logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Komunální volby - proběhne losování volebních čísel

Registračnímu úřadu v Hranicích bylo podáno celkem 100 kandidátek z 31 obcí, které má ve své působnosti. (včetně Hranic, ale kromě Hustopečí nad Bečvou, kde mají vlastní registrační úřad). Veřejné losování čísel volebních stran, na které Vás srdečně zveme, se uskuteční v úterý 21. srpna ve 13 hodin ve Velké zasedací místnosti MěÚ Hranice, Pernštejnské nám. 1.

více... | Publikováno 14.8.2018

Je možné dávat nominace na cenu města

Město Hranice chce i letos ocenit významné hranické osobnosti Cenou města Hranic.  Nominace lze podávat do pondělí 3. září do 16 hodin.

více... | Publikováno 23.7.2018

Na stropě knihovny se objevily staré malby

Při oklepávání stropu v jedné z místností opravované knihovny se objevily staré stropní malby Objev potěšil památkáře, ale vyvolaly vrásky u stavbařů. Ti musí nyní přizpůsobit práce tak, aby malby zůstaly zachovány.

více... | Publikováno 24.7.2018

Opravy si vyžádaly uzavírky cest

Uzavírka silnice na Valašské Meziříčí se 15. srpna posune k Černotínu. V Hranicích je uzavřena ulice Hřbitovní. Práce zde komplikuje kabel veřejného osvětlení a nefunkční kanalizační vpustě..

více... | Publikováno 9.8.2018

Město nabízí pronájmy prostor

Pronájmy prostor v Hranicích a místních částech nabízí město Hranice. Tyto nabídky naleznete na úřední desce MěU Hranice, v rubrice záměry. Dva z nich, místnost v Domově seniorů a prostor pro poskytování internetu na Středolesí, vám podrobněji představujeme níže.

více... | Publikováno 7.8.2018

Rekonstrukce hřbitova pokračuje opravou zdí

Druhým rokem pokračuje rekonstrukce hranického hřbitova. Loni byla opravena část zdi od smuteční síně po vchod na hřbitov, letos navazují další práce.

více... | Publikováno 7.8.2017

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v příštím roce, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou nejčerstvější informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Studna u Kostelíčka nemá dost vody

V odpoledních hodinách si vodu z veřejné studny u Kostelíčka již pravděpodobně nenapumpujete. Vzhledem k suchu není ve studni dostatek vody. Nejedná se tedy o technickou závadu. Město proto nyní řeší náhradní zdroj vody.

více... | Publikováno 26.7.2018

Cyklostezka do Teplic už se staví, uzavře se chodník

Stavba prvního úseku cyklostezky, která spojí Hranice a Lázně Teplice nad Bečvou, byla zahájena v pondělí 4. června. Od 9. července se kvůli výstavbě uzavře chodník od benzínové stanice až po vstup do parku.

více... | Publikováno 13.3.2018

Přicházejí změny u pasů, občanských i řidičských průkazů

Cestovní doklady a občanské průkazy je možné získat do 24 hodin. O řidičské průkazy nebudete muset žádat v místě bydliště. Tyto a další změny vstoupily v platnost již 1. července.

více... | Publikováno 5.6.2018

Regenerace sídliště Struhlovsko pokračuje

Další část regenerace sídliště Struhlovsko začala v pondělí 9. července. Jde o druhou část první etapy, která bude probíhat  v části sídliště za školou.  Práce budou stát deset milionů korun a měly by skončit letos v listopadu.

více... | Publikováno 10.7.2018

Město informuje o plánech obchvatu ve dvoraně zámku

Přehledné informace o přípravě obchvatu města naleznete na panelech ve dvoraně zámku. 

více... | Publikováno 28.6.2018

Na sídlišti Nová se odvodňuje podzemní kontejner

Druhá etapa regenerace sídliště Nová byla sice dokončena, práce na sídlišti ale ještě pokračují. Dodatečně se dodělává odvodnění podzemního úložiště kontejnerů na odpad, které ale nespadá do projektu regenerace sídliště.

více... | Publikováno 19.7.2018

V Hranicích proběhla konference a výstava Smart City

Konference a výstavu Smart City – chytrá řešení pro města se uskutečnila na zámku v Hranicích v pátek 22. června. V pátek a také v sobotu na ni navazovala výstava projektů Smart City.

více... | Publikováno 28.6.2018

Upozornění - obyvatelé se mohou připojovat na kanalizaci

V ulici Havlíčkova a Pod Křivým se obyvatelé mohou připojovat na nově vybudovanou splaškovou kanalizaci. VaK Přerov upozorňuje, že do revizní šachty, musí být napojeny pouze splaškové vody. Před záhozem přípojky provede kontrolu zástupce provozovatele – VAK Přerov a.s., p. Jemelík tel 724 387 944.

více... | Publikováno 18.6.2018

Město opravilo panelovou cestu u Bečvy

Rozbitou panelovou cestu v ulici Žáčkova, která začíná u tenisové haly, město nyní opravilo.  Spravený byl i navazující úsek cesty, který byl po zimě ve velmi špatném stavu.

více... | Publikováno 11.6.2018

Zimní stadion by se mohl začít stavět do dvou let

Veřejné bruslení, hokejové i krasobruslařské oddíly nebo krytá in-line plocha – to vše by mělo být za pár let dostupné v Hranicích. Město totiž usilovně pracuje na projektu nízkonákladového zimního stadionu, který by měl vyrůst v Žáčkově ulici. Hokejová hala má stát 70 milionů korun, město ale díky dotacím zaplatí jen 15 milionů.

více... | Publikováno 30.5.2018

Nepůvodní raci šíří račí mor

Invazivní druhy raků, rak signální a pruhovaný šíří račí mor. V květnu byl potvrzen výskyt raka signálního na řece Moravě u Kojetína.

více... | Publikováno 5.6.2018

Město si připomíná vznik samostatné republiky

Čestným pochodem čety vojáků hranické posádky se státní vlajkou od zámku ke Staré radnici a položením květin u busty T. G. Masaryka si  město Hranice připomnělo vznik samostatného Československa  před 100 lety.

více... | Publikováno 28.5.2018

O zasílání varovných SMS je nutné znovu požádat.

Občané, kteří vlastní nemovitost v Hranicích v záplavovém území v blízkosti vodních toků a chtějí být informováni o vyhlášených povodňových stavech na tocích formou varovných  SMS  mají možnost o tuto službu znovu požádat.

více... | Publikováno 24.5.2018

Olomoucká aglomerace nabízí příležitosti pro podnikatele

Hned několik druhů výzev v rámci integrovaných teritoriálních investic je připraveno pro podnikatele, kteří mají sídlo nebo provozovnu v Olomoucké aglomeraci .

více... | Publikováno 29.5.2018

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Hraničtí žadatelé, kteří uspěli se svojí žádostí u Olomouckého kraje v rámci vyhlášeného dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II“ si již mohou požádat také o městský příspěvek. Jde o občany, kteří vlastní nemovitost na území města Hranic (včetně místních částí).

více... | Publikováno 11.5.2018

U nádraží se využívá další prostor k parkování

Další rozšíření možností parkování u vlakového nádraží v Hranicích připravilo město Hranice. Odkoupilo a zbouralo nevyužívanou budovu a připravilo zde plochu pro parkování. Nyní se připravuje dokumentace pro stavební povolení.

více... | Publikováno 24.5.2018

Mění se systém svozu odpadu ze zahrádkářských kolonií

Sběr a svoz biologický rozložitelného odpadu ze zahrádkářských kolonií se mění. Nově již nebudou na přechodných stanovištích v zahrádkářských koloniích trvale umístěny kontejnery na ukládání biologicky rozložitelného odpadu.

více... | Publikováno 4.5.2018

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

V Hranicích je nasazen radar na měření rychlosti

Snaha o zvýšení bezpečnosti chodců vedla město Hranice k tomu, že od 3. ledna 2018 nasadilo v ulicích radar na měření rychlosti projíždějících vozidel. Mnozí řidiči totiž mají problém ve městě sundat nohu z plynu a dodržovat předepsanou rychlost. Dalším přínosem by mělo být i snížení ekologické zátěže.

více... | Publikováno 3.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2017