logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Zastupitelstvo města 22. února 2018

První letošní jednání zastupitelstva města Hranic se uskuteční ve čtvrtek 22. února od 16. hodin na zámku v zasedací síni Městského úřadu v Hranicích, Pernštejnské nám. 1. Jednání zastupitelstva je veřejné a jste na něj srdečně zváni.

více... | Publikováno 15.2.2018

Vybíráme nejlepší sportovce Hranic

Tradiční anketa o nejlepší sportovce loňského roku se rozbíhá. Nominace lze podávat do 25. února 2018. Sportovní oddíly a kluby mohou podávat v každé kategorii vždy nejvýše dvě nominace.  

více... | Publikováno 6.2.2018

Proběhla konference o SMART City

Konference o novém moderním konceptu řešení problémů ve městě  - SMART CITY (chytré, inteligentní město)  se uskutečnilo ve čtvrtek 8. února ve  velké zasedací místnosti městského úřadu.

více... | Publikováno 14.2.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městský architekt úřaduje ve středu

Každou středu v době od 10 do 16 hodin úřaduje na městském úřadě v Hranicích externí městský architekt Ing. arch Marek Wajsar. V náplni práce má, mimo jiné, konzultační a poradenskou činnost v oblastech architektury a urbanismu. Můžete ho nalézt  na zámku Pernštejnské nám. 1 v 2. patře, v kanceláři č. 202.

více... | Publikováno 19.1.2018

Jízdní řády se opět mění

Jízdní řády autobusových linek příměstské dopravy, kterou zajišťuje kraj, se po řadě stížností opět budou měnit a to k 28. lednu 2018.

více... | Publikováno 20.12.2017

Retenční nádrže mají být hotové do konce měsíce

Tři retenční nádrže, které momentálně vznikají v Hranicích, by měly být do konce února hotové. Jedna nádrž je pod schody od zámeckého hotelu směrem k Veličce, další dvě u jezu na Bečvě, každá z jedné strany.

více... | Publikováno 22.1.2018

Starosta se sešel s řediteli středních škol

Rozvoj města v budoucím období (Smart city),  uplatnění absolventů hranických středních škol ve městě nebo spolupráce středních škol s radnicí byly hlavními tématy schůzky zástupců hranických středních škol se starostou města Jiřím Kudláčkem.

více... | Publikováno 26.1.2018

Na výměnu kotlů bude víc času i peněz

Zásadní změny v kotlíkových dotacích schválili na konci listopadu radní Olomouckého kraje. Jednak prodloužili termín, kdy je možné o dotace na výměnu starých kotlů za nové žádat a také zvýšili částku, určenou na tento dotační projekt. Nově lze o dotace žádat až do dubna 2018.  Z původních 124 miliónů korun navýšilo hejtmanství rozpočet dotačního projektu na téměř 167 miliónů.

více... | Publikováno 29.11.2017

Kniha o hranickém Mauzoleu pokřtěna

Slavnostní křest knihy Václava Bednáře "Hranické Mauzoleum obětí 1. světové války" proběhl v pondělí  29. ledna od 17 hodin v Zámeckém klubu . Večer uvedl  historik Jiří J.K. Nebeský, který se na přípravě knihy také podílel. Kmotrem knihy byl PhDr. Vladimír Juračka. Po křtu knihy následovala autogramiáda autora.Hudební kulisu dotvářel Schwindel kvartet. (fotogalerie)

více... | Publikováno 30.1.2018

Úspěch nového městského webu

První úspěch zaznamenaly nové webové stránky, na které město přešlo od října minulého roku. V soutěži Zelená informacím o nejzdařilejší prezentaci o životním prostředí na oficiálních internetových stránkách měst v České republice získaly ocenění v zvlášť vyhlášené tematické oblasti (3P) Voda. Slavnostní vyhlášení výsledků 7. ročníku soutěže se uskutečnilo 18. ledna 2018 v Praze.

více... | Publikováno 22.1.2018

V Hranicích je nasazen radar na měření rychlosti

Snaha o zvýšení bezpečnosti chodců vedla město Hranice k tomu, že od 3. ledna 2018 nasadilo v ulicích radar na měření rychlosti projíždějících vozidel. Mnozí řidiči totiž mají problém ve městě sundat nohu z plynu a dodržovat předepsanou rychlost. Dalším přínosem by mělo být i snížení ekologické zátěže.

více... | Publikováno 3.1.2018

Zavádí se nové parkovací automaty

Systém placeného parkování v Hranicích byl na konci roku výrazně modernizován. K výměně parkovacích automatů došlo po jedenácti letech a lze konstatovat, že jejich schopnosti jsou výrazně vyšší než u starých parkomatů. Společnost EKOLTES Hranice, a.s. nainstalovala třináct nových parkomatů. Pro řidiče to bude znamenat rozšíření možností úhrady parkovného. Z pohledu správy města Hranice jde zároveň o první městský systém, který pracuje s konceptem tzv. Smart City a který bude v budoucnu dále rozšiřován a rozvíjen. Tyto moderní přístroje mají trochu jinou obsluhu, proto přinášíme návody, jak na ně.

více... | Publikováno 22.12.2017

Pohřební služby mají společnou vývěsku

Společná vývěska, na které můžete nalézt parte obou hranických pohřebních služeb, se nachází na Masarykově náměstí u kostela Stětí sv. Jana Křtitele. Lidé tak už nemusí přecházet z jedné strany náměstí na druhou.

více... | Publikováno 12.12.2017

Rozpočet města byl schválen

Rozpočet města Hranic na rok 2018 zatím pracuje s částkou přes 370 milionů korun. Jeho podobu schválili na svém jednání 14. prosince zastupitelé města.

více... | Publikováno 14.12.2017

Prezidentské volby - rozhodnuto

Přinášíme vám informace o druhém kole prezidentských voleb i výsledky prezidentských voleb přímo za město Hranice. Krátkou videoreportáž. A také odkaz na výsledky dalších obcí na Přerovsku.

více... | Publikováno 15.1.2018

Poškozená vozidla

V neděli 3. prosince 2017 v nočních hodinách oznámil na tísňovou telefonní linku Městské policie Hranice občan, že v ulici Pod nemocnicí se pohybují muži, kteří ulamují ze zaparkovaných automobilů stěrače.

více... | Publikováno 5.12.2017

Chystají se nové cyklostezky

Ujasnění termínů a tras nově připravovaných cyklostezek se týkala schůzka pracovní skupiny, jejímž cílem je koordinovat celou nevybudovanou část cyklostezky Bečva mezi Hranicemi, Ústím, Skaličkou a Černotínem. Průběh přípravných prací projednávali na městském úřadě v Hranicích místostarosta města Mgr. Ivo Lesák, starosta Černotína Ing. Jiří  Andrýs, starosta Ústí Libor Vykopal, starostka Skaličky Petra Kočnarová, projektant Ing. Petr Smýtal, který má na starosti černotínský úsek, Ing. Marcela Tomášová za Mikroregion Hranicko a Ing. Pavla Hynčicová za odbor rozvoje města Hranic.

více... | Publikováno 30.10.2017

Město nabízí pozemky ke stavbě rodinných domů

Město Hranice nabízí celkem sedm pozemků, připravených k výstavbě rodinných domů v Drahotuších v ulici M. Tyrše.

více... | Publikováno 7.8.2017

Regenerace sídliště Nová se dokončí na jaře

Brzký nástup chladného zimního počasí zbrzdil dokončení regenerace sídliště Nová. Podmínky pro některé činnosti nebyly příznivé, byl by problém  dodržet správné technologické postupy. Proto se část prací přesune na jaro 2018.

více... | Publikováno 20.10.2017

Oddělení sociálně-právní ochrany dětí je v pátek uzavřeno

Upozorňujeme, že oddělení sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálních věcí MěÚ Hranice na Purgešově ulici bude od 13. října každý pátek z organizačně-technických důvodů až do odvolání uzavřeno. Děkujeme za pochopení

více... | Publikováno 19.10.2017

Oprava zdi hranického hřbitova se prodloužila

Termín dokončení oprav zdi hranického hřbitova se posunul na 15. prosinec. Důvodem je složitý postup při statickém zajištění nejen zdi, ale i náhrobků, které k ní z vnitřní strany přiléhají. Práce budou na období konce října a začátku listopadu pozastaveny, aby lidé nebyli rušeni při uctění památky zesnulých. V období od 17. října do 5. listopadu budou přerušeny práce na hřbitově na vnitřní straně zdi. Na hřbitově bude vše uklizeno, většina zakrytých náhrobků bude odbedněna. Výjimkou bude pět náhrobků, které stojí u staticky narušených úseků zdi.

více... | Publikováno 7.8.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2017