logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Hranice - dopady koronaviru (video)

Parkování zdarma končí, Úřad rozšiřuje služby, Mateřské školy se otevřely, Informace ze škol, Harmonogram otvírání MKZ, Ekoltes má nový stroj na desinfekci, Rada zrušila poplatky za družiny a školky, promíjí nájmy v městských prostorách. Město rozdává desinfekci, zajišťuje nákupy pro starší spoluobčany. Zastupitelstvo pomohlo nemocnici. Mapa popelnic na roušky.

více... | Publikováno 28.5.2020

Městský úřad navyšuje kapacitu internetového objednávkového systému

Vzhledem k velkému zájmu občanů navyšuje Městský úřad Hranice kapacitu internetového objednávkového systému a rozšiřuje provoz úřadu. Byly přidány nové termíny a na všechny agendy, které můžete využít pouze po předchozí rezervaci termínu v rezervačním systému MěÚ Hranice (objednávky přes internet), se lze nyní objednat i na pátek.

více... | Publikováno 22.5.2020

Čekárna na nádraží v Drahotuších je uzavřena

Správa železnic oznámila, že do 9. června budou probíhat stavební práce v přízemních prostorách výpravní budovy Správy železnic, s.o. na nádraží v Drahotuších. Čekárna pro cestující je proto přechodně uzavřena.

více... | Publikováno 27.5.2020

Po soše se stěhuje také kříž

Zatímco v neděli 17. května se k restaurátorům z náměstí 8. května přesunula socha Sv. Jana Nepomuckého, o týden později došlo i na kříž na protější straně ulice Tř. 1. máje u bývalé pošty. Ten si odvezli olomoučtí restaurátoři v sobotu 23. května. (foto).

více... | Publikováno 25.5.2020

Plovárna Hranice by měla otevřít 1. července

Plovárna Hranice začíná napouštět bazény a, pokud nenastanou technické komplikace, bude připravovat otevření k 1. červenci 2020 podle zásad, stanovenými Ministerstvem zdravotnictví.

více... | Publikováno 27.5.2020

Havárie vodovodu ve Slavíči

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že ve čtvrtek 28. a v pátek 29. května bude přerušena dodávka vody v Hranicích v místní části Slavíč a v lokalitě na Hrázi (viz mapa) kvůli opravě havárie na vodovodním řadu. Předpokládaná odstávka bude 28.05. od 12:00 do 16:00 hodin a 29.05. od 8:00 do 13:00 hodin.

více... | Publikováno 28.5.2020

Oprava Židovských schodů začne v červnu

Frekventované Židovské schody, lemující Synagogu, se dočkají dlouho připravované opravy.  Ta začne 14. června 2020 a bude trvat tři a půl měsíce, tedy do konce září.

více... | Publikováno 25.5.2020

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 22.5.2020

Hranice nebudou vyhlašovat druhé kolo dotačního řízení

Vzhledem ke koronavirové krizi a předpokládanému propadu příjmů se město Hranice rozhodlo letos nevyhlašovat druhé kolo dotačního řízení. Nebudou se tedy rozdělovat rezervy, které v jednotlivých oblastech grantů navrhly ponechat grantové komise v 1. kole dotačního řízení.

více... | Publikováno 22.5.2020

Ulice Jiřího z Poděbrad je neprůjezdná

Od 16. dubna je neprůjezdná ulice Jiřího z Poděbrad.  Ulice je uzavřena kvůli výstavbě domu na pozemku Na Špici mezi ulicemi Jiřího z Poděbrad a Jaselská. Úplná uzavírka ulice bude trvat až do 31. března 2021. Do ulice Jiřího z Poděbrad bude možné zajíždět z ulice Nádražní.

více... | Publikováno 15.4.2020

Hranice si připomněly Den vítězství (fotogalerie)

Navzdory současné situaci nezapomněly Hranice na Den vítězství. Tradiční pietní akt u příležitosti 75. výročí osvobození ale tentokrát proběhl v komorním duchu. Památku padlých si u Památníku obětem fašismu u Smuteční obřadní síně hranického Městského hřbitova připomněli senátorka Jitka Seitlová, za město Hranice starosta města Jiří Kudláček a 1. místostarosta Vladimír Juračka a zástupci Armády Čr.

více... | Publikováno 8.5.2020

Město spouští kvůli koronaviru Mobilní rozhlas

V souvislosti s nákazou COVID 19 a vyhlášením nouzového stavu jsme spustili aplikaci Mobilní Rozhlas. Stáhněte si aplikaci ZDARMA prostřednictví Google play nebo Appstore a budete dostávat informace přímo do mobilu. Senioři, kteří nemají přístup k internetu, mohou díky němu dostávat zásadní informace prostřednictvím SMS. Upozorňujeme, že SMS jsou určeny jen pro ty nejpodstatnější zprávy v stručné podobě.

více... | Publikováno 26.3.2020

Živnostníci mohou žádat o ošetřovné

Od 1. dubna mohou začít živnostníci žádat o ošetřovné na děti, které od 12. března nemohou chodit do školy. Ošetřovné se týká osob samostatně výdělečně činných (v hlavní činnosti), které nemohly vykonávat svoji činnost, protože se se musely starat o děti do 13 let, poté, co byly uzavřeny školy.

více... | Publikováno 1.4.2020

Město rozdávalo desinfekci

V době, kdy dochází k rozvolňování přísných karanténních opatření, je obzvláště důležité dodržovat pravidla hygieny a používat dezinfekci. Město Hranice proto nakoupilo desinfekci, kterou rozdávalo především té nejohroženější skupině – tedy starším lidem.

více... | Publikováno 4.5.2020

Poplatky za komunální odpad můžete zaplatit později

Kvůli aktuální situaci bude Město Hranice tolerovat i pozdější platby za komunální odpad, než 30. duben, kdy jsou poplatky spatné. S platbou můžete vyčkat do zaslání složenek na poplatek za komunální odpad. Ty budou letos zasílány později.

více... | Publikováno 23.4.2020

Stavba jezu začala, přechod přes Bečvu je uzavřen

Povodí Moravy, s. p. zahájilo v březnu rekonstrukci jezu v Hranicích. Dojde k jeho zkapacitnění, což povede ke zvýšení úrovně protipovodňové ochrany. Stávající jez vodohospodáři rozšíří o 50 %. Součástí celkové rekonstrukce jezu je i zbudování rybího přechodu. Práce potrvají do konce roku 2021.

více... | Publikováno 27.3.2020

Připravujeme svoz odpadu ze zahrádek

Město připravuje tradiční jarní zastávkový svoz biologického odpadu ze zahrádek a také pravidelný svoz bioodpadu ze zahrádkářských kolonií.

více... | Publikováno 1.4.2020

Město si stěžuje na ministerstvo zdravotnictví

Na nedostatek informací a jejich a zatajování si přímo na ministerstvo zdravotnictví stěžuje starosta města Hranic Jiří Kudláček.  Přes opakované výzvy neposkytuje krajská hygienická stanice městu potřebné údaje a to na základě nezákonného zásahu Ministerstva zdravotnictví, které svým pokynem zakázalo poskytovat informace obcím.

více... | Publikováno 16.4.2020

Město nesouhlasí s rušením přechodů

Jak jste jistě zaregistrovali, 26. března byly fyzicky zrušeny a smazány čtyři přechody na silnici I/35 v našem městě!! Vedení města s tímto zrušením zásadně nesouhlasí a důrazně protestovalo proti tomuto nesmyslnému a nelogickému rozhodnutí!!

více... | Publikováno 27.3.2020

Koronavirus - videoinformace

Zde můžete shlédnout videovyjádření starosty města Jiřího Kudláčka k vývoji situace ohledně koronaviru v Hranicích a další videa k tomuto tématu.

více... | Publikováno 12.5.2020

Stavbou roku je bytový dům v Komenského ulici

Po několika letech mají Hranice opět stavbu roku. Rada města rozhodla na základě doporučení Komise pro navržení nejlepší stavby roku 2019 udělit toto ohodnocení stavbě Bytový dům ulice Komenského č. p. 277 - investora Stami Hranice s.r.o. . V budově vzniklo celkem deset bytů.

více... | Publikováno 13.3.2020

Kompostéry jsou připraveny k vyzvednutí

Díky dotaci pořídilo město Hranice 550 kompostérů k ukládání biologicky rozložitelných odpadů ze zahrad a domácností, aby podpořilo zkvalitnění nakládání s odpady. Vydávání kompostérů je dočasně pozastaveno, termín bude patřičně prodloužen.

více... | Publikováno 24.2.2020

Výzva Do práce na kole se mění v „národní zdravotní teambuilding”

Jubilejní desátý ročník akce Do práce na kole, kterou pořádá spolek AutoMat, prošel pod vlivem aktuálních událostí radikální změnou. Město Hranice se do tohoto projektu zapojuje již pošesté. Cílem této výzvy je vyměnit alespoň na měsíc auto za kolo nebo chůzi, a prospět tak životnímu prostředí i vlastnímu tělu.

více... | Publikováno 4.3.2020

Informace ke kácení u malého nádraží

Město Hranice dostalo dotazy na kácení stromů u železničního nádraží Hranice -  město.  Místostarosta města PhDr. Vladimír Juračka nechal záležitost prošetřit pracovníky Městského úřadu Hranice, kteří zjistili následující podrobnosti.

více... | Publikováno 4.3.2020

Městský úřad nabízí novou službu

Mám vyrazit na úřad nyní, nebo až za hodinu? Nebo raději zítra? Jak dlouho budu pravděpodobně čekat ve frontě? Městský úřad v Hranicích zavádí novou službu, která vám na tyto otázky odpoví.

více... | Publikováno 19.2.2020

Ve věžičce kostela byly nalezeny historické dokumenty (video)

Ve věžičce hranického kostela Stětí Sv. Jana Křtitele se nalezly historické dokumenty roku 1839. Věžička byla sňata loni v dubnu, kvůli havarijnímu stavu. O nálezu dokumentů hovoří ve videu ředitel Státního okresního archivu Přerov Jiří Lapáček. (Fotogalerie)

více... | Publikováno 5.2.2020

Město má nové popelnice na olej

Město Hranice opět rozšiřuje možnosti třídění odpadu. Poté, co loni přibyly kontejnery na kovy a popelnice na biologicky rozložitelný odpad, tak od letošního roku se ve městě objevily nové nádoby na oleje. Jsou určeny na ukládání použitých rostlinných olejů z domácností.

více... | Publikováno 14.1.2020

Projednával se Plán mobility

Co se musí změnit v dopravě v Hranicích? Na to připravuje odpovědi Plán udržitelné městské mobility, jehož veřejné projednání se uskutečnilo ve středu 15. ledna 2020 od 16 hodin ve Velké zasedací místnosti MěÚ Hranice, na zámku. V rámci veřejného projednání proběhlo losování o tři koloběžky Kostka. (Fotogalerie)

více... | Publikováno 16.1.2020

Podnikatelé mohou požádat o dotace

Jste podnikem, který chce zavést na trh nový výrobek, technologii či službu, realizujete průmyslový výzkum a experimentální vývoj či plánujete zavést nebo rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity? Řešíte rekonstrukci či demolici budov k podnikání? Nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) vyhlašuje poslední výzvy v níže zmíněných oblastech.

více... | Publikováno 23.1.2020

Místní poplatky se mění

Od ledna 2020 platí novela zákona o místních poplatcích, která se týká také Hranic. Mezi hlavní změny totiž patří zrušení místního poplatku za lázeňský a rekreační pobyt a místního poplatku z ubytovací kapacity, které byly nahrazeny zavedením nového poplatku z pobytu.

více... | Publikováno 2.1.2020

Zastupitelé odsouhlasili rozpočet města

Rozpočet města Hranic na rok 2020, Program rozvoje města na roky 2020 až 2030 a Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb správního obvodu obce s rozšířenou působností Hranice na období 2020 - 2022 schválili na svém prosincovém jednání zastupitelé města Hranic.

více... | Publikováno 13.12.2019

Pozor na povinné čipování psů

Od 1. ledna 2020 bude platit povinné čipování psů na celém území republiky. V Hranicích toto čipování upravuje již řadu let obecně závazná vyhláška města Hranic č. 1/2009, o trvalém označování psů a evidenci označených psů a jejich chovatelů, která je i nadále platná.

více... | Publikováno 13.12.2019

Úřad práce v Hranicích pokračuje

Co se bude dít s Úřadem práce v Hranicích, vzhledem k avizovanému rušení některých malých poboček úřadu práce? Takovéto dotazy směřovaly v minulých dnech na hranickou radnici. Vedení města Hranic proto vyvolalo jednání s ředitelem krajské pobočky Úřadu práce v Olomouci Ing. Jiřím Šabatou. Ten ujistil vedení města, že v Hranicích se nic rušit nebude a rozsah služeb zůstane zachován.

více... | Publikováno 16.12.2019

Rekonstrukce Havlíčkovy ulice bude letos pokračovat

Letos bude pokračovat rekonstrukce ulice Havlíčkova. Ve schváleném rozpočtu města je na tuto akci vyčleněno 24 milionů korun. Rekonstrukce byla zahájena loni nezbytnými přeložkami inženýrských sítí a opravami opěrných zdí. Doprava v ulici je částečně omezena.

více... | Publikováno 6.1.2020

Participativní rozpočet - hlasující vybrali hřiště na plážový volejbal

Hřiště na plážový volejbal bylo podle hlasování občanů nejúspěšnějším návrhem v rámci participativního rozpočtu. V určeném termínu bylo podáno celkem devět návrhů na využití jednoho milionu korun z rozpočtu města. Z těchto devíti návrhů však plně vyhověly určeným podmínkám pouze dva, další tři navrhovatelé byli vyzváni k doplnění. V určeném termínu došlo k doplnění dvou návrhů. Do internetového hlasování tedy postoupily 4 návrhy. Hlasování probíhalo od 4. do 29. listopadu.

více... | Publikováno 1.11.2019

Město rozšiřuje možnosti třídění odpadu

Město Hranice rozšířilo služby v oblasti odpadového hospodářství o popelnice na biologicky rozložitelný odpad. Harmonogram svozu biologicky rozložitelného odpadu naleznete v příloze. Důvodem pořízení nových nádob jsou připravované změny v legislativě, které se týkají odpadového hospodářství.

více... | Publikováno 9.8.2019

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemků, připravených k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 29.11.2019

Opravuje se evangelický kostel

Dlouhá léta připravovaná rekonstrukce a dostavba kostela Českobratrské církve evangelické na Šromotově náměstí se v září rozběhla. Nyní probíhá přeložka kanalizace a oprava štítové zdi.

více... | Publikováno 14.10.2019

Dopravu v centru je nutné řešit

Dopravní značení v centru města, které bylo v dubnu změněné, se vrátilo k původnímu stavu. To znamená, že výjezd z centra Jiráskovou ulicí je opět možný a ulice Zámecká je průjezdná ve směru z Masarykova na Pernštejnské náměstí. Přinášíme vyjádření starosty města a vedení města.

více... | Publikováno 22.10.2019

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Hraničtí žadatelé, kteří uspěli se svojí žádostí u Olomouckého kraje v rámci vyhlášeného dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II“ si již mohou požádat také o městský příspěvek. Jde o občany, kteří vlastní nemovitost na území města Hranic (včetně místních částí).

více... | Publikováno 11.5.2018

Nová aplikace informuje o investicích

Město Hranice spouští novou aplikaci, která vám poskytne přehledné informace o hlavních investičních akcích města.

více... | Publikováno 14.5.2019

Zlepši své město

Webová aplikace Zlepši své město je určena občanům Hranic pro hlášení závad, návrhů ke zlepšení veřejného prostranství či zadávání nových podnětů pro budoucí realizace investic. Umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí.

více... | Publikováno 11.6.2019

Policie nabírá nové síly

Rozšiřujeme řady a přijímáme NOVÉ POLICISTY A POLICISTKY na obvodní oddělení HRANICE a pro nově vznikající Oddělení hlídkové služby v Přerově. Uvítáme muže a ženy v produktivním věku i čerstvé absolventy středních škol.

více... | Publikováno 18.3.2019

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v roce 2019, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2020