logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Aktuality

Volby v Hranicích - bylo zahájeno povolební vyjednávání

Volby v Hranicích určily složení zastupitelstva. Nabízíme výsledky, první reakce, informace o povolebním jednání politiků a varianty možných koalic. (videa)

více... | Publikováno 17.10.2018

Město si připomíná vznik samostatné republiky

Město chystá k stoletému výročí vzniku samostatného Československa řadu akcí. Přinášíme vám také speciální číslo Hranického zpravodaje, věnované tomuto výročí.

více... | Publikováno 25.9.2018

Obrovský úspěch hranického judisty

Dvě stříbra z olympiády mládeže v Buenos Aires si domů přiveze judista Judo Železa Hranice Martin Bezděk. Jde o obrovský úspěch nejen hranického, ale i českého juda.

více... | Publikováno 9.10.2018

Knihovna po rekonstrukci otevřela

Navzdory komplikací, spojeným s nálezem starých maleb na stropě jedné z místností, můžeme sdělit všem čtenářům a uživatelům knihovny, že knihovna bude opět otevřená pro veřejnost ve čtvrtek 4. října v běžném provozním čase od 8 hodin. Zároveň připomínáme, že otevřeno bude opět i každou sobotu od 9 do 12 hodin. Knihovnice se těší na vaši návštěvu v nových krásných prostorách po dokončené rekonstrukci interiérů.

více... | Publikováno 3.10.2018

Pozor na uzavírku cesty do Valšovic

Upozorňujeme, že v termínu od 22. října do 15. prosince bude úplně uzavřena krajská silnice č. III/4382 v úseku mezi Teplicemi nad Bečvou a Valšovicemi. Budou zde probíhat stavební práce na opravě propustku v tělese silnice před vjezdem do Valšovic.

více... | Publikováno 15.10.2018

Chystá se svoz odpadu ze zahrádek

Město Hranice opět bude přistavovat velkoobjemové kontejnery pro uložení odpadů ze zahrádek. Upozorňujeme občany, že kontejnery jsou učeny pouze na biologicky rozložitelné odpady. Větve je vhodné rozřezat na menší kousky. Přistavení kontejnerů bude přítomen pracovník společnosti EKOLTES Hranice, a.s., který bude dohlížet na ukládání odpadů.

více... | Publikováno 2.10.2018

Policie dopadla pachatele pokusu o znásilnění a loupež

Policisté dopadli 61letého pachatele pokusu o znásilnění a loupež na ulici Nová. Více ve videu.

více... | Publikováno 4.10.2018

Stará radnice ožila při vernisáži fotografií O. Helcla

Oli V. Helcl – U.M.O. je název retrospektivní výstavy jedné ze zásadních postav hranické kulturní a politické scény, jejíž tvorba byla od sedmdesátých let spjatá mimo jiné i s Hranicemi. Výstava bude k vidění na Staré radnici  do 14. října  letošního roku. 

více... | Publikováno 18.9.2018

Vítr shodil tašky ze střechy zámku

Vichřice Fabienne řádila i v Hranicích. Kromě střechy na budově v nemocnici a střechy na tělocvičně ZŠ Šromotovo, poškodila i střechu zámku. Měla na svědomí také řadu stromů po celém městě, kvůli spadlému stromu přišla o hlavu socha Jana Nepomuckého u Smuteční síně.

více... | Publikováno 27.9.2018

Živý řetěz z Hranic utvořil rekord

Přes tři tisíce žáků a studentů škol z Hranic a okolí se v pátek ráno úspěšně pokusily o vytvoření živého řetězu okolo Bečvy od hranického mostu až po jez. Akci s názvem "Držme spolu" se tak podařilo překonání českého rekordu a zápis do České knihy rekordů.

více... | Publikováno 7.9.2018

Pachatel požáru v Zámecké zahradě odhalen

Ve středu 29. srpna odpoledne začala hořet vyschlá tráva v horní části Zámecké zahrady. Strážníci městské policie požár včas zaregistrovali a oheň uhasili dříve, než se příliš rozšířil. Poté začali Policie ČR a hasiči vyšetřovat původce požáru. Toho se nakonec podařilo dohledat na kamerách městské policie.

více... | Publikováno 3.9.2018

Ekoltes Hranice oslavil padesát let, pořádal Den otevřených dveří

Prohlídka vozidel a techniky komunálních služeb, skákací hrad nebo vystoupení ABBA revival. To vše viděli návštěvníci Dne otevřených dveří, který pořádala společnost Ekoltes v sobotu 22. září u příležitosti 50. výročí své existence.

více... | Publikováno 24.9.2018

Město se zapojilo do Týdne mobility (videa)

Hranice se k Evropskému týdnu mobility připojily v pondělí 17. září. Od 15 hodin proběhla v Zámecké zahradě beseda o dopravě v českých městech a možnostech, jak řešit problémy spojené s dopravou ve městech i s pomocí multimodality s Ing. Jaroslavem Martinkem z Asociace měst pro cyklisty. Přinášíme dvě krátká videa, kde Ing. Martinek vysvětluje, o co vlastně v rámci tvorby plánu mobility jde. Akce v Zámecké zahradě se konala v rámci projektu Smart Commuting.

více... | Publikováno 5.9.2018

Město poděkovalo bývalému řediteli ZUŠ Hranice

Dlouholetý ředitel Základní umělecké školy Hranice Mojmír Chuda, který nedávno ve své funkci skončil, byl přijat vedením města. Starosta Jiří Kudláček, místostarosta Mgr. Ivo Lesák i vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Mgr Vojtěch Bušina mu poděkovali za dlouholetou spolupráci a za vynikající výsledky ZUŠ Hranice.

více... | Publikováno 12.9.2018

Akce Zlepšení ekologického stavu Bečvy byla dokončena

Akce „Zlepšení ekologického stavu řeky Bečvy v Hranicích“ - dostavba kanalizace byla ve středu 5. září 2018 slavnostně ukončena přestřižením pásky u největší ze tří dokončených retenčních nádrží na u jezu na pravém břehu Bečvy. Na jedné z největších akcí ve městě za poslední roky spolupracovali zejména VaK Přerov a.s. jako hlavní investor, město Hranice jako investor dešťové kanalizace a OHL ŽS a.s. – Divize M – Morava Olomouc jako zhotovitel a další subjekty.

více... | Publikováno 5.9.2018

Stavba cyklostezky do Teplic pokračuje

Stavba prvního úseku cyklostezky, která spojí Hranice a Lázně Teplice nad Bečvou, byla zahájena v pondělí 4. června.

více... | Publikováno 13.3.2018

Vlastníci nemovitých památek mohou žádat o dotace

Žádost o státní finanční podporu z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón pro rok 2019 si mohou prostřednictvím města do 1. listopadu 2018 podat vlastníci objektů se statutem Kulturní památky ČR v Městské památkové zóně Hranice (MPZ).

více... | Publikováno 17.9.2018

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Hraničtí žadatelé, kteří uspěli se svojí žádostí u Olomouckého kraje v rámci vyhlášeného dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II“ si již mohou požádat také o městský příspěvek. Jde o občany, kteří vlastní nemovitost na území města Hranic (včetně místních částí).

více... | Publikováno 11.5.2018

Opravy si vyžádaly uzavírky cest

Uzavírka silnice na Valašské Meziříčí se 15. srpna posune k Černotínu. V Hranicích je uzavřena ulice Hřbitovní. Práce zde komplikuje kabel veřejného osvětlení a nefunkční kanalizační vpustě..

více... | Publikováno 9.8.2018

Město nabízí pronájmy prostor

Pronájmy prostor v Hranicích a místních částech nabízí město Hranice. Tyto nabídky naleznete na úřední desce MěU Hranice, v rubrice záměry. Dva z nich, místnost v Domově seniorů a prostor pro poskytování internetu na Středolesí, vám podrobněji představujeme níže.

více... | Publikováno 7.8.2018

Rekonstrukce hřbitova pokračuje opravou zdí

Druhým rokem pokračuje rekonstrukce hranického hřbitova. Loni byla opravena část zdi od smuteční síně po vchod na hřbitov, letos navazují další práce.

více... | Publikováno 7.8.2017

Palačovská spojka se má začít stavět za dva roky

Stavební povolení a výběrové řízení na zhotovitele v příštím roce, v roce 2020 zahájení stavby a v roce 2023, nejpozději na začátku roku 2024 dokončení Palačovské spojky. To jsou nejčerstvější informace o termínech výstavby této důležité spojky mezi silnicemi D48 (z Hranic na Frýdek-Místek) a I/35 Hranice – Valašské Meziříčí).

více... | Publikováno 2.7.2018

Regenerace sídliště Struhlovsko pokračuje

Další část regenerace sídliště Struhlovsko začala v pondělí 9. července. Jde o druhou část první etapy, která bude probíhat  v části sídliště za školou.  Práce budou stát deset milionů korun a měly by skončit letos v listopadu.

více... | Publikováno 10.7.2018

Město informuje o plánech obchvatu ve dvoraně zámku

Přehledné informace o přípravě obchvatu města naleznete na panelech ve dvoraně zámku. Naleznete zde také informace o přípravě výstavby zimního stadionu.

více... | Publikováno 28.6.2018

Upozornění - obyvatelé se mohou připojovat na kanalizaci

V ulici Havlíčkova a Pod Křivým se obyvatelé mohou připojovat na nově vybudovanou splaškovou kanalizaci. VaK Přerov upozorňuje, že do revizní šachty, musí být napojeny pouze splaškové vody. Před záhozem přípojky provede kontrolu zástupce provozovatele – VAK Přerov a.s., p. Jemelík tel 724 387 944.

více... | Publikováno 18.6.2018

Zimní stadion by se mohl začít stavět do dvou let

Veřejné bruslení, hokejové i krasobruslařské oddíly nebo krytá in-line plocha – to vše by mělo být za pár let dostupné v Hranicích. Město totiž usilovně pracuje na projektu nízkonákladového zimního stadionu, který by měl vyrůst v Žáčkově ulici. Hokejová hala má stát 70 milionů korun, město ale díky dotacím zaplatí jen 15 milionů.

více... | Publikováno 30.5.2018

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

O zasílání varovných SMS je nutné znovu požádat.

Občané, kteří vlastní nemovitost v Hranicích v záplavovém území v blízkosti vodních toků a chtějí být informováni o vyhlášených povodňových stavech na tocích formou varovných  SMS  mají možnost o tuto službu znovu požádat.

více... | Publikováno 24.5.2018

Mění se systém svozu odpadu ze zahrádkářských kolonií

Sběr a svoz biologický rozložitelného odpadu ze zahrádkářských kolonií se mění. Nově již nebudou na přechodných stanovištích v zahrádkářských koloniích trvale umístěny kontejnery na ukládání biologicky rozložitelného odpadu.

více... | Publikováno 4.5.2018

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

V Hranicích je nasazen radar na měření rychlosti

Snaha o zvýšení bezpečnosti chodců vedla město Hranice k tomu, že od 3. ledna 2018 nasadilo v ulicích radar na měření rychlosti projíždějících vozidel. Mnozí řidiči totiž mají problém ve městě sundat nohu z plynu a dodržovat předepsanou rychlost. Dalším přínosem by mělo být i snížení ekologické zátěže.

více... | Publikováno 3.1.2018

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2017