logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Město Hranice otevřelo nové parkoviště v Komenského ulici

Nové záchytné parkoviště v Komenského ulici poblíž hotelu Centrum otevřelo město Hranice ve spolupráci se společností Eko.Prima Fin, spol. s r.o. Tato firma postavila na svém pozemku parkoviště o kapacitě 29 aut, město dodalo mobiliář a od 1. srpna uvedlo parkoviště do provozu.

více... | Publikováno 3.8.2020

Nové hřiště na Skleném kopci je předáno do užívání

Na místě původního antukového hřiště bylo o prázdninách na Skleném kopci zbudováno moderní sportovní hřiště s umělým povrchem. Víceúčelové sportoviště je vybaveno sloupky a sítí na volejbal, basketbalovými koši, volejbalovými kůly a sítí a také brankami na fotbal.

více... | Publikováno 10.8.2020

Řidiči pozor na omezení provozu na silnici I/47

Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na částečnou uzavírku silnice I/47 mezi Hranicemi a Bělotínem. V kilometru 62,8, tedy na Bělotínské ulice před areálem Cementárny (směr od Hranic) bude od 3. 8. 2020 zahájena oprava dilatačních závěrů mostu.

více... | Publikováno 3.8.2020

Město sjednocuje mobilní i webové aplikace

O zpřehlednění a zkvalitnění komunikace s občany usiluje město Hranice. Proto rozšiřuje využívání univerzální platformy Mobilní rozhlas, kterou zavedlo v souvislosti s koronavirovou krizí. Zároveň zruší dosavadní možnosti hlášení závad a problémů ve městě, služby „Dej tip“ a „Zlepši své město“ a nahradí je právě Mobilním rozhlasem. Místo dvou různých možností hlášení závad tak bude jedna platforma, která má navíc řadu dalších využití.

více... | Publikováno 13.7.2020

U zámku burácely motorové pily (fotogalerie)

Zvuk motorových pil, seker a dalších nástrojů se začal ozývat ve čtvrtek 6. srpna u hranického zámku. Odstartoval zde nultý ročník akce Hranický řez, která bude probíhat do 9. srpna na travnatém prostranství na severní straně zámku.

více... | Publikováno 6.8.2020

Participativní rozpočet - rozhodněte, co se ve městě zlepší

Hraničtí občané se i letos mohou aktivně zapojit do zlepšování života ve svém městě a navrhnout na jaký investiční účel by měla být využita částka jednoho milionu korun z rozpočtu města. Poté budou v internetové anketě rozhodovat, která z navržených akcí má jejich největší podporu.

více... | Publikováno 1.7.2020

Hraniceum 2020 - mezinárodní výstava na zámku (fotogalerie)

Vernisáž mezinárodní výstavy Hraniceum 2020 se uskutečnila ve čtvrtek  9. července  v Galerii severní křídlo zámku. Výstavu uvedli Radovan Langer  a Joanna Warchoł.  Výstava představuje práce vzešlé z mezinárodního výtvarného sympozia, které probíhalo od neděle 5. července 2020 v areálu Staré střelnice v Sadech Československých legií.

více... | Publikováno 10.7.2020

Práce na Bečvě pokračují, jez je vypuštěn

Práce na rozšíření jezu v Hranicích o jedno pole pokračují vypuštěním jezu. Touto akcí dojde k zkapacitnění jezu, což zvýší úroveň protipovodňové ochrany Hranic. Stávající jez Povodí Moravy s.p. rozšíří o 50 %. Součástí celkové rekonstrukce jezu je i zbudování rybího přechodu. Práce potrvají do konce roku 2021.

více... | Publikováno 2.7.2020

Můžete dávat nominace na Cenu města

Město Hranice chce i letos ocenit významné hranické osobnosti Cenou města Hranic. Nominace lze podávat do pátku 4. září do 12 hodin.

více... | Publikováno 7.7.2020

Oprava Židovských schodů začala

Frekventované Židovské schody, lemující Synagogu, se dočkaly dlouho připravované opravy.  Ta začala 14. června 2020 a bude trvat tři a půl měsíce, tedy do konce září.

více... | Publikováno 2.7.2020

Pořiďte si nové technologie

Plánujete pořízení nové technologie, stroje, zařízení, provozních souborů, software? Chcete zefektivnit výrobní proces a stát se tak konkurenceschopnější na trhu? Zapojte se do výzvy Technologie, která končí již 31. 8. 2020!

více... | Publikováno 13.7.2020

Opravuje se evangelický kostel

Dlouhá léta připravovaná rekonstrukce a dostavba kostela Českobratrské církve evangelické na Šromotově náměstí se loni v září rozběhla. Nejprve byly provedeny přeložky kanalizace a oprava štítové zdi, letos začala samotná přístavba k jihozápadní části kostela.

více... | Publikováno 8.7.2020

Cesta ve Všechovicích je uzavřena

Z důvodu celkové rekonstrukce vozovky dochází k úplné uzavírce silnice III/4384, III/4387 a III/43910 v obci Všechovice – průtah obcí.Termín uzavírky je od 11. května do 30. listopadu 2020. Kvůli navýšení stavebních prací dochází k prodloužení termínu.

více... | Publikováno 2.7.2020

Bečva zahrozila, hladina už klesla (video)

Vytrvalé deště zvedly hladinu Bečvy. V noci ze soboty 20. června na neděli 21. června stoupla v Hranicích na 1. stupeň povodňové aktivity (SPA). Ráno se držela hladina okolo 320 cm a přes den se pozvolna blížila 2. stupni povodňové aktivity (330 cm). kterého dosáhla před 16. hodinou. Na výši hladiny kolem 330 cm se stabilizovala a před 18 hodinou opět klesla na 1. SPA. (CHMI) V noci na pondělí se vrátila k normálu. V Ústí se řeka vylila z břehů. Velička byla klidná.

více... | Publikováno 22.6.2020

Pozor na neplatné doklady

Chtěli bychom vyzvat občany, aby se v co nejkratší době dostavili k výměně občanských průkazů, jejichž platnost již skončila. Upozorňujeme, že s ukončením nouzového stavu a v návaznosti na ukončení platnosti stanoviska Ministerstva vnitra ze dne 19.března 2020, již neplatné doklady nejsou uznávány k prokázání totožnosti.

více... | Publikováno 10.6.2020

Městský úřad pracuje v běžném provozu

Městský úřad Hranice od pondělí 15. června uvolňuje pravidla pro provoz úřadu. Na veškeré agendy již není nutné objednávat se přes internet. Úřad stále pracuje za zvýšených hygienických opatření.

více... | Publikováno 15.6.2020

Koronavirus - videoinformace

Zde můžete shlédnout videovyjádření starosty města Jiřího Kudláčka k vývoji situace ohledně koronaviru v Hranicích a další videa k tomuto tématu.

více... | Publikováno 3.6.2020

Vytváříme biotopy pro hmyz a zachování vody v krajině

Hranice podporují vytváření přírodních biotopů ve městě. Máme vytipované lokality, především na okraji sídlišť, kde bude Ekoltes Hranice kosit trávu maximálně 2x ročně. Tyto lokality jsou označeny cedulí přírodní biotop. Tímto krokem chceme zvýšit biodiverzitu v Hranicích. Vyšší tráva poskytuje útočiště čmelákům, motýlům, dalšímu hmyzu a jiným drobným živočichům, kteří z měst mizí.

více... | Publikováno 2.6.2020

Plovárna Hranice otevřela 1. července

Plovárna Hranice je od1. červenci 2020 v provozu podle zásad, stanovenými Ministerstvem zdravotnictví.

více... | Publikováno 9.7.2020

Hranice přivítaly účastníky pelotonu Na kole dětem

Josef Zimovčák a peloton cyklistů vyrazí ve dnech 10. - 20. června na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou. Hranice byly zastávkou na trase 1. etapy z Kopřivnice do Slopné  11. června. (Fotogalerie)

více... | Publikováno 17.6.2020

Po soše se stěhuje také kříž

Zatímco v neděli 17. května se k restaurátorům z náměstí 8. května přesunula socha Sv. Jana Nepomuckého, o týden později došlo i na kříž na protější straně ulice Tř. 1. máje u bývalé pošty. Ten si odvezli olomoučtí restaurátoři v sobotu 23. května. (foto).

více... | Publikováno 25.5.2020

Nenechte vodu jen tak odtéct, využijte programu Dešťovka

Sucho v České republice se prohlubuje. Nedostatek srážek a zvyšující se průměrná teplota zvyšují deficit vody v půdě i v tocích. Po další mírné zimě je situace místy již téměř kritická. Vyzýváme proto občany Hranic, aby využili dotačního programu Dešťovka a na sucho se začali adaptovat. Tento program Ministerstva životního prostředí je zaměřen právě na pořízení nádrží na dešťovou a šedou vodu v domácnostech.

více... | Publikováno 2.6.2020

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 22.5.2020

Hranice nebudou vyhlašovat druhé kolo dotačního řízení

Vzhledem ke koronavirové krizi a předpokládanému propadu příjmů se město Hranice rozhodlo letos nevyhlašovat druhé kolo dotačního řízení. Nebudou se tedy rozdělovat rezervy, které v jednotlivých oblastech grantů navrhly ponechat grantové komise v 1. kole dotačního řízení.

více... | Publikováno 22.5.2020

Ulice Jiřího z Poděbrad je neprůjezdná

Od 16. dubna je neprůjezdná ulice Jiřího z Poděbrad.  Ulice je uzavřena kvůli výstavbě domu na pozemku Na Špici mezi ulicemi Jiřího z Poděbrad a Jaselská. Úplná uzavírka ulice bude trvat až do 31. března 2021. Do ulice Jiřího z Poděbrad bude možné zajíždět z ulice Nádražní.

více... | Publikováno 15.4.2020

Hranice si připomněly Den vítězství (fotogalerie)

Navzdory současné situaci nezapomněly Hranice na Den vítězství. Tradiční pietní akt u příležitosti 75. výročí osvobození ale tentokrát proběhl v komorním duchu. Památku padlých si u Památníku obětem fašismu u Smuteční obřadní síně hranického Městského hřbitova připomněli senátorka Jitka Seitlová, za město Hranice starosta města Jiří Kudláček a 1. místostarosta Vladimír Juračka a zástupci Armády Čr.

více... | Publikováno 8.5.2020

Poplatky za komunální odpad můžete zaplatit později

Kvůli aktuální situaci bude Město Hranice tolerovat i pozdější platby za komunální odpad, než 30. duben, kdy jsou poplatky spatné. S platbou můžete vyčkat do zaslání složenek na poplatek za komunální odpad. Ty budou letos zasílány později.

více... | Publikováno 23.4.2020

Město nesouhlasí s rušením přechodů

Jak jste jistě zaregistrovali, 26. března byly fyzicky zrušeny a smazány čtyři přechody na silnici I/35 v našem městě!! Vedení města s tímto zrušením zásadně nesouhlasí a důrazně protestovalo proti tomuto nesmyslnému a nelogickému rozhodnutí!!

více... | Publikováno 27.3.2020

Kompostéry jsou připraveny k vyzvednutí

Díky dotaci pořídilo město Hranice 550 kompostérů k ukládání biologicky rozložitelných odpadů ze zahrad a domácností, aby podpořilo zkvalitnění nakládání s odpady. Vydávání kompostérů je dočasně pozastaveno, termín bude patřičně prodloužen.

více... | Publikováno 24.2.2020

Městský úřad nabízí novou službu

Mám vyrazit na úřad nyní, nebo až za hodinu? Nebo raději zítra? Jak dlouho budu pravděpodobně čekat ve frontě? Městský úřad v Hranicích zavádí novou službu, která vám na tyto otázky odpoví.

více... | Publikováno 19.2.2020

Město má nové popelnice na olej

Město Hranice opět rozšiřuje možnosti třídění odpadu. Poté, co loni přibyly kontejnery na kovy a popelnice na biologicky rozložitelný odpad, tak od letošního roku se ve městě objevily nové nádoby na oleje. Jsou určeny na ukládání použitých rostlinných olejů z domácností.

více... | Publikováno 14.1.2020

Podnikatelé mohou požádat o dotace

Jste podnikem, který chce zavést na trh nový výrobek, technologii či službu, realizujete průmyslový výzkum a experimentální vývoj či plánujete zavést nebo rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity? Řešíte rekonstrukci či demolici budov k podnikání? Nositel Integrovaných teritoriálních investic Olomoucké aglomerace (ITI OA) vyhlašuje poslední výzvy v níže zmíněných oblastech.

více... | Publikováno 23.1.2020

Místní poplatky se mění

Od ledna 2020 platí novela zákona o místních poplatcích, která se týká také Hranic. Mezi hlavní změny totiž patří zrušení místního poplatku za lázeňský a rekreační pobyt a místního poplatku z ubytovací kapacity, které byly nahrazeny zavedením nového poplatku z pobytu.

více... | Publikováno 2.1.2020

Zastupitelé odsouhlasili rozpočet města

Rozpočet města Hranic na rok 2020, Program rozvoje města na roky 2020 až 2030 a Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb správního obvodu obce s rozšířenou působností Hranice na období 2020 - 2022 schválili na svém prosincovém jednání zastupitelé města Hranic.

více... | Publikováno 13.12.2019

Pozor na povinné čipování psů

Od 1. ledna 2020 bude platit povinné čipování psů na celém území republiky. V Hranicích toto čipování upravuje již řadu let obecně závazná vyhláška města Hranic č. 1/2009, o trvalém označování psů a evidenci označených psů a jejich chovatelů, která je i nadále platná.

více... | Publikováno 13.12.2019

Úřad práce v Hranicích pokračuje

Co se bude dít s Úřadem práce v Hranicích, vzhledem k avizovanému rušení některých malých poboček úřadu práce? Takovéto dotazy směřovaly v minulých dnech na hranickou radnici. Vedení města Hranic proto vyvolalo jednání s ředitelem krajské pobočky Úřadu práce v Olomouci Ing. Jiřím Šabatou. Ten ujistil vedení města, že v Hranicích se nic rušit nebude a rozsah služeb zůstane zachován.

více... | Publikováno 16.12.2019

Rekonstrukce Havlíčkovy ulice bude letos pokračovat

Letos bude pokračovat rekonstrukce ulice Havlíčkova. Ve schváleném rozpočtu města je na tuto akci vyčleněno 24 milionů korun. Rekonstrukce byla zahájena loni nezbytnými přeložkami inženýrských sítí a opravami opěrných zdí. Doprava v ulici je částečně omezena.

více... | Publikováno 6.1.2020

Participativní rozpočet - hlasující vybrali hřiště na plážový volejbal

Hřiště na plážový volejbal bylo podle hlasování občanů nejúspěšnějším návrhem v rámci participativního rozpočtu. V určeném termínu bylo podáno celkem devět návrhů na využití jednoho milionu korun z rozpočtu města. Z těchto devíti návrhů však plně vyhověly určeným podmínkám pouze dva, další tři navrhovatelé byli vyzváni k doplnění. V určeném termínu došlo k doplnění dvou návrhů. Do internetového hlasování tedy postoupily 4 návrhy. Hlasování probíhalo od 4. do 29. listopadu.

více... | Publikováno 1.11.2019

Město rozšiřuje možnosti třídění odpadu

Město Hranice rozšířilo služby v oblasti odpadového hospodářství o popelnice na biologicky rozložitelný odpad. Harmonogram svozu biologicky rozložitelného odpadu naleznete v příloze. Důvodem pořízení nových nádob jsou připravované změny v legislativě, které se týkají odpadového hospodářství.

více... | Publikováno 9.8.2019

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemků, připravených k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 29.11.2019

Dopravu v centru je nutné řešit

Dopravní značení v centru města, které bylo v dubnu změněné, se vrátilo k původnímu stavu. To znamená, že výjezd z centra Jiráskovou ulicí je opět možný a ulice Zámecká je průjezdná ve směru z Masarykova na Pernštejnské náměstí. Přinášíme vyjádření starosty města a vedení města.

více... | Publikováno 22.10.2019

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Hraničtí žadatelé, kteří uspěli se svojí žádostí u Olomouckého kraje v rámci vyhlášeného dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II“ si již mohou požádat také o městský příspěvek. Jde o občany, kteří vlastní nemovitost na území města Hranic (včetně místních částí).

více... | Publikováno 11.5.2018

Nová aplikace informuje o investicích

Město Hranice spouští novou aplikaci, která vám poskytne přehledné informace o hlavních investičních akcích města.

více... | Publikováno 14.5.2019

Zlepši své město

Webová aplikace Zlepši své město je určena občanům Hranic pro hlášení závad, návrhů ke zlepšení veřejného prostranství či zadávání nových podnětů pro budoucí realizace investic. Umožňuje lidem rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v jejich okolí.

více... | Publikováno 11.6.2019

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v roce 2019, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2020