logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Budou se předávat Ceny města

Zastupitelé udělili dvě ceny města za rok 2018, získali je sourozenci Milan Hein a PhDr. Marta Skarlandtová (Heinová) a Mojmír Chuda. Ceny se budou slavnostně předávat ve středu 23. ledna od 16 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Hranice na zámku. Na akci jste srdečně zváni.

více... | Publikováno 14.1.2019

Zastupitelé schválili rozpočet města

Na svém posledním letošním jednání schválili hraničtí zastupitelé rozpočet města na příští rok v souhrnné výši 355,5 milionu korun. Zároveň schválili střednědobý výhled rozpočtu na roky 2020 – 2021, některé investiční akce a předfinancování investičních akcí formou bankovního úvěru. Dotace, které město získá, musíme totiž nejprve zafinancovat, a až po provedení akce město dostane přislíbené finance.

více... | Publikováno 21.12.2018

Hranice hledají nejlepší stavbu roku

Která ze staveb, dokončených a zkolaudovaných v loňském roce, nejvíce přispěla k zlepšení vzhledu města Hranic a zasloužila by si tak ocenění Stavba roku 2018?  Podněty a návrhy na stavbu, která by si toto ocenění zasloužila, je možné podávat již jen do konce ledna 2019.

více... | Publikováno 19.12.2018

Letos se mění poplatky za odpad a za psy

Vyšší poplatky za odpad, ale zároveň osvobození dětí a starších lidí a snížení některých poplatků za psy. To jsou hlavní letošní změny v poplatcích, které vyplývají z obecně závazných vyhlášek, které schválili zastupitelé města v listopadu 2018.

více... | Publikováno 9.1.2019

Monitorovací stanice na měření kvality ovzduší zahájila provoz

Obyvatelé Hranic se snáze dozví informace o kvalitě ovzduší ve městě. Město Hranice totiž pořídilo novou monitorovací stanici na zjišťování kvality ovzduší, na kterou získalo dotaci z Operačního programu životní prostředí na obnovu systémů kvality ovzduší. .

více... | Publikováno 3.12.2018

Probíhá průzkum veřejného mínění

Výzkumná společnost Median v současnosti provádí mezinárodní šetření „Politické postoje“. Cílem výzkumu je získat informace o představách obyvatel ČR , týkající se domácí i mezinárodní politické situace.  Některé domy či byty v Hranicích byly náhodně vybrány, aby se někteří členové těchto domácností zúčastnili tohoto šetření, které trvá asi 25 minut.

více... | Publikováno 8.1.2019

MHD bude zdarma, zvažte nákup permanentek

Město Hranice připravuje na jaro zásadní změnu v městské hromadné dopravě. Po vzoru jiných měst by měla být zcela zdarma. Zavedení bezplatné MHD se předpokládá od dubna nebo května. Proto prosíme cestující, aby zvážili výhodnost případného nákupu dlouhodobých zlevněných předplatných jízdenek.

více... | Publikováno 4.1.2019

Oslavy Silvestra na videu

Hranické televizní zpravodajství vám přináší videozáznamy oslav hranického Silvestra 2018.

více... | Publikováno 1.1.2019

Jsou zahájeny konzultace k návrhům územních studií

​​​​​​​ Návrhy několika územních studií jsou k nahlédnutí a je možné k nim podávat podněty a připomínky. Jde jednak o průmyslovou zónu Potštátská, dále o územní studie U Kostelíčka, Jungmannova a pod Hůrkou.

více... | Publikováno 18.12.2018

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

Zastupitelé schválili programové prohlášení a změny obecně závazných vyhlášek

Programové prohlášení zastupitelstva města, které vytyčuje cíle na začínající volební období a nové obecně závazné vyhlášky, které mění výši některých poplatků, to jsou zřejmě pro občany nejzajímavější body, které schválilo listopadové zastupitelstvo města.

více... | Publikováno 30.11.2018

Úspěšní sportovci se zapsali do Zlaté knihy města (video)

Mažoretky Panenky DDM Hranice, které se staly potřetí za sebou mistryně Evropy a judista Martin Bezděk z Judo Železo Hranice, dvojnásobný stříbrný medailista z Olympijských her mládeže v Buenos Aires se sešli ve čtvrtek 22. listopadu ve Velké zasedací síni MěÚ Hranice. Zde si od 1. místostarosty města PhDr.Vladimíra Juračky převzali ocenění za své úspěchy a a zapsali se do Zlaté knihy města.

více... | Publikováno 23.11.2018

Proběhly změny ve vedení Ekoltesu (video)

Valná hromada společnosti Ekoltes Hranice a.s. proběhla v úterý 21.11. Došlo ke změnám ve vedení této společnosti, která je ve stoprocentním vlastnictví města. Nastalé změny vám přiblíží připojené video.

více... | Publikováno 21.11.2018

Studenti architektury se zabývají Třídou 1. máje

Po více než roce se do Hranic opět navrátili brněnští studenti architektury, kteří tentokráte přemýšlí, jak by mohla podle jejich představ vypadat Třída 1. máje.

více... | Publikováno 24.10.2018

Další etapa rekonstrukce hřbitova končí

Druhým rokem pokračovala rekonstrukce hranického hřbitova. Loni byla opravena část zdi od smuteční síně po vchod na hřbitov, letos navazují další práce.

více... | Publikováno 7.8.2017

Mění se systém svozu odpadu ze zahrádkářských kolonií

Sběr a svoz biologický rozložitelného odpadu ze zahrádkářských kolonií se mění. Nově již nebudou na přechodných stanovištích v zahrádkářských koloniích trvale umístěny kontejnery na ukládání biologicky rozložitelného odpadu.

více... | Publikováno 4.5.2018

Město nabízí pronájmy prostor

Pronájmy prostor v Hranicích a místních částech nabízí město Hranice. Tyto nabídky naleznete na úřední desce MěU Hranice, v rubrice záměry. Dva z nich, místnost v Domově seniorů a prostor pro poskytování internetu na Středolesí, vám podrobněji představujeme níže.

více... | Publikováno 7.8.2018

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v příštím roce, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou nejčerstvější informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Regenerace sídliště Struhlovsko pokračuje

Další část regenerace sídliště Struhlovsko začala v pondělí 9. července. Jde o druhou část první etapy, která bude probíhat  v části sídliště za školou.  Práce budou stát deset milionů korun a měly by skončit letos v listopadu.

více... | Publikováno 10.7.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019