisto, bez stresu a nervozity. A s jedinečným bonusem navíc!" uvádí policie.

více... | Publikováno 28.5.2024

ZŠ Šromotovo byla vyklizena, bomba nenalezena (video)

Na ZŠ a MŠ Šromotovo byla nahlášena bomba, proto byla škola vyklizena a děti se přemístily na dopravní hřiště. Později byla většina dětí po udělení souhlasu rodičů (2. stupeň) puštěna domů, děti 1. stupně si vyzvedli zákonní zástupci . Školu prohlédl policejní psovod se speciálně vycvičeným psem, nic nebylo nalezeno.

více... | Publikováno 31.5.2024

Město prodává dva byty ve střešních nástavbách

Město Hranice prodává dva byty ve střešních nástavbách. Podrobnosti naleznete v přílohách.

více... | Publikováno 24.5.2024

Olomoucký kraj připravil dotazník spokojenosti

Napadají vás věci, které by stálo za to zlepšit? Vyplnění dotazníku, kterým chce Krajský úřad Olomouckého kraje zjistit například to, jak jste s jeho prací spokojení, zabere jen pět minut. Není třeba nic tisknout ani posílat poštou. Stačí naskenovat QR kód uvedený u tohoto článku do telefonu a dotazník vyplnit on-line.

více... | Publikováno 15.5.2024

Město si připomnělo Den vítězství

Oslavy Dne vítězství - tradiční pietní akt u příležitosti 79. výročí osvobození proběhl ve středu 8. května u Památníku obětem fašismu u Smuteční obřadní síně hranického Městského hřbitova. Akci pořádali Město Hranice, Vojenská posádka Hranice, Československá obec legionářská a TJ Sokol Hranice. (Fotogalerie)

více... | Publikováno 9.5.2024

Hranice jsou zapojené do projektu "Obec přátelská rodině"

Město Hranice se zapojilo do auditu familyfriendlycomumunity neboli obec přátelská rodině. Jeho cílem je podpořit pro-rodinné klima v naší obci, klima, které je přátelské rodině, které podpoří budování vztahů v rodinách a mezigenerační dialog. V neposlední řadě máme zájem na intenzivní komunikaci o tomto tématu s Vámi, občany naší obce a chceme naslouchat Vašim potřebám. Proto již proběhl 5. října ve dvoraně zámku první workshop.

více... | Publikováno 27.9.2023

Nový skatepark byl slavnostně otevřen

Navzdory vrtošivému počasí se na novém skateparku v Žáčkově ulici v sobotu 20. dubna sešly desítky "skejťáků, aby ho pokřtili na akci "Grand Opening skateparku Hranice". Skateboardisté si vyzkoušeli nový povrch, poté následovala krátká exhibiční jízda mladého koloběžkáře a došlo na slavnostní přestřižení pásky.

více... | Publikováno 20.4.2024

Začíná stavba cyklostezky Žáčkova

V květnu začala výstavba další cyklostezky – tentokráte cyklostezky Žáčkova. Ta povede kolem Pískáče a poté dál podél Bečvy, kde naváže na cyklostezku Bečva.  Na akci ve výši 14,5 milionu korun město získalo dotaci – projekt "Cyklostezka Žáčkova" je spolufinancován Evropskou unií.

více... | Publikováno 6.2.2024

Sportovci roku 2023 jsou oceněni (video, fotogalerie)

Slavnostní vyhlášení oblíbené akce "Nejlepší sportovci roku 2023" se opět konalo v Divadle Stará střelnice v úterý 16. dubna. Hlavním hostem akce byla bývalá florbalová reprezentantka a nyní expertka České televize Tamara Hašová.

více... | Publikováno 16.4.2024

Město zavádí Seniorské obálky

S růstem počtu seniorů, kteří zůstávají nezávislí v domácím prostředí, se stává stále důležitější umožnit rychlou reakci v případě potřeby. Seniorská obálka slouží jako komplexní dokument obsahující informace o zdraví, léčbě a kontraindikacích, které jsou klíčové pro poskytování rychlé a účinné pomoci v krizových situacích.

více... | Publikováno 18.4.2024

Město rozjíždí sportovní portál

Na jednom místě můžete nalézt informace o sportovním dění v Hranicích. Město totiž zřídilo sportovní portál, kde se jednotlivé kluby mohou prezentovat veřejnosti a zároveň mohou prostřednictvím tohoto portálu komunikovat se svými  členy či  příznivci.

více... | Publikováno 3.4.2024

Letošnímu úklidu Hranic přálo počasí

I v letošním roce se Hranice zapojily do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Tentokráte konečně za příznivého počasí. Ti, kteří chtějí mít naše město krásnější a hlavně čistší, se v sobotu 6. dubna sešli v Zámecké zahradě. a poté vyrazili na trasu městem, která měla celkem 15 zastavení. Na úklidovou akci „Ukliďme Hranice“ byly zajištěny ochranné pomůcky, pytle a odvoz odpadu. Zhruba šedesátka lidí nakonec nasbírala přibližně 1,2 tuny odpadu.

více... | Publikováno 10.4.2024

Výsledky výzkumů Hranického krasu představila konference a výstava

Téma Hranický kras spojovalo konferenci „Hranický kras v souvislostech“ a výstavu „Hranice poznání“. Konference se konala ve čtvrtek 14. března v Zámeckém klubu a večer na ni navázala vernisáž výstavy Hranice poznání.

více... | Publikováno 27.3.2024

Upozorňujeme, že starý skatepark je uzavřen

Upozorňujeme, že starý skatepark vedle Plovárny je již trvale uzavřen. Jeho překážky jsou v nevyhovujícím stavu, jsou pro jezdce nebezpečné, Proto budou demontovány a odvezeny. Skateboardisté již mohou využít nového skateparku opodál.

více... | Publikováno 13.3.2024

Obnova zeleně ve městě pokračuje

Po podzimním a zimním kácení stromů v některých hranických ulicích nyní přijde na řadu náhradní výsadba. Teď v březnu se odstraňovaly pařezy, aby byl vytvořen prostor pro nové stromy.

více... | Publikováno 25.3.2024

Sady Čs legií projdou obnovou zeleně

Nezbytná obměna zeleně čeká Sady Čs legií. Mnoho stromů je zde ve špatném zdravotním stavu, jsou proschlé nebo nemocné. Proto dojde k jejich nahrazení novými stromy a keři. Na tuto akci jsme získali dotaci z fondů Evropské unie. Náklady projektu ve výši 1,7 milionu korun budou zcela pokryty z dotace Operačního programu Životního prostředí AOPAK. Součástí projektu je i následná péče o zeleň po dobu 3 let.

více... | Publikováno 12.3.2024

Městská policie spouští nový bezpečnostní portál na lince 156

Možnosti tísňové linky městské policie v Hranicích, tedy číslo „156“, se  rozšířily o nové prvky.  Nově mohou strážníci městské policie v případě potřeby připojit ke standardnímu telefonickému hovoru video, chat a lokalizaci volajícího. To vše díky portálu „Bezpečí“, za kterým stojí tým aplikace Záchranka.

více... | Publikováno 19.3.2024

Hranice převzaly cenu za 2 místo v krajském indexu kvality života

Druhé v rámci Olomouckého kraje, hned za krajským městem Olomoucí, se v hodnocení kvality života loni umístily Hranice. Vedení města převzalo 1. března od pořadatelů akce ocenění za tento úspěch.

více... | Publikováno 5.3.2024

ČEZ bude pokládat kabely v Kropáčově ulici

Kvůli pokládce kabelů nízkého napětí firmou ČEZ budou v ulicích Kropáčova, Tesaříkova  a Na Přísadech  probíhat výkopové práce. Ty si vyžádají  postupné uzavírky místních komunikací a také částí chodníků. Práce by měly začít od 13. března a mají trvat maximálně do konce srpna.

více... | Publikováno 11.3.2024

Pozor na omezení dopravy ve Slavíči

Upozorňujeme na omezení dopravy ve Slavíči. Kvůli realizaci stavebních prací při rekonstrukci mostního objektu v rámci stavby „Lipník n. B. – Drahotuše, BC“ bude prodloužena uzavírka místní komunikace v Hranicích VII – místní části Slavíč až do 25. října 2024. Důvodem je pokračování stavebních prací při celkové rekonstrukci železničního mostu. Jde o nejzápadnější podjezd pod železniční tratí, nejblíže  Lipníku nad Bečvou. Uzavřen bude úsek od č. p. 27 v délce cca 140 m směrem k domu č. p. 45.

více... | Publikováno 30.4.2024

Na trati do Lipníka bude výluka

V termínu od 15. února do 16. července 2024 bude v úseku Lipník nad Bečvou – Drahotuše výluka na trati v souvislosti s realizací stavby Blending Call Lipník nad Bečvou – Drahotuše. Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje předpokládá, že na tuto výluku naváží další výluky.

více... | Publikováno 6.2.2024

Ekoltes má novou plošinu

Novou plošinu o dosahu až 25 metrů si pořídila firma Ekoltes. Plošina bude v následujících letech sloužit zejména k výměně starých sodíkových svítidel veřejného osvětlení za ledková.

více... | Publikováno 29.1.2024

Statistici chystají šetření v domácnostech

Český statistický úřad opět organizuje každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2024“ (EU-SILC). Cílem je získat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích a také získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

více... | Publikováno 1.2.2024

Ve městě běží program na kastraci koček

Od září 2023 běží ve městě Hranice program na řešení problému toulavých koček. V několika lokalitách mají někteří občané obavy z nekontrolovatelného rozmnožování toulavých koček a z případného přenosu chorob. Přestože šetření na místě neprokázalo tak kritický stav, jak občané uváděli, schválila rada města na svém červencovém jednání „Program kastrace toulavých koček a kocourů na území města Hranic“.   Tento program se soustřeďuje na prevenci vzniku přemnožení toulavých koček.

více... | Publikováno 22.8.2023

Poplatky za odpad se zvedají, osvobození jsou děti a senioři

O 72 korun se letos zvedají poplatky za systém odpadového hospodářství. Konkrétně ze 792 na 864 korun na osobu za rok, což je 72 korun měsíčně. Od poplatku jsou navíc stále osvobozeny děti do 6 let věku a senioři nad 70 let.

více... | Publikováno 16.1.2024

Zjednodušujeme placení parkovného

Parkovné v Hranicích od ledna nově zaplatíte jednoduše pomocí QR kódu, aniž byste si museli stahovat nějakou aplikaci. Virtuální Parkovací Automat (VPA) Vám nabídne nový, pohodlnější, jednodušší a moderní systém placení, ke kterému bude nutný pouze mobilní telefon, tablet či počítač s připojením k internetu. Funguje na bázi webové aplikace bez nutnosti instalace.

více... | Publikováno 14.12.2023

Je zřízena infolinka k dani z nemovitých věcí

Olomoucký finanční úřad zřídil infolinku k dani z nemovitých věcí protože vládní konsolidační balíček přinesl od 1. ledna 2024 v oblasti daně z nemovitých věcí zvýšení sazeb daně pro všechny nemovité věci, ale také řadu dalších změn. Zpozornět by měli především majitelé garáží, stavebních pozemků, staveb pro rekreaci či uživatelé nemovitostí ve vlastnictví státu. Mnohé změny provede finanční správa sama, ale některým poplatníkům vznikne povinnost podat do 31. ledna daňové přiznání.

více... | Publikováno 2.1.2024

Nový skatepark je dokončen,

Nový "skejťácký" areál, který město stavělo kousek od starého a nevyhovujícího skateparku, je již stavebně hotov. Skatepark je řešen dle moderních trendů a zadání zástupců lokální skateboardové komunity. Jedná se převážně o tzv. „Streetový“ park, kde jezdci mohou využívat různých překážek jako grindboxů, zábradlí, transferů na které se mohou rozjet z takzvaných bangů a radiusů.

více... | Publikováno 9.11.2023

Stavba Palačovské spojky začala (fotogalerie)

Dlouho odkládaná stavba Palačovské spojky byla v pondělí 5. června 2023 slavnostně zahájena. Původně měla být stavba zahájena již loni, ale výběrové řízení se neustále protahovalo a skončilo až v prosinci loňského roku. Ředitelství silnic a dálnic nakonec vybralo zhotovitele, za nabídkovou cenu 2,184 miliardy korun bez DPH a počítá s dokončením stavby v polovině roku 2026.

více... | Publikováno 29.5.2024

Město zavádí virtuální prohlídky zámku

Městský úřad zavedlo od října 2023 virtuální prohlídky budovy zámku na Pernštejnském náměstí 1. Díky nim se klienti a návštěvníci zámku mohou rychle, v jakoukoliv dobu, zdarma a odkudkoliv lépe orientovat v prostorách městského úřadu.

více... | Publikováno 2.10.2023

Podnikatelé špatně nakládají s odpady

Likvidace odpadů od některých podnikatelů zřejmě neprobíhá tak, jak má. Vedle kontejnerových stání se často objevuje odpad, který zjevně pochází od různých podnikatelů, například řemeslníků. Jednak jsou věci, odložené vedle kontejnerů, prakticky černou skládkou a za druhé mají podnikatelé jako původci odpadu, vznikajícího při podnikatelské činnosti, povinnosti při nakládání s nimi dle zvláštních právních předpisů, zejména podle zákona o odpadech. To se týká také ukládání odpadů ve sběrném dvoře společnosti Ekoltes.

více... | Publikováno 4.10.2023

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Město Hranice se zapojuje do programů kotlíkových dotací, v rámci kterých poskytuje ze svého rozpočtu finanční příspěvky občanům, kteří jsou vlastníky nemovitostí na území města. Hranice. Zároveň Olomoucký kraj připravil informační semináře k tomuto dotačnímu programu.

více... | Publikováno 21.9.2023

Hranice byly oceněny za třídění odpadu

Třetí místo v rámci Olomouckého kraje získalo v oblasti třídění odpadů v prestižní soutěži „O keramickou popelnici“ v kategorii obcí nad 15 tisíc obyvatel město Hranice.  Po loňském vítězství je to další důkaz, že v Hranicích se třídění odpadů dlouhodobě věnujeme a že naši občané pravidelně poctivě odpad třídí.

více... | Publikováno 22.9.2023

Obětem domácího násilí pomohou v Přerově

Obětem domácího násilí na Hranicku pomáhá přerovské pracoviště Intervenčního centra Olomouc se sídlem v Poradně pro rodinu, na adrese Smetanova 9, Přerov. 

více... | Publikováno 19.9.2023

Správa železnic zamýšlí přesun hranického nádraží

Příprava vysokorychlostní trati Moravská Brána I pokračuje rychlým tempem. Správa železnic nyní zveřejnila nové video, kde mimo jiné potvrzuje, že by mělo dojít k přesunu hranického vlakového nádraží směrem k současnému nádraží autobusovému.

více... | Publikováno 2.8.2023

Olomoucký kraj vyhlásil pátou vlnu kotlíkových dotací

Olomoucký kraj vyhlásil dne 20. 6. 2023 dotační program „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji V.“. Dotace bude možné čerpat na výměnu kotle na pevná paliva nesplňujícího 3., 4. a 5. emisní třídu za nový ekologický zdroj.

více... | Publikováno 23.6.2023

Město rozšiřuje možnost placení kartami

Celkem šest nových platebních terminálů přibylo na Městském úřadě v Hranicích. Rozšiřuje se tak možnost platby kartou.

více... | Publikováno 26.6.2023

Městský úřad zjednodušuje úřední dobu

Zjednodušení a tím i zpřehlednění hodin pro veřejnost přinese úprava provozní doby Městského úřadu v Hranicích od 1. června 2023.  První změna spočívá ve sjednocení úředních hodin pro veřejnost na všech agendách. V současné době byla jiná provozní doba pokladny, podatelny, občansko-správních či dopravních agend nebo matriky. To bylo pro občany nepřehledné, a proto se provozní doba celého Městského úřadu sjednocuje.

více... | Publikováno 9.5.2023

Zvyšuje se počet míst, kde se měří rychlost

Další dvě místa, na měření rychlost projíždějících  vozidel přibydou od poloviny května v Hranicích. Jedno je na ulici Alešova u viaduktu, tedy na silnici II/440 (výpadovka na Potštát), druhé ve Valšovicích.

více... | Publikováno 28.4.2023

Hranicko se připravuje na komunitní energetiku

Region Hranicko zahájilo na úrovni obecních samospráv řadu kroků, které povedou k rozběhnutí komunitní energetiky ihned poté, co to bude legislativně umožněno.

více... | Publikováno 23.6.2023

Město zavádí nový mail pro poplatky

Nový kontaktní mail poplatky@mesto-hranice.cz zavádí městský úřad Hranice. Tato mailová adresa bude sloužit ke komunikaci ohledně problematiky jak poplatků za komunální odpad, tak třeba i poplatků za psa. Z této mailové adresy budou občanům rozesílány podklady k platbě. Nově i s QR kódem.

více... | Publikováno 17.2.2023

Můžete získat podrobnosti o VRT

Projektant stavby vysokorychlostní trati společnost AFRY CZ spolu s investorem Správou železnic spustili geografický informační systém, tzv. GIS portál, projektu vysokorychlostní železniční tratě VRT Moravská Brána I. Veřejnosti umožňuje se s projektem detailně seznámit a zároveň se k němu vyjadřovat.

více... | Publikováno 14.12.2022

Nařízení města zasáhne energošmejdy

Město Hranice schválilo nové nařízení o zákazu podomního prodeje tak, aby bylo možné postihnout i energošmejdy. Kvůli změně energetického zákona totiž není možné na ně vztáhnout zákazy podomního prodeje na základě zmocnění v živnostenském zákoně. Energetičtí zprostředkovatelé nyní nemohou podnikat podle živnostenského zákona, spadají pod energetický zákon. Jejich činnost ve městě tedy musí být zakázána novým nařízením, s odvoláním právě  na tento energetický zákon. 

více... | Publikováno 8.6.2023

Olomoucký kraj připravuje další vlnu kotlíkových dotací

Olomoucký kraj v současné době připravuje již 5. vlnu kotlíkových dotací. Podpoří v ní projekty výměny starých neekologických kotlů na pevná paliva. Příjem žádostí má být spuštěn během léta 2023.

více... | Publikováno 1.6.2023

Změny ve vysílání Hranického zpravodajství

Kvůli změnám v programovém schématu satelitního vysílání dochází ke změnám časů vysílání Hranického zpravodajství. Více se dozvíte ve videu.

více... | Publikováno 12.5.2023

Hraničtí speleologové vytvořili 3D mapu Propasti

Unikátní zmapování Hranické propasti až do hloubky 450 metrů pod vodou se podařilo dokončit hranickým speleologům. Jde o dosavadní shrnutí jejich šedesátiletého průzkumu zatopených prostor Hranické propastí. Výsledkem tohoto dlouholetého snažení je vytvoření 3D mapy a modelu Propasti, které se podařilo vytvořit díky spolupráci s odborníky firmy UNEXMIN GeoRobotics Ltd. a fy. GEFOS a s .

více... | Publikováno 5.5.2023

Věž staré radnice je uzavřena

Věž staré radnice na Masarykově náměstí bude muset projít opravou. Kontrola odborníků po zimním období ukázala, že ochoz věže již není bezpečný pro pohyb návštěvníků. Proto byly až do odvolání zrušeny výstupy na radniční věž. V dobrém stavu nejsou kvůli povětrnostním vlivům ani krovy věže, takže bude nutná celková rekonstrukce. Město připravuje potřebné podklady pro opravu této památky. Děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 22.2.2023

Lze žádat o zelenou úsporám light

Senioři a nízkopříjmové domácnosti mohou od pondělí 9. ledna žádat o finanční příspěvek na zateplovací práce v dotačním programu Nová zelená úsporám Light. Peníze jsou určené na jednoduché stavební úpravy, které povedou k úspoře energií.

více... | Publikováno 13.1.2023

Hranická propast - hloubka 450 metrů!

Nový rekord! Hranická propast je o dalších 46 metrů hlubší. Speleologové dosáhli pomocí podvodního robota hlouby 450 metrů a stále nenarazili na dno. Hlouběji to však tentokráte již nešlo.Již před tímto měřením byla Hranická propast nejhlubší zatopenou propastí světa.

více... | Publikováno 1.8.2022

Městská policie eviduje bicykly i elektrokola

Městská policie Hranice eviduje kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 22.3.2024

Kam pokračovat?

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2024 | Změnit nastavení cookies