logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

V participativním rozpočtu jste vybrali horolezeckou stěnu

V hlasování, který z návrhů občanů by se měl příští rok dělat v rámci participativního rozpočtu nakonec vyhrál návrh č.  2 – Venkovní lezecká stěna u Plovárny. Získal 205  hlasů z celkových 703, tedy 29  % všech hlasů. Na druhém místě byl návrh č. 3 Chodník ve sportovním areálu Valšovice, který dostal 163 hlasů – 23 %. Pomyslný bronzový stupínek obsadilo hřiště na discgolf s 124 hlasy (18 %) . Návrh na Vodní dětské hřiště u letního kina přesvědčil 106  respondentů (15 %), oprava chodníku ve Dvořákově stromořadí  76 ( 11 %) a lavička V. Havla  u zámku 29 hlasujících (4%). Všem za jejich hlasy děkujeme.

více... | Publikováno 1.12.2022

Vánoční strom se rozsvítí v pátek, počítejte s omezením dopravy

V pátek 2. prosince v 17. hodin bude slavnostně rozsvícen hranický Vánoční strom na Masarykově náměstí. Již od 16 hodin zde ale budou pro děti živá zvířátka, čekající na pohlazení, hudební vzpomínka na Karla Gotta a českou písničku a od 18:30 vystoupí Martin Chodúr s kapelou. Vánoční atmosféru podpoří rozsáhlý Halouzkův betlém, Ježíškova pošta, zvonička, vánoční stromky v horním a dolním podloubí, které tradičně zdobí školy, školky, spolky a organizace z Hranic. Děti se mohou těšit na kolotoč nebo živá zvířátka, dospělí na vánoční program a na punče. Letošní vánoční strom je douglaska tisolistá z Cementářského sídliště. Upozorňujeme řidiče, že od 15 hodin do 20.30 bude průjezd náměstím uzavřen.

více... | Publikováno 1.12.2022

Předzámčí opět zdobí adventní maxivěnec

Adventní maxivěnec, který poprvé přinesl do Hranic radost i sváteční atmosféru v loňském roce, opět zdobí předzámčí. Stejně jako loni šlo o spolupráci firmy Ekoltes,   která věnec loni vyrobila, letos  dovezla a složila, Střední lesnické školy, která jej vyzdobila chvojím, a Městských kulturních zařízení, které dokončily výzdobu. První svíce  na adventním věnci byla „zapálena“ tuto neděli.

více... | Publikováno 25.11.2022

Ve Studentské ulici proběhla cvičná evakuace (fotogalerie)

Velké cvičení složek integrovaného záchranného systému se odehrávalo ve čtvrtek 24. listopadu ve Studentské ulici. Po simulovaném požáru budovy internátu Střední průmyslové školy Hranice došlo k evakuaci studentů školy, mnohdy vážně zraněných. V rámci cvičení byla uzavřena ulice Studentská,

více... | Publikováno 24.11.2022

MAS Hranicko prezentuje úspěšné projekty

MAS Hranicko uzavřela realizaci vlastních dotačních programů, jejichž Výzvy vyhlašovala v letech 2018 - 2022. Úspěšným výsledkem je 93 projektů zemědělců, obcí, podnikatelů, škol a spolků, které využily dotační podporu v souhrnném objemu cca 95 milionů korun a které se nyní veřejnosti představují v ucelené webové prezentaci.

více... | Publikováno 1.12.2022

Návrh vysokorychlostní trati se opět upravil

Správa železnic v Hranicích již podruhé představila občanům trasování trati vysokorychlostní železnice (VRT). Prezentace proběhla postupně ve dnech 2. a 3. listopadu. Ve středu 2. listopadu se představení nejnovější varianty podoby trati uskutečnilo v Hranicích na zámku. Poté se tato akce přesunula do tělocvičny ve Velké. O den později, 3. listopadu proběhlo představení nové varianty v Drahotuších. Na základě těchto projednání byly provedeny další úpravy projektu. Prezentaci naleznete v příloze.

více... | Publikováno 16.11.2022

Upozorňujeme na nutnost vyúčtovat dotace

Už jen do 30. listopadu mají příjemci dotací od města čas na jejich vyúčtování. Jedná se poskytnuté granty a příspěvky. Jen pro akce, konané po 30. listopadu, se termín vyúčtování prodlužuje do 15. ledna. Zároveň se blíží také lhůta pro podání žádostí do 1. kola dotací (granty a příspěvky), která je  do 5. ledna 2023. Upozorňujeme, že dotace nelze přidělit uchazeči, který nemá vypořádány závazky k městu z předchozích let.

více... | Publikováno 28.11.2022

Plovárna Hranice opět otvírá wellness

Wellness na Plovárně Hranice je od pátku 25. listopadu po opravách opět v plném provozu . Provozní doba je od 15:00 do 21:00 hodin. Plovárna Hranice upozorňuje všechny návštěvníky, že nově se odbavení do wellness centra vyřizuje přes pokladnu bazénu, což platí i pro permanentkáře. Veškeré informace získáte u personálu pokladny.

více... | Publikováno 24.11.2022

Město si připomnělo den válečných veteránů

Den Válečných veteránů si město Hranice připomnělo v pátek 11. listopadu v 11 hodin u Mauzolea na Městském hřbitově. Za město položili věnce k pomníku obětí I. světové války starosta města Bc. Daniel Vitonský a místostarosta Mgr. Karel Machyl.

více... | Publikováno 11.11.2022

Proběhne valná hromada honebního společenstva Velká

Jednání valné hromady honebního společenstva Velká proběhne dne 9. prosince 2022 v 18,00 hod na myslivecké chatě ve Velké. Program jednání naleznete v příloze .

více... | Publikováno 18.11.2022

Zahájili jsme stavbu retenčních nádrží

Tři retenční nádrže na zachytávání dešťových vod se začínají budovat na ZŠ a MŠ Šromotovo. Akce vyjde na necelých deset milionů korun.  Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z fondu Next Generation EU a dotace činí 100% způsobilých nákladů akce.

více... | Publikováno 1.11.2022

Policie nabírá nové síly

Policie ČR rozšiřuje řady a přijímá NOVÉ POLICISTY A POLICISTKY na obvodní oddělení HRANICE a pro Oddělení hlídkové služby v Přerově. Uvítá muže a ženy v produktivním věku i čerstvé absolventy středních škol.

více... | Publikováno 9.11.2022

Hranice mají zvolené nové vedení (video)

Na ustavujícím jednání zastupitelstva byl starostou města Hranic jednomyslně zvolen lídr ANO 2011 Bc. Daniel Vitonský. Místostarostou se stal Mgr. Karel Machyl (Hranice pro život). V radě města jsou dále Mgr. Pavla Tvrdoňová a Miroslav Raindl (oba ANO 2011), Ing. Bc. Vladimír Vyplelík (Hranice pro život), Ing. František Polách (PRO Hranice) a Radek Průcha (ODS) . Ustavující zastupitelstvo se konalo ve středu 19. října v divadle Stará střelnice.

více... | Publikováno 20.10.2022

Ministerstvo vnitra vydává příručku pro nové zastupitele obcí "Jsem zastupitel/ka"

Ministerstvo vnitra připravilo publikaci pro nové zastupitele obcí "Jsem zastupitel/ka". Publikace nabízí především novým zastupitelům a zastupitelkám praktickou pomůcku pro základní zorientování se v problematice výkonu funkce zastupitele obce a fungování správy obce. Užitečná ale bude i pro ostatní zastupitele.

více... | Publikováno 9.11.2022

Rozkopané ulice - ČEZ pokládá kabely

V poslední době se v několika ulicích v provádějí výkopové práce. Jde o práci pro firmu ČEZ, která zde nechává pokládat kabely. Nyní se jedná například o ulici Čechova, dojde i na ulici 28. října a Školní náměstí. Tam by měly práce pokračovat až do 16. prosince.

více... | Publikováno 3.11.2022

Město si připomnělo vznik samostatného Československa

Tradiční lampionový průvod, položení věnců k památníku T. G. Masaryka a  promítání filmu, to byl hlavní program oslav 104. výročí Dne vzniku samostatného Československa.

více... | Publikováno 26.10.2022

Město opět podpoří žadatele o kotlíkové dotace

Zastupitelstvo města Hranic svým usnesením č. 784/2022 – ZM 33 ze dne 15. 9. 2022 schválilo podporu občanů ve vyhlášeném dotačním programu "Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji IV.", tzv. čtvrté vlně kotlíkových dotací. Podpořeny budou jednotlivé fyzické osoby, které jsou vlastníky či spoluvlastníky nemovitosti na území města Hranice a zároveň úspěšnými žadateli o dotaci od Olomouckého kraje. Výše finančního příspěvku činí 5 % k dotaci poskytnuté Olomouckým krajem.

více... | Publikováno 30.9.2022

Zemřel hranický rodák Gustav Oplustil

Po krátké nemoci v pátek po poledni zemřel hranický rodák, televizní a rozhlasový scenárista, dramaturg, režisér a příležitostný herec malých rolí Gustav Oplustil. Patřil k průkopníkům československé televizní zábavy, byl dlouholetým šéfdramaturgem redakce zábavy a scenáristou úspěšných komedií Zdeňka Podskalského.

více... | Publikováno 24.10.2022

Město vylepšilo parkování na Šromotově náměstí

Plocha na parkování na Šromotově náměstí doznala výrazného vylepšení, konkrétně nového asfaltového povrchu, Ten nahradil dosavadní nerovnou šotolinu, na které se navíc při silných deštích tvořily velké kaluže. Nový povrch tak jednak zvýší bezpečnost provozu i komfort parkování, ale také v letním nebo suchém období sníží prašnost v této lokalitě.

více... | Publikováno 7.10.2022

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nové strážníky Městské policie Hranice. Termín nástupu bude stanoven dle dohody.

více... | Publikováno 29.9.2022

Městský úřad hledá nové kolegy

Tajemník Městského úřadu Hranice vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – právníka na Odboru majetkovém a právním Městského úřadu Hranice. Nabízíme dovolenou v rozsahu 5 týdnů, 3 dny zdravotního volna, stravenky, plavenky nebo příspěvek na léčebnou, rehabilitační, preventivní a rekondiční péči.

více... | Publikováno 30.11.2022

Začala topná sezóna. Přispějte k čistějšímu ovzduší a topte ekologicky

S příchodem podzimu začala topná sezóna, a tak mnozí z nás opět uvedli do provozu své kotle, kamna a krby. Jak ovšem ukazují výsledky měření kvality ovzduší, se začátkem topné sezóny každoročně dochází také k podstatnému zhoršení kvality ovzduší v našem městě. Problémem spojeným s lokálním vytápěním jsou zejména zvýšené koncentrace tuhých znečišťujících látek (TZL). Ty mohou způsobovat například snížení imunity a větší náchylnost k onemocnění dýchací soustavy.

více... | Publikováno 11.10.2022

Upozorňujeme na uzavřený průchod kolem zámecké věže

Upozorňujeme, že bezbariérový průchod Zámeckou zahradou kolem zámecké věže je kvůli padající omítce dočasně uzavřen. Můžete využít schodiště u Zámeckého klubu na severozápadní straně zámku. Děkujeme za pochopení.

více... | Publikováno 19.9.2022

Město předložilo připomínky k řešení vysokorychlostní železnice

Po červnovém představení variant trasování vysokorychlostní železnice v místních částech Drahotuše a Velká pokračuje investor stavby, Správa železnic, spolu s projektantem, mezinárodní společností AFRY, v přípravě akce. Během srpna předložilo město Hranice Správě železnic své požadavky na řešení trasy, zahrnující nutnost řešit dopady hluku nebo vibrací, trasy staveništní dopravy a polohu zařízení staveniště, nebo kompenzací za zabrané území.

více... | Publikováno 7.9.2022

Hranice třídí odpady v Olomouckém kraji nejlépe

První místo v prestižní soutěži „O keramickou popelnici“ v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel v rámci Olomouckého kraje  získalo město Hranice. V úterý 20. září si zástupci města převzali toto ocenění na slavnostním vyhlašování výsledků na zámku  v Náměšti na Hané. Za  naším městem následovala Olomouc a Šumperk. Zástupce úspěšných měst a obcí ocenili představitelé hejtmanství a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s,

více... | Publikováno 21.9.2022

Vlastníci kulturních památek mohou žádat o podporu

Žádost o státní finanční podporu z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón pro rok 2023 si mohou do 20. října 2022 podat vlastníci objektů se statutem Kulturní památky ČR v Městské památkové zóně Hranice, kteří zamýšlí v roce 2023 provádět jejich obnovu.

více... | Publikováno 31.8.2022

Město rozšiřuje možnosti třídění textilu

Třídění textilu je nyní v Hranicích pohodlnější a nabízí i odměnu za třídění. Ve spolupráci s firmou TextilEco a.s. byla ve městě provedena výměna starých kontejnerů na textil a také zvýšení jejich počtu. Nově je v ulicích města umístěno celkem 12 kontejnerů.

více... | Publikováno 6.9.2022

Zemřel Radovan Langer

V noci z 13. na 14. září zemřel ve věku 65 let významný hranický umělec, dlouholetý ředitel Gymnázia Hranice a zastupitel města Hranic PhDr. Radovan Langer (*1. 4. 1957 +13. září 2022).

více... | Publikováno 16.9.2022

Město otevřelo nové garáže Ekoltesu

Vedení města Hranic, starosta Jiří Kudláček, 1. místostarosta PhDr. Vladimír Juračka a 2. místostarosta  Bc. Daniel Vitonský, spolu s ředitelem firmy Ekoltes Mgr. Jakubem Horákem a dalšími otevřeli právě dokončené garáže pro techniku firmy  Ekoltes. Ty navazují na loni  otevřený nový sběrný dvůr a re-use centrum.

více... | Publikováno 21.9.2022

Zemřel držitel Ceny města Hranic Miroslav Černý

V neděli 18. září ve věku nedožitých 96 let zemřel držitel Ceny města Hranic, Miroslav Černý z Drahotuš. Cenu města získal v roce 2005, kdy ji přebíral jako historik společně s malířem Janem Jarošem, sbormistryní Taťánou Jonasovou a ZUŠ Hranice.

více... | Publikováno 20.9.2022

Město zkouší elektronické informační kiosky

Město Hranice začíná zkoušet elektronický informační kiosek, který obsahuje i elektronickou úřední desku. Instalovány jsou dva kiosky, jeden ve dvoraně zámku a druhý na tř. 1. máje před základní školou. Kiosek má dotykovou obrazovku, která umožňuje nejen náhled na úřední desku, ale i na web města a Městských kulturních zařízení. V rámci zkušebního provozu budou probíhat ještě terénní úpravy a zkouška systémů, ale již nyní Vám elektronický informační kiosek může poskytnout potřebné informace.

více... | Publikováno 1.8.2022

MŠ Sluníčko se chlubí novým hřištěm

Nové dětské  hřiště vyrostlo v průběhu prázdnin v areálu mateřské školy Sluníčko v ulici Plynárenská. Hřiště bylo dnes slavnostně předáno do užívání dětem.

více... | Publikováno 30.8.2022

Dluhová amnestie – Milostivé léto – je zpět

V termínu od 1. 9. do 30. 11. 2022 se zopakuje jedinečná dluhová amnestie, díky které se mohou tisíce lidí vymanit z dluhové pasti, v níž kvůli rostoucímu příslušenství uvízli. V tomto článku najdete základní informace a podmínky Milostivého léta a také kontakty na dluhové poradce Člověka v tísni na Hranicku a Lipensku, kteří dlužníkům rádi s uplatněním Milostivého léta poradí.

více... | Publikováno 4.8.2022

Palačovská spojka se má začít stavět letos

Ačkoliv se stavba Palačovské spojky měla zahájit již několikrát, termín zahájení výstavby se neustále posouvá. Přípravy stavby ale přeci jen pokročily a podle údajů Ředitelství silnic a dálnic by se mělo začít již v letošním roce. Plán je následující: výběrové řízení na zhotovitele zahájeno v roce 2021, v roce 2022 vydání stavebního povolení a zahájení stavby a v roce 2025 její dokončení.

více... | Publikováno 2.9.2022

Hranická propast - hloubka 450 metrů!

Nový rekord! Hranická propast je o dalších 46 metrů hlubší. Speleologové dosáhli pomocí podvodního robota hlouby 450 metrů a stále nenarazili na dno. Hlouběji to však tentokráte již nešlo.Již před tímto měřením byla Hranická propast nejhlubší zatopenou propastí světa.

více... | Publikováno 1.8.2022

Třídění odpadu stále vzrůstá i díky podpoře města

Třídění odpadu v Hranicích postupně roste. Od roku 2015 vytřídí obyvatelé města třikrát více plastů a skla a  dvakrát tolik papíru. Město se snaží tento trend podporovat, jednak tím šetří životní prostředí a jednak se snižují náklady za uložení komunálního odpadu na skládky. Ty totiž neustále vzrůstají a rostou rychleji, než městské poplatky za odpad.

více... | Publikováno 23.8.2022

Začal hydrologický průzkum pro vysokorychlostní železnici

V rámci probíhajícího inženýrskogeologického průzkumu pro stavbu vysokorychlostní trati „RS 1 VRT Prosenice – Ostrava-Svinov, I. část, Prosenice – Hranice na Moravě“ začal probíhat také hydrologický průzkum. Součástí tohoto průzkumu je také měření hladin vybraných studní.

více... | Publikováno 1.9.2022

Stavba tělocvičny v Drahotuších byla zahájena (video)

Letos v létě začala dlouho připravovaná stavba tělocvičny u školy v Drahotuších. Slavnostní zahájení se uskutečnilo ve středu 3. srpna, zemní práce ale začaly již v červenci. Dokončení stavby je plánováno na konec roku 2023. Akce bude stát 78 milionů korun včetně DPH.

více... | Publikováno 3.8.2022

Město opravilo chodník v centru

Chodník podél bývalého kina od křižovatky u Černého orla směrem na sídliště Gallašova dostal v srpnu novou podobu. Původní nesourodý povrch, který tvořil zejména hrbolatý, popraskaný a poškozený asfalt nahradila nová zámková dlažba holland a nové obrubníky.

více... | Publikováno 28.7.2022

Rekonstrukce hranického hřbitova je před koncem

Končí několikaletá rekonstrukce hranického hřbitova, která byla zahájena v roce 2017. Na Svátek všech svatých a Dušičky by tak hřbitov měl být připraven.

více... | Publikováno 17.10.2022

Lom v Hrabůvce pomůže s bezpečností provozu

Firma Českomoravský štěrk a.s, která provozuje kamenolom v Hrabůvce, darovala městu Hranice 250 tisíc korun na posílení bezpečnosti silničního provozu v obci Velká. Právě přes tuto místní část Hranic auta z lomu často jezdí. Město se proto ve spolupráci s osadním výborem Velká a firmou Českomoravský štěrk snaží minimalizovat dopady této dopravy a chystá opatření k tomu, aby řidiči zde jezdili ohleduplněji a dodržovali dopravní předpisy.

více... | Publikováno 5.8.2022

Nemocnice spouští očkování další posilující dávkou

Hranická nemocnice spouští další posilující očkování, očkování  čtvrtou dávkou proti covidu. Nemocnice zatím očkuje ve středu od 8 do 12 hodin. Podrobnosti se dozvíte ve videu.

více... | Publikováno 20.7.2022

Pomoc pro Ukrajinu! (video)

Město Hranice poskytuje pomoc ukrajinským uprchlíkům a ukrajinským městům. Zastupitelé jednomyslně odsouhlasili částku jednoho milionu korun na nákup hmotné pomoci (potraviny, základní hygienické potřeby apod.) pro některá ukrajinská města na západě země, která jsou přeplněna uprchlíky a již nemají prostředky na jejich zabezpečení. Několik dodávek s pomocí již dorazilo do měst Lvov a Turka. Dopravu zajistila firma Strojeastavby Tvrdoň s.r.o., za což děkujeme jak jí, tak i dobrovolníkům, zabezpečujícím přepravu. Zastupitelé zároveň v dubnu schválili tzv "pastelkovné" pro ukrajinské děti na hranických základních školách.

více... | Publikováno 14.4.2022

Regenerace Struhlovska pokračuje

V polovině června se rozběhla další etapa regenerace sídliště Struhlovsko, přesněji 2. část II. etapy. Akce za přibližně 23 milionů korun by měla být zahájena 13. června a dokončena v polovině prosince letošního roku. Tato etapa plynule naváže na loni dokončenou část kolem restaurace Kotelna.

více... | Publikováno 2.6.2022

Zákon o ochraně ovzduší se mění

Termín pro výměnu starých neekologických kotlů za nové ekologičtější zdroje je pro domácnosti o dva roky odložen.

více... | Publikováno 13.6.2022

Olomoucký kraj opět vyhlašuje kotlíkové dotace

Olomoucký kraj vyhlásil dne 10. 5. 2022 dotační program „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji IV.“. Dotace bude možné čerpat na výměnu kotle na pevná paliva nesplňujícího 3., 4. a 5. emisní třídu za nový ekologický zdroj. Již začala běžet lhůta pro podávání žádostí, která je stanovena od 10. června od 10 hodin do 24. srpna do 17 hodin. Žádosti podané před a po stanovené lhůtě budou automaticky vyřazeny.

více... | Publikováno 10.6.2022

V Hranicích se slavnostně otevřel další babybox

Hranická nemocnice je od 1. června, symbolicky na Den dětí, vybavena babyboxem, tedy chráněnou schránku, kam může matka anonymně odložit nechtěné dítě. Poté se ihned spustí alarm, který několika způsoby informuje lékaře o uložení dítěte. Hranický babybox je umístěn při vstupu na dětské oddělení hranické nemocnice. 

více... | Publikováno 1.6.2022

Začala revitalizace dalšího úseku Bečvy

Povodí Moravy s.p. zahájilo minulý týden revitalizaci dalšího úseku řeky Bečvy u Ústí za přítomnosti ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové a senátorky Jitky Seitlové. Nově zahájená akce navazuje na minulý měsíc dokončenou revitalizaci Bečvy u Černotína a Skaličky. Povodí Moravy u Ústí obnoví původní koryto řeky Bečvy a vytvoří tůň.

více... | Publikováno 26.5.2022

Зарахування до початкових шкіл, Зарахування до дитячі садки

Зарахування до початкових шкіл на навчальний рік 2022/2023 (Zápis ukrajinských dětí do základních škol pro školní rok 2022/2023). Зарахування до дитячі садки 2022/2023 (Zápis do mateřských škol 2022/2023).

více... | Publikováno 6.5.2022

Інформація для громадян України

Інформація для громадян України (Informace pro občany Ukrajiny) Телефонні посилання, відповідна інформація. (Telefonní linky, důležité informace).

více... | Publikováno 13.4.2022

Policie dělá nábor, město to podporuje

Policie České republiky hledá nové členy. Pro město Hranice je bezpečnost jeho občanů nejvyšší prioritou, proto se připojuje k náborové akci policie v Olomouckém kraji. Podrobnosti naleznete v přílohách.

více... | Publikováno 11.5.2022

Na opravené ulici nepovolíme překopy

Město Hranice připravuje akci „Rekonstrukce části komunikace Pod Bílým kamenem v Hranicích“. Předpoklad zahájení prací je v létě letošního roku. Součástí rekonstrukce bude, kromě jiného, provedení přeložky sítí ČEZ a CETIN a zejména provedení nových povrchů pěších a vozidlových komunikací.

více... | Publikováno 13.5.2022

Zapojte se do výzkumu Hranického krasu

Již druhým rokem probíhá rozsáhlý vědecký výzkum Hranického krasu, v jehož rámci probíhá také  výzkum veřejného mínění. I vy se můžete zapojit, pokud Vám není lhostejný aktuální stav krajiny, životního prostředí a turismu v Hranickém krasu.

více... | Publikováno 28.4.2022

Zvláštní značky na silnicích pomáhají digitálnímu mapování

Nezvyklé značení, které se v současnosti objevuje na silnicích, slouží k pořízení digitální technické mapy Olomouckého kraje, proto je prosím neničte. Kraje mají povinnost tyto mapy vybudovat do 30. června 2023. Krajský úřad Olomouckého kraje proto aktuálně pracuje na pořízení Digitální technické mapy Olomouckého kraje, což představuje pořízení informačního systému digitální technické mapy a pořízení dat pro její naplnění.

více... | Publikováno 11.4.2022

Ceny města jsou předány

Slavnostní vyhlášení Ceny města Hranic za loňský rok se uskutečnilo ve středu 23. března od 16 hodin ve Velké zasedací místnosti městského úřadu v 1. patře hranického zámku. Cenu města Hranic za rok 2021 získali na základě rozhodnutí zastupitelstva města Ing. Bohuslav Dvořák za dlouholetou pedagogickou činnost v oblasti myslivosti a ochrany přírody, dále Mgr. Milan Golda za popularizaci historie města Hranic a tvorbu kroniky města a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Hranice za zásluhy o zajištění bezpečnosti obyvatel Hranic a přilehlého regionu a skvělou reprezentaci města v hasičských sportovních i speciálních soutěžích.

více... | Publikováno 23.3.2022

Upozornění pro dopravce s dodávkami

Vzhledem k přijetí nových norem EU tvořících tzv. Balíček mobility budou od 21. května 2022 nově na kategorii podnikatelů, kteří vykonávají povolání podnikatele v silniční nákladní dopravě výhradně vozidly nebo jízdními soupravami o největší povolené hmotnosti přesahující 2,5 tuny, avšak nepřesahující 3,5 tuny (dodávky) dopadat obdobné povinnosti jaké se nyní vztahují na podnikatele v silniční dopravě, provozující  vozidla nebo jízdní soupravy o největší povolené hmotnosti přesahující 3,5 tuny, pokud budou těmito vozidly provozovat mezinárodní dopravu nebo dopravu mezi dvěma místy na území jiného členského státu (tzv. kabotáž). 

více... | Publikováno 14.4.2022

Ceník parkovného se částečně mění

Na některých městských parkovištích se od 15. března změní  ceník parkování.  Jde jednak o lokalitu  u nádraží, kde se zvyšují ceny, protože chceme podpořit hromadnou nebo bezmotorovou dopravu.

více... | Publikováno 9.3.2022

V Hranicích zaplatíte parkovné na tři kliknutí

V městě se inovuje parkovací systém. Začne se požívat služba MPLA, která je rozšířena v mnoha dalších českých městech.  Jedná se o nejrychlejší bezhotovostní platbu parkovného. Bez hledání parkovacího automatu a drobných po kapsách. S možností kdykoliv a odkudkoliv si parkovací dobu prodloužit. Stačí několik kliknutí a parkovací automat budete mít v mobilu, tabletu nebo počítači.

více... | Publikováno 15.3.2022

Město Hranice odsuzuje ruskou agresi a pomáhá

Město Hranice odsuzuje ruský vpád na Ukrajinu. Zastupitelé na svém jednání jednomyslně podpořili rozhodnutí vyvěsit na zámku ukrajinskou vlajku. "Podporujeme rozhodnutí vlády České republiky a připojujeme se k názoru, že jsou nutné maximální sankce proti agresorovi. Zároveň město Hranice řeší přijíždějící uprchlíky a ve spolupráci s Charitou Hranice připravuje materiální pomoc a zabezpečilo potřebné ubytovací kapacity. Rada města uvolnila půl milionu korun na nutné výdaje.

více... | Publikováno 17.3.2022

Harmonogram svozu odpadu na rok 2022

Město Hranice rozšířilo služby v oblasti odpadového hospodářství o popelnice na biologicky rozložitelný odpad. Důvodem pořízení nových nádob jsou připravované změny v legislativě, které se týkají odpadového hospodářství. Harmonogram svozu komunálního a biologicky rozložitelného odpadu naleznete v příloze.

více... | Publikováno 3.1.2022

Pokračuje zvyšování hrází na Bečvě (foto, video)

Další akce Povodí Moravy ke zlepšení protipovodňové ochrany Hranic, zvýšení ochranných  hrází nad jezem, byla zahájena. (fotogalerie) Tato akce navazuje na probíhající rozšiřování hranického jezu. Město chce zvýšení hrází využít k revitalizaci prostoru Kropáčovy ulice, proto představujeme videoprezentace projektovaných úprav.

více... | Publikováno 13.5.2021

Provoz úřadu aktuálně

Městský úřad Hranice je otevřen. Abyste minimalizovali nebezpečí nákazy, preferujte prosím elektronickou a telefonickou komunikaci před osobní návštěvou. Upozorňujeme, že při příchodu na městský úřad Vám může být změřena teplota.

více... | Publikováno 22.11.2021

Startuje další etapa programu Nová zelená úsporám

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo novou výzvu programu Nová zelená úsporám na podporu energetických úspor rodinných a bytových domů. V nové etapě programu má být rozděleno minimálně 39 miliard korun z evropských i národních zdrojů.

více... | Publikováno 5.10.2021

Městský úřad nabízí službu obsazenosti přepážek

Mám vyrazit na úřad nyní, nebo až za hodinu? Nebo raději zítra? Jak dlouho budu pravděpodobně čekat ve frontě? Městský úřad v Hranicích zavedl službu, která vám na tyto otázky odpoví.

více... | Publikováno 19.2.2020

Městská policie eviduje bicykly i elektrokola

Městská policie Hranice eviduje kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 14.6.2021

Kam pokračovat?

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2022 | Změnit nastavení cookies