logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Cyklostezka Bečva zahájila sezónu

Cyklistům při oficiálním otevírání cyklostezky Bečva přálo počasí. Díky tomu se jich na Střelnici v Hranicích sešly desítky. Byl pro ně připraven pestrý program, nejen pro děti, K poslechu hrál olomoucký Dixieland Jazz Band.

více... | Publikováno 16.5.2022

Zveme na dnešní muzejní noc

V jiném, skoro tajuplném světle se předvedou hranická muzea a památky v pátek 20. května v noci. Koná se Hranická muzejní noc a bude letos poněkud strašidelná. Navštívit můžete muzeum na Staré radnici, Galerii Synagoga, Muzeum na zámku a další prostory. Setkáte se možná i se strašidly a dávejte si hlavně pozor na nevyzpytatelné ďábelské čertisko. Tento hrůzostrašný krampus se totiž může objevit kdekoliv. V klidu můžete být snad jen v kostele.

více... | Publikováno 20.5.2022

MAS Hranicko vyhlásilo další výzvu

MAS Hranicko vyhlásila 17. května Výzvu č.9 dotačního programu MAS-PRV, se 3 vyhlášenými Fichemi: F11 Rozvoj zemědělských podniků s alokací 1,2 milionu korun, F12 Zemědělské a potravinářské produkty s alokací 822 tisíc korun a F20 Obnova vesnic, oblast b) Mateřské a základní školy s alokací 2,9 milionu korun. Uzávěrka Výzvy č.9 je stanovena na 20. června 2022.

více... | Publikováno 17.5.2022

Olomoucký kraj opět vyhlašuje kotlíkové dotace

Olomoucký kraj vyhlásil dne 10. 5. 2022 dotační program „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji IV.“. Dotace bude možné čerpat na výměnu kotle na pevná paliva nesplňujícího 3., 4. a 5. emisní třídu za nový ekologický zdroj.

více... | Publikováno 10.5.2022

Výstavba kanalizace omezí dopravu, včetně MHD

Až do srpna si budou hraničtí řidiči muset dávat pozor v ulicích Zborovská, Plynárenská, Jungmannova a Dobrovského. Kvůli výstavbě kanalizace je nutná částečná uzavírka části komunikace v ulici Zborovská a úplná uzavírka části ulic Plynárenská, Jungmannova a Dobrovského. Uzavírky se dotknou i městské hromadné dopravy - od 23. května do 3. června nebude, kvůli uzavření křižovatky ulic Jungmannova a Dobrovského, v provozu zastávka MHD „Hranice, Domov seniorů“.

více... | Publikováno 18.5.2022

Přes jez lze opět přecházet (video, foto)

Hranický jez, loni rozšířený o třetí pole a doplněný rybím přechodem, je opět průchozí. Zkratka na druhý břeh Bečvy je tak znovu otevřená.

více... | Publikováno 18.5.2022

Třídu 1. máje zkrášlí nová zeleň a květinové záhony

Nové stromy a květinové pásy ozdobí v letošním roce třídu 1. Máje a ulici Purgešova.  Úpravy začaly již v loňském roce a budou se postupně týkat několika méně vzhledných lokalit těchto ulic a mají za cíl zlepšit vzhled těchto míst a funkčnost ploch zeleně.  Ve většině případů půjde o úpravu ploch a vysazování trvalek a cibulovin. Zejména před obchodním domem Koloseum byly vysazeny ozdobné stromy.

více... | Publikováno 18.5.2022

Зарахування до початкових шкіл, Зарахування до дитячі садки

Зарахування до початкових шкіл на навчальний рік 2022/2023 (Zápis ukrajinských dětí do základních škol pro školní rok 2022/2023). Зарахування до дитячі садки 2022/2023 (Zápis do mateřských škol 2022/2023).

více... | Publikováno 6.5.2022

Kašna bude napuštěna později

Kašna na Masarykově náměstí bude v provozu o něco později. Musí tam proběhnout nutné drobné opravy, které mají začít od 23. května a budou trvat nejpozději do 12. června.  V létě se opět můžete těšit na příjemné posezení  na náměstí. Děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 16.5.2022

Policie dělá nábor, město to podporuje

Policie České republiky hledá nové členy. Pro město Hranice je bezpečnost jeho občanů nejvyšší prioritou, proto se připojuje k náborové akci policie v Olomouckém kraji. Podrobnosti naleznete v přílohách.

více... | Publikováno 11.5.2022

Opět se mohou podávat návrhy v rámci participativního rozpočtu

Hraničtí občané se opět budou moci aktivně zapojit do zlepšování života ve svém městě. Po dvouleté kovidové pauze je letos opět možnost podat návrhy v rámci participativního rozpočtu. Již od 2. května je vyhlášena výzva pro občany, aby do 30. září 2022 navrhli vhodné projekty. V průběhu října bude probíhat kontrola formální správnosti projektů, v listopadu pak uskutečníme hlasování na webu města a vítězné projekty budou realizovány příští rok.

více... | Publikováno 19.4.2022

Pošta na jeden víkend zavře

Česká pošta oznámila, že z důvodu mimořádné odstávky centrálních aplikací nebude oo pátku 17. června od 19 hodin do pondělí 20. června do 7 hodin otevřena žádná pošta. Takže pošta Hranice 1 bude v sobotu 18. června uzavřena. Provoz v pátek 17. června a v pondělí 20. června bude na poštách Hranice 1 a Hranice 4 zajištěn standardně.

více... | Publikováno 16.5.2022

Mateřské školy budou o prázdninách otevřeny částečně

O letních prázdninách budou mít městské mateřské školy omezený provoz. Žádná ale nebude uzavřena po celé dva měsíce a jednotlivé mateřské školy se budou v uzavírání střídat.

více... | Publikováno 13.5.2022

Na opravené ulici nepovolíme překopy

Město Hranice připravuje akci „Rekonstrukce části komunikace Pod Bílým kamenem v Hranicích“. Předpoklad zahájení prací je v létě letošního roku. Součástí rekonstrukce bude, kromě jiného, provedení přeložky sítí ČEZ a CETIN a zejména provedení nových povrchů pěších a vozidlových komunikací.

více... | Publikováno 13.5.2022

Hranice budou mít babybox (video)

Hranická nemocnice bude vybavena babyboxem, tedy chráněnou schránku, kam může matka anonymně odložit nechtěné dítě. Poté se ihned spustí alarm, který několika způsoby informuje lékaře o uložení dítěte. Hranický babybox je umístěn při vstupu na dětské oddělení hranické nemocnice. 

více... | Publikováno 5.5.2022

Čápi se opět vrátili na své hnízdo

I letos se na své hnízdo hraničtí čápi vrátili až začátkem dubna. Nejprve sameček a asi týden po něm i samička. Děkujeme panu P. Jaškovi za poskytnuté fotografie.

více... | Publikováno 21.4.2022

Hranice si připomněly Den vítězství

Oslavy Dne vítězství - tradiční pietní akt u příležitosti 77. výročí osvobození proběhl v neděli 8. května u Památníku obětem fašismu u Smuteční obřadní síně hranického Městského hřbitova. Akci pořádali Město Hranice, Vojenská posádka Hranice, Československá obec legionářská a TJ Sokol Hranice. (Fotogalerie)

více... | Publikováno 9.5.2022

Ocenění pro nejlepší sportovce roku předána (video, fotogalerie)

Slavnostní vyhlášení oblíbené akce "Nejlepší sportovci roku 2021" se výjimečně konalo v Divadle Stará střelnice v úterý 26. dubna od 17. hodin. V rámci akce proběhlo i vyhlášení ankety Hranického týdne. Moderovala osvědčená dvojice Vanda Rajnochová a David Král. Přímý přenos jste mohli sledovat na youtube.

více... | Publikováno 26.4.2022

Severní vstup do zámku je uzavřen

Z bezpečnostních důvodů je dočasně uzavřen severní vstup do zámku a průchod dvoranou. Nečekaně praskla jedna z tabulí skla zastřešující dvoranu. Tuto tabuli jsme nouzově zabezpečili proti pádu. Město připravuje celkovou opravu zastřešení dvorany, Do doby, než tato akce proběhne, bude zastřešení dvorany provizorně opraveno, deset prasklých skleněných tabulí bude vyměněno. Děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 13.4.2022

Informace starosty o nárůstu cen energií

Dovolte vysvětlit co se děje v oblasti cen energií. Mluvíme o dodávkách plynu, tepla, elektřině a vodném, stočném.

více... | Publikováno 28.4.2022

Інформація для громадян України

Інформація для громадян України (Informace pro občany Ukrajiny) Телефонні посилання, відповідна інформація. (Telefonní linky, důležité informace).

více... | Publikováno 13.4.2022

Pomoc pro Ukrajinu! (video)

Město Hranice poskytuje pomoc ukrajinským uprchlíkům a ukrajinským městům. Zastupitelé jednomyslně odsouhlasili částku jednoho milionu korun na nákup hmotné pomoci (potraviny, základní hygienické potřeby apod.) pro některá ukrajinská města na západě země, která jsou přeplněna uprchlíky a již nemají prostředky na jejich zabezpečení. Dvě první dodávky s pomocí v hodnotě přibližně 200 tisíc korun již dorazily do měst Lvov a Turka. Dopravu zajistila firma Strojeastavby Tvrdoň s.r.o., za což děkujeme jak jí, tak i dobrovolníkům, zabezpečujícím přepravu. Zastupitelé zároveň v dubnu schválili tzv "pastelkovné" pro ukrajinské děti na hranických základních školách.

více... | Publikováno 14.4.2022

Zatékání do Zámeckého klubu se již řeší

Akce, která má zabránit zatékání do Zámeckého klubu, byla 11. dubna zahájena. Odkrývá se vrstva zeminy nad prostorami Zámeckého klubu, bude provedena nová hydroizolace zámeckých sklepů a celý prostor nad klubem se opět přikryje. Akce potrvá zhruba tři měsíce a vyjde na zhruba 6,5 milionu korun..

více... | Publikováno 13.4.2022

Děkujeme dobrovolníkům, kteří uklízeli Hranice

Lepší počasí podpořilo účast dobrovolníků na akci „Ukliďme Hranice“, v sobotu 23. dubna. O zvýšení čistoty města usilovalo přes dvacet dobrovolníků, včetně skautů.

více... | Publikováno 25.4.2022

Zapojte se do výzkumu Hranického krasu

Již druhým rokem probíhá rozsáhlý vědecký výzkum Hranického krasu, v jehož rámci probíhá také  výzkum veřejného mínění. I vy se můžete zapojit, pokud Vám není lhostejný aktuální stav krajiny, životního prostředí a turismu v Hranickém krasu.

více... | Publikováno 28.4.2022

Zajímá nás komunikace obce/města s občany

Zapojte se do projektu, který nám pomůže zlepšit komunikaci obce s občany. Město Hranice se zapojilo do projektu "Přívětivé úřady v Mikroregionu Hranicko". V rámci tohoto projektu bychom Vás rádi požádali o vyplnění krátkého dotazníku, kterým vyjádříte svou spokojenost, nespokojenost i další náměty pro zlepšení komunikace obecního úřadu s Vámi, obyvateli Hranic.

více... | Publikováno 28.3.2022

Městský úřad hledá nové kolegy

Tajemník Městského úřadu Hranice vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka pověřeného výkonem státní správy na úseku vydávání koordinovaných stanovisek a na místo úředníka pověřeného výkonem státní správy na úseku - vodní hospodářství a dopravní stavby na Odboru stavební úřad, životního prostředí a dopravy. Nabízíme dovolenou v rozsahu 5 týdnů, 3 dny zdravotního volna, stravenky, plavenky nebo příspěvek na léčebnou, rehabilitační, preventivní a rekondiční péči.

více... | Publikováno 19.4.2022

Zvláštní značky na silnicích pomáhají digitálnímu mapování

Nezvyklé značení, které se v současnosti objevuje na silnicích, slouží k pořízení digitální technické mapy Olomouckého kraje, proto je prosím neničte. Kraje mají povinnost tyto mapy vybudovat do 30. června 2023. Krajský úřad Olomouckého kraje proto aktuálně pracuje na pořízení Digitální technické mapy Olomouckého kraje, což představuje pořízení informačního systému digitální technické mapy a pořízení dat pro její naplnění.

více... | Publikováno 11.4.2022

Upozornění pro dopravce s dodávkami

Vzhledem k přijetí nových norem EU tvořících tzv. Balíček mobility budou od 21. května 2022 nově na kategorii podnikatelů, kteří vykonávají povolání podnikatele v silniční nákladní dopravě výhradně vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti přesahující 2,5 tuny, avšak nepřesahující 3,5 tuny (dodávky) dopadat obdobné povinnosti jaké se nyní vztahují na podnikatele v silniční dopravě, provozující  vozidla nebo jízdní soupravy o největší povolené hmotnosti přesahující 3,5 tuny, pokud budou těmito vozidly provozovat mezinárodní dopravu nebo dopravu mezi dvěma místy na území jiného členského státu (tzv. kabotáž). 

více... | Publikováno 14.4.2022

Probíhá svoz odpadu ze zahrádek

Město provádí pravidelný svoz bioodpadu ze zahrádkářských kolonií. Upozorňujeme občany, že kontejnery jsou učeny pouze na biologicky rozložitelné odpady. Větve je vhodné rozřezat na menší kousky. Přistavení kontejnerů bude přítomen pracovník společnosti EKOLTES Hranice, a.s., který bude dohlížet na ukládání pouze biologicky rozložitelných odpadů.

více... | Publikováno 12.4.2022

Řidiči pozor na uzavírky silnic

S jarem se na silnice přesouvají silničáři. Řidiči proto musí počítat s uzavírkami. V okolí Hranic je to například krajská komunikace Velká - Hrabůvka, která má být uzavřena od pondělí 4. dubna do konce května a také cesta z Bělotína na Odry. V Drahotuších, Klokočí a Hrabůvce dochází k úpravě rychlosti.

více... | Publikováno 31.3.2022

Regenerace Struhlovska pokračuje

Letos připravujeme další etapu regenerace sídliště Struhlovsko, přesněji 2. část II. etapy. Tato etapa plynule naváže na loni dokončenou část kolem restaurace Kotelna. Protože rozšiřujeme cesty a parkovací plochy, tak v rámci přípravných prací bohužel muselo dojít k pokácení dvanácti stromů.  V rámci regenerace sídliště bude poté provedena náhradní výsadba ve vhodnějších lokalitách.

více... | Publikováno 23.3.2022

Ceny města jsou předány

Slavnostní vyhlášení Ceny města Hranic za loňský rok se uskutečnilo ve středu 23. března od 16 hodin ve Velké zasedací místnosti městského úřadu v 1. patře hranického zámku. Cenu města Hranic za rok 2021 získali na základě rozhodnutí zastupitelstva města Ing. Bohuslav Dvořák za dlouholetou pedagogickou činnost v oblasti myslivosti a ochrany přírody, dále Mgr. Milan Golda za popularizaci historie města Hranic a tvorbu kroniky města a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Hranice za zásluhy o zajištění bezpečnosti obyvatel Hranic a přilehlého regionu a skvělou reprezentaci města v hasičských sportovních i speciálních soutěžích.

více... | Publikováno 23.3.2022

Ceník parkovného se částečně mění

Na některých městských parkovištích se od 15. března změní  ceník parkování.  Jde jednak o lokalitu  u nádraží, kde se zvyšují ceny, protože chceme podpořit hromadnou nebo bezmotorovou dopravu.

více... | Publikováno 9.3.2022

V Hranicích zaplatíte parkovné na tři kliknutí

V městě se inovuje parkovací systém. Začne se požívat služba MPLA, která je rozšířena v mnoha dalších českých městech.  Jedná se o nejrychlejší bezhotovostní platbu parkovného. Bez hledání parkovacího automatu a drobných po kapsách. S možností kdykoliv a odkudkoliv si parkovací dobu prodloužit. Stačí několik kliknutí a parkovací automat budete mít v mobilu, tabletu nebo počítači.

více... | Publikováno 15.3.2022

Město Hranice odsuzuje ruskou agresi a pomáhá

Město Hranice odsuzuje ruský vpád na Ukrajinu. Zastupitelé na svém jednání jednomyslně podpořili rozhodnutí vyvěsit na zámku ukrajinskou vlajku. "Podporujeme rozhodnutí vlády České republiky a připojujeme se k názoru, že jsou nutné maximální sankce proti agresorovi. Zároveň město Hranice řeší přijíždějící uprchlíky a ve spolupráci s Charitou Hranice připravuje materiální pomoc a zabezpečilo potřebné ubytovací kapacity. Rada města uvolnila půl milionu korun na nutné výdaje.

více... | Publikováno 17.3.2022

Město si připomnělo narození T. G. Masaryka

Již 172. výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka si připomnělo město Hranice. V pondělí 7. března uctili jeho památku u sochy T. G. Masaryka na Školním náměstí starosta města Jiří Kudláček, 1. místostarosta PhDr. Vladimír Juračka, 2. místostarosta Bc. Daniel Vitonský, zástupci Armády ČR v čele s velitelem 7. mechanizované brigády brigádním generálem Petrem Svobodou,  zástupci Sokola Hranice, žáci hranických základních škol, klienti Domova  seniorů a další. 

více... | Publikováno 7.3.2022

Město rozdělilo dotace  - granty a příspěvky na činnost

Rada a zastupitelstvo města schválili poskytnutí dotací – grantů a příspěvků na rok 2022 v oblastech kultury, zahraniční spolupráce partnerských měst a regionů, vzdělávání, tělovýchovy a památkové péče na území města Hranic.

více... | Publikováno 28.2.2022

Harmonogram svozu odpadu na rok 2022

Město Hranice rozšířilo služby v oblasti odpadového hospodářství o popelnice na biologicky rozložitelný odpad. Důvodem pořízení nových nádob jsou připravované změny v legislativě, které se týkají odpadového hospodářství. Harmonogram svozu komunálního a biologicky rozložitelného odpadu naleznete v příloze.

více... | Publikováno 3.1.2022

Hraničtí judisté pomáhají s evakuací ukrajinských rodin

Hraničtí judisté doktoři z hranické nemocnice pomáhají s evakuací žen a dětí z válkou zasažené Ukrajiny.

více... | Publikováno 26.2.2022

Skatepark je opět otevřen

Hranický skatepark, který byl z technických důvodů přechodně uzavřen, je opět v provozu. V listopadu odborná technická kontrola zjistila, že překážky již nejsou bezpečné a při jejich užívání hrozí zranění. Město proto nechalo překážky opravit skatepark je opět možné používat.

více... | Publikováno 28.2.2022

Region Hranicko vyhlásil grantový program

Dne 25. února 2022 byl vyhlášen Grantový program regionu Hranicko 2022 na podporu kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí.Grantový program regionu Hranicko je připravován a realizován ve spolupráci Mikroregionu Hranicko a významných firem sídlících na Hranicku a je výrazem společného zájmu veřejného sektoru a soukromého sektoru na zlepšování podmínek života v našem regionu.

více... | Publikováno 25.2.2022

Čísla ukazují, že aut stále přibývá

Aut ve městech neustále přibývá, což dokladují i čerstvé výsledky sčítání dopravy, které pravidelně provádí Ředitelství silnic a dálnic. Zveřejněné výsledky ukazují, že doprava oproti minulému sčítání, které bylo prováděno v roce 2016, opět významně narostla, a to v průměru o 10 %. 

více... | Publikováno 28.1.2022

Hranice se staly Ambasadorem kvality ČR

Vítězem celostátní ceny ve veřejném sektoru a nositelem titulu Ambasador kvality České republiky se pro rok 2021 stal Městský úřad Hranice. Soutěž vypisuje Česká společnost pro jakost, letos ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR.

více... | Publikováno 9.12.2021

Statistici provádějí šetření v domácnostech

Český statistický úřad organizuje v roce 2022 každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2022“ (EU-SILC). Smyslem tohoto zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích.

více... | Publikováno 27.1.2022

Vedení Městského úřadu Hranice se mění

Více než čtvrtstoletí, přesně 26 let, vedl městský úřad tajemník Ing. Bc. Vladimír Vyplelík, který odchází do důchodu.  Za jeho vedení dosáhl úřad na řadu významných celorepublikových ocenění.

více... | Publikováno 26.1.2022

MAS Hranicko představuje možné dotace

Valná hromada MAS Hranicko rozhodla 18.1.2022 o nastavení finančních alokací jednotlivých Fichí (oblastí podpory) dotačního programu MAS-PRV na roky 2022 – 2023. Podporu tak opět mohou získat zemědělci, drobní podnikatelé, školy či obce a spolky. Podrobnosti v Aktualitě níže a v přiloženém aktualizovaném Harmonogramu Výzev.

více... | Publikováno 24.1.2022

Palačovská spojka se má začít stavět letos

Ačkoliv se stavba Palačovské spojky měla zahájit již několikrát, termín zahájení výstavby se neustále posouvá. Přípravy stavby ale přeci jen pokročily a podle údajů Ředitelství silnic a dálnic by se mělo začít již v letošním roce. Plán je následující: výběrové řízení na zhotovitele zahájeno v roce 2021, v roce 2022 vydání stavebního povolení a zahájení stavby a v roce 2025 její dokončení.

více... | Publikováno 14.1.2022

Protipovodňová opatření - jez je hotov

Rozšíření jezu je již hotovo, jez je napuštěn, probíhají poslední terénní úpravy. Kromě rozšíření jezu probíhá zároveň výstavba ochranných zdí. Stavební práce na obou rozsáhlých stavbách se podařilo načasovat tak, aby proběhly současně během jedné srážky, která trvala od 1. července do prosince 2021.

více... | Publikováno 3.1.2022

Hranice se hlásí k Systému managementu společenské odpovědnosti

Vedení města Hranic se rozhodlo povýšit uplatňování principu společenské odpovědnosti do roviny certifikace podle České technické normy ČSN 01 0391 - Systém managementu společenské odpovědnosti. Certifikace proběhne v březnu.

více... | Publikováno 20.1.2022

I toto je černá skládka

Navzdory tomu, že Ekoltes Hranice loni zmodernizoval svůj sběrný dvůr, mnozí lidé stále odpady vyhazují tam, kam nemají. Příkladem je třeba starý nábytek, který někdo vyhodil vedle kontejnerů u zahrádkářské kolonie u Bečvy. I to je však černá skládka, kterou je nutné za městské peníze uklízet.

více... | Publikováno 10.1.2022

Rekonstrukce hranického hřbitova má letos končit

Několikaletá rekonstrukce hranického hřbitova, která byla zahájena v roce 2017, se chýlí ke konci. Práce na hřbitově se přesunuly do starší, dolní části a měly by skončit v říjnu letošního roku.

více... | Publikováno 25.1.2022

Olomoucký kraj opět spouští kotlíkové dotace

Olomoucký kraj v současné době připravuje pokračování dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji“ a spouští příjem žádostí do zásobníku zájemců o kotlíkovou dotaci. Předpokládá se, že občané kraje, resp. vlastníci rodinných domů a bytových domů (pokud je každý byt vytápěn samostatným zdrojem), popř. i vlastníci trvale obydlených rekreačních objektů na území kraje, budou moci požádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel.

více... | Publikováno 3.12.2021

Město získalo krajské ocenění za společenskou odpovědnost

Město Hranice získalo Cenu hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost v kategorii obcí s rozšířenou působností. Hranice získaly první místo před Olomoucí a Prostějovem. Olomoucké hejtmanství se letos  vůbec poprvé rozhodlo ocenit ty, jež se chovají společensky odpovědně. Soutěž byla určená organizacím jak podnikatelského, tak i veřejného sektoru, včetně škol a obcí.

více... | Publikováno 18.11.2021

Provoz úřadu aktuálně

Městský úřad Hranice je otevřen. Abyste minimalizovali nebezpečí nákazy, preferujte prosím elektronickou a telefonickou komunikaci před osobní návštěvou. Upozorňujeme, že při příchodu na městský úřad Vám může být změřena teplota.

více... | Publikováno 22.11.2021

Zastupitelstvo bilancovalo tři roky činnosti

Příští rok 2022 je posledním rokem tohoto volebního období.  V této souvislosti kontrolovalo zastupitelstvo města na svém říjnovém zasedání aktuální stav plnění úkolů vytýčených v Programovém prohlášení Zastupitelstva města Hranic pro období let 2018 – 2022.

více... | Publikováno 27.10.2021

Startuje další etapa programu Nová zelená úsporám

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo novou výzvu programu Nová zelená úsporám na podporu energetických úspor rodinných a bytových domů. V nové etapě programu má být rozděleno minimálně 39 miliard korun z evropských i národních zdrojů.

více... | Publikováno 5.10.2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu radí spotřebitelům

Na pomoc spotřebitelům připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu digitálního průvodce pro spotřebitele. Jde o praktický informační systém, který pomůže spotřebitelům, když si neví rady v situacích, do kterých se dostali při nákupu zboží a služeb. Průvodce pro spotřebitele obsahuje potřebné kontakty a také informace o systémech s přehledem nebezpečných výrobků v České republice a i v celé Evropě.

více... | Publikováno 1.9.2021

Začalo zvyšování hrází na Bečvě (foto, video)

Další akce Povodí Moravy ke zlepšení protipovodňové ochrany Hranic, zvýšení ochranných  hrází nad jezem, byla zahájena. (fotogalerie) Tato akce navazuje na probíhající rozšiřování hranického jezu. Město chce zvýšení hrází využít k revitalizaci prostoru Kropáčovy ulice, proto představujeme videoprezentace projektovaných úprav.

více... | Publikováno 13.5.2021

Ulice Jiřího z Poděbrad je neprůjezdná

Od 16. dubna je neprůjezdná ulice Jiřího z Poděbrad.  Ulice je uzavřena kvůli výstavbě domu na pozemku Na Špici mezi ulicemi Jiřího z Poděbrad a Jaselská. Úplná uzavírka ulice bude trvat až do 31. března 2021. Do ulice Jiřího z Poděbrad bude možné zajíždět z ulice Nádražní.

více... | Publikováno 15.4.2020

Očkování proti kovidu

Od 15. ledna 2021 byl spuštěn centrální registrační a rezervační systém pro očkování proti Covidu-19. Radíme, jak se přihlásit. Hranická nemocnice otevřela očkovací centrum .

více... | Publikováno 1.3.2021

Na cestě podél viaduktů bude omezen provoz

Havarijní stav viaduktů, z kterých na některých místech opadávají části zdiva, donutil jejich vlastníka - Správu železnic k instalaci oplocení kolem viaduktů. Zároveň bude omezen provoz na podélné komunikaci mezi Hviezdoslavovou a Bezručovou ulicí. Navrženo je její zjednosměrnění.

více... | Publikováno 15.2.2021

Městský úřad nabízí novou službu

Mám vyrazit na úřad nyní, nebo až za hodinu? Nebo raději zítra? Jak dlouho budu pravděpodobně čekat ve frontě? Městský úřad v Hranicích zavádí novou službu, která vám na tyto otázky odpoví.

více... | Publikováno 19.2.2020

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městská policie eviduje bicykly i elektrokola

Městská policie Hranice eviduje kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 14.6.2021

Kam pokračovat?

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2022 | Změnit nastavení cookies