logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Vánoční stromy svítí, večery zpestřuje hudba (video)

Hranický Vánoční strom se slavnostně rozsvítil v pátek 30. listopadu v 17 hodin. Tento den se odstartoval i další bohatý program na Masarykově náměstí. (fotogalerie) Strom od 4. prosince svítí také v Drahotuších.(foto)

více... | Publikováno 5.12.2018

Zastupitelé schválili programové prohlášení a změny obecně závazných vyhlášek

Programové prohlášení zastupitelstva města, které vytyčuje cíle na začínající volební období a nové obecně závazné vyhlášky, které mění výši některých poplatků, to jsou zřejmě pro občany nejzajímavější body, které schválilo listopadové zastupitelstvo města.

více... | Publikováno 30.11.2018

Město zvýšilo prostředky na tělovýchovu a sport

Zvýšení prostředků na podporu sportovních aktivit i některé další změny ve financování tělovýchovy a sportu v Hranicích vyplývají z nové Koncepce podpory tělovýchovy a sportu města Hranic na období od 1. 1. 2019 do 31. 12. 2022, kterou přijalo zastupitelstvo města na svém listopadovém jednání.

více... | Publikováno 5.12.2018

Zveme na konferenci Smart city

V pátek 14. prosince proběhne od 14 do 16 hodin v obřadní síni Městského úřadu Hranice konference s názvem „Smart City – inspirace od úspěšných“. Cílem konference je podpořit povědomí obyvatel Hranic o konceptu chytrého města (tzv. Smart City) a jeho možných přínosech pro zvýšení kvality života ve městě.

více... | Publikováno 4.12.2018

Zapojte se do tvorby příjemného prostředí ve městě

Město Hranice se snaží vytvořit kvalitní prostředí pro život svých občanů i pro návštěvníky města. Naší prioritou je, ve spolupráci s občany, zajistit zdravé životní prostředí, kvalitní veřejné služby a příznivé podnikatelské a pracovní prostředí za využití moderních technologií. Proto vás prosíme vás o vyplnění níže připojeného dotazníku a to do 20. prosince 2018.

více... | Publikováno 3.12.2018

Na Silvestra bude úřad uzavřen

Upozorňujeme občany, že v pondělí na Silvestra 31. prosince 2018 bude Městský úřad Hranice z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 10.12.2018

Monitorovací stanice na měření kvality ovzduší zahajuje provoz

Obyvatelé Hranic se snáze dozví informace o kvalitě ovzduší ve městě. Město Hranice totiž pořídilo novou monitorovací stanici na zjišťování kvality ovzduší, na kterou získalo dotaci z Operačního programu životní prostředí na obnovu systémů kvality ovzduší.

více... | Publikováno 3.12.2018

Úspěšní sportovci se zapsali do Zlaté knihy města (video)

Mažoretky Panenky DDM Hranice, které se staly potřetí za sebou mistryně Evropy a judista Martin Bezděk z Judo Železo Hranice, dvojnásobný stříbrný medailista z Olympijských her mládeže v Buenos Aires se sešli ve čtvrtek 22. listopadu ve Velké zasedací síni MěÚ Hranice. Zde si od 1. místostarosty města PhDr.Vladimíra Juračky převzali ocenění za své úspěchy a a zapsali se do Zlaté knihy města.

více... | Publikováno 23.11.2018

Proběhly změny ve vedení Ekoltesu (video)

Valná hromada společnosti Ekoltes Hranice a.s. proběhla v úterý 21.11. Došlo ke změnám ve vedení této společnosti, která je ve stoprocentním vlastnictví města. Nastalé změny vám přiblíží připojené video.

více... | Publikováno 21.11.2018

Město hledá nové úředníky

Výběrová řízení hned na tři pozice vypsal tajemník MěÚ Hranice. Jde výběrová řízení na místo úředníka na úseku dopravně správních agend v působnosti zkušebního komisaře a komplexního posuzování technické způsobilosti vozidel, dále na místo úředníka pověřeného výkonem státní správy a samosprávy na úseku vodního hospodářství a ochrany zvířat a na místo referenta státní správy na úseku územního plánování na Odboru rozvoje města Městského úřadu Hranice.

více... | Publikováno 31.8.2018

Zkontrolujte si platnost řidičských průkazů

Letos končí platnost více než 650 tisíc řidičských průkazů. Závěr roku se blíží, ale mnoho řidičů si ještě o nový doklad nezažádalo. Jen na Hranicku jich je kolem 4 tisíc.

více... | Publikováno 7.11.2018

V neděli vystoupily zahraniční pěvecké sbory a Sokolové

Nedělní odpoledne ve dvoraně zámku patřilo zahraničním pěveckým sborům. Od Od 14 hodin vystoupil nizozemský sbor Vlietgrieten a poté slovenská Hlohovčatá. V podvečer předvedli hraničtí Sokolové ukázky sletových sokolských cvičení. (fotogalerie). Večer byl zakončen lampionovým průvodem, položením věnců k bustě T. G. Masaryka a hymnou. (fotogalerie)

více... | Publikováno 29.10.2018

Byl zasazen Strom republiky a podepsána Zlatá kniha města

V sobotu odpoledne byl na prostranství u Ludiny pod ZUŠ Hranice zasazen Strom republiky. Lípu zasadili představitelé města Hranic, senátorka Jitka Seitlová a zástupce primátora Hlohovce Miloslav Drgoň. Hudební doprovod obstaraly sbory Cantabile z Hranic a Hlohovčatá. Na památku vzniku samostatného Československa zazněla česká i slovenská hymna.(fotogalerie). Hosté z partnerských měst se zapsali do Zlaté knihy města (fotogalerie).

více... | Publikováno 27.10.2018

Oslavy republiky zaplnily dvoranu

Páteční program oslav 100 let vzniku samostatného Československa zaplnil dvoranu zámku. (fotogalerie)

více... | Publikováno 26.10.2018

Studenti architektury se zabývají Třídou 1. máje

Po více než roce se do Hranic opět navrátili brněnští studenti architektury, kteří tentokráte přemýšlí, jak by mohla podle jejich představ vypadat Třída 1. máje.

více... | Publikováno 24.10.2018

Město si připomíná vznik republiky

Město chystá k stoletému výročí vzniku samostatného Československa řadu akcí. (fotogalerie) Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí se nedělní koncert přesouvá do dvorany zámku.

více... | Publikováno 25.9.2018

Starostou města je opět J. Kudláček (video)

Starostou města Hranic na období 2018 - 2022 byl zvolen Jiří Kudláček. (Naše krásné Hranice, člen ODA). Do funkce prvního místostarosty byl zvolen PhDr. Vladimír Juračka (Hranice 2000) a druhým místostarostou se stal Daniel Vitonský (ANO 2011).

více... | Publikováno 31.10.2018

Policie dopadla pachatele pokusu o znásilnění a loupež

Policisté dopadli 61letého pachatele pokusu o znásilnění a loupež na ulici Nová. Více ve videu.

více... | Publikováno 4.10.2018

Stavba cyklostezky do Teplic se chýlí k závěru

Stavba prvního úseku cyklostezky, která spojí Hranice a Lázně Teplice nad Bečvou, byla zahájena v pondělí 4. června. Ještě v letošním roce by tak měl být první úsek, který povede od konce lázeňského parčíku poblíž Ústeckého mostu k bývalému učilišti v Hranicích, hotov.

více... | Publikováno 13.3.2018

Další etapa rekonstrukce hřbitova končí

Druhým rokem pokračovala rekonstrukce hranického hřbitova. Loni byla opravena část zdi od smuteční síně po vchod na hřbitov, letos navazují další práce.

více... | Publikováno 7.8.2017

Mění se systém svozu odpadu ze zahrádkářských kolonií

Sběr a svoz biologický rozložitelného odpadu ze zahrádkářských kolonií se mění. Nově již nebudou na přechodných stanovištích v zahrádkářských koloniích trvale umístěny kontejnery na ukládání biologicky rozložitelného odpadu.

více... | Publikováno 4.5.2018

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Hraničtí žadatelé, kteří uspěli se svojí žádostí u Olomouckého kraje v rámci vyhlášeného dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II“ si již mohou požádat také o městský příspěvek. Jde o občany, kteří vlastní nemovitost na území města Hranic (včetně místních částí).

více... | Publikováno 11.5.2018

Město nabízí pronájmy prostor

Pronájmy prostor v Hranicích a místních částech nabízí město Hranice. Tyto nabídky naleznete na úřední desce MěU Hranice, v rubrice záměry. Dva z nich, místnost v Domově seniorů a prostor pro poskytování internetu na Středolesí, vám podrobněji představujeme níže.

více... | Publikováno 7.8.2018

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v příštím roce, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou nejčerstvější informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Regenerace sídliště Struhlovsko pokračuje

Další část regenerace sídliště Struhlovsko začala v pondělí 9. července. Jde o druhou část první etapy, která bude probíhat  v části sídliště za školou.  Práce budou stát deset milionů korun a měly by skončit letos v listopadu.

více... | Publikováno 10.7.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

O zasílání varovných SMS je nutné znovu požádat.

Občané, kteří vlastní nemovitost v Hranicích v záplavovém území v blízkosti vodních toků a chtějí být informováni o vyhlášených povodňových stavech na tocích formou varovných  SMS  mají možnost o tuto službu znovu požádat.

více... | Publikováno 24.5.2018

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2018