logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Koronavirus

Živnostníci mohou žádat o ošetřovné

Od 1. dubna mohou začít živnostníci žádat o ošetřovné na děti, které od 12. března nemohou chodit do školy. Ošetřovné se týká osob samostatně výdělečně činných (v hlavní činnosti), které nemohly vykonávat svoji činnost, protože se se musely starat o děti do 13 let, poté, co byly uzavřeny školy.

více... | Publikováno 1.4.2020

Varujeme - pozor na podvodníky

Podvodníci se nezastaví před ničím, dokonce i v dnešní situaci. Dnes přímo v Hranicích jeden darebák, který se vydával za pracovníka městského úřadu, vylákal na seniorce peníze a navíc ještě občanský průkaz pod záminkou, že město jí chce poslat dar k narozeninám. Důrazně před takovými podvodníky varujeme.

více... | Publikováno 30.3.2020

Město zajišťuje nákupy pro starší spoluobčany

Město Hranice zajistilo pro seniory nad 70 let možnost obstarání nezbytných nákupů či zajištění dalších potřeb. Vážení spoluobčané, pokud je vám nad 70 let a  nemáte nikoho, kdo by Vám zajistil  nezbytné nákupy potravin, hygieny a léků, můžete se obrátit na telefonní čísla MěÚ Hranice 581 828 424. 581 828  425 a 581 828  440. Volat můžete v pondělí až pátek dopoledne od 8 do  11:30.

více... | Publikováno 25.3.2020

Informace kraje o provádění rychlotestů

Krizový štáb Olomouckého kraje vydal doporučení k provádění rychlotestů na koronavirus.

více... | Publikováno 22.3.2020

Domov seniorů dostal roušky a respirátory

K dosavadním dárcům roušek a jiných ochranných pomůcek se výrazně připojila i hranická firma MEDI-GLOBE, s.r.o, která darovala Domovu seniorů Hranice 4 000 roušek, 800 respirátorů a 80 jednorázových plášťů, vše v celkové hodnotě téměř sto tisíc korun.

více... | Publikováno 3.4.2020

V obchodech používejte jednorázové rukavice

Jedním z možných míst nákazy jsou obchody, kde se setkávají větší skupiny lidí. Proto Městský úřad zajistil pro seniory nad 70 let možnost obstarání nezbytných nákupů či zajištění dalších potřeb.

více... | Publikováno 3.4.2020

Hranice - dopady koronaviru (video)

Informace starosty města. Živnostníci mohou žádat o ošetřovné. Pozor na podvodníky. Rada zrušila poplatky za družiny a školky, promíjí nájmy v městských prostorách.Úřad pracuje v nouzovém režimu. Město zajišťuje nákupy pro starší spoluobčany. Zastupitelstvo pomohlo nemocnici. Město přijímá dary ochranných pomůcek - děkujeme. Mapa popelnic na roušky.

více... | Publikováno 3.4.2020

Informace pro podnikatele v souvislosti s koronavirem

Zde naleznete informace, které by vám mohly pomoci v dnešní situaci.  

více... | Publikováno 26.3.2020

Rada zrušila poplatky za družiny a školky, promíjí nájmy v městských prostorách

Rada města Hranic na svém jednání 24. března 2020 schválila zrušení úplaty za vzdělávání v mateřské škole, tzv. školkovné a úplaty za školní družinu v základních školách, zřízených městem.  Schválila také dvouměsíční prominutí nájemného těm nájemcům nebytových prostor, kteří museli zavřít provozovny.

více... | Publikováno 26.3.2020

Ekoltes zavádí popelnice na roušky a další materiál

Jak likvidovat použité roušky? Jednorázové obleky? Návleky na boty? Případně kontaminovaný odpad od rodin v karanténě?   Ekoltes Hranice zahájil na základě doporučení hygieniků nový způsob ukládání tohoto nebezpečného odpadu. (mapa)

více... | Publikováno 2.4.2020

Nemocnice Hranice pracuje v mimořádném režimu

Nemocnice Hranice - Mimořádné opatření. Do odvolání ošetřujeme pouze akutní případy. Plánovaná vyšetření možná pouze po TELEFONICKÉ konzultaci s lékařem.

více... | Publikováno 26.3.2020

Poděkování dárcům

Velmi děkujeme všem známým i neznámým dárcům roušek a jiných ochranných pomůcek. A také jejich výrobcům.

více... | Publikováno 1.4.2020

Město spouští kvůli koronaviru Mobilní rozhlas

V souvislosti s nákazou COVID 19 a vyhlášením nouzového stavu jsme spustili aplikaci Mobilní Rozhlas. Stáhněte si aplikaci ZDARMA prostřednictví Google play nebo Appstore a budete dostávat informace přímo do mobilu. Senioři, kteří nemají přístup k internetu, mohou díky němu dostávat zásadní informace prostřednictvím SMS. Upozorňujeme, že SMS jsou určeny jen pro ty nejpodstatnější zprávy v stručné podobě.

více... | Publikováno 26.3.2020

Koronavir - obecné informace

Omezení volného pohybu prodlouženo do 1. dubna. Občanky a řidičáky, které ztratily po 1. březnu platnost, lze nadále používat. Elektronická evidence tržeb je pozastavena. Nošení roušek je povinné.

více... | Publikováno 27.3.2020

Pošty mění provozní dobu

Pošta Hranice 4 - Drahotuše mění od 16. do 31. března 2020 kvůli provozním důvodům otvírací dobu. Zároveň se mění i provozní doba všech pošt v republice - otevřeno je do 16 hodin a víkendy je zavřeno.

více... | Publikováno 16.3.2020

Koronavirus - videoinformace starosty města

Zde můžete shlédnout videovyjádření starosty města Jiřího Kudláčka k vývoji situace ohledně koronaviru v Hranicích a další videa k tomuto tématu.

více... | Publikováno 25.3.2020

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2020