logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Koronavirus

Vyzýváme - dejte se očkovat

Ačkoliv má nemoc Covid-19 desítky tisíc přímých i nepřímých obětí a celkově tvrdě dopadá na naše životy, stále se nedaří přesvědčit velkou část populace, že nejlepší cestou, jak z toho ven, je očkování. Doporučují ho odborníci z celého světa, nejen české špičky.

více... | Publikováno 15.11.2021

Nemocnice přemísťuje místo na testování (video)

Nemocnice Hranice a.s. od pondělí 29. listopadu přesunuje místo na testování pro covid-19, posiluje odběrový tým a zavádí objednávkový systém

více... | Publikováno 24.11.2021

Město Hranice ruší Vánoční trhy

Vzhledem k vyhlášení krizových opatření v rámci nouzového stavu se Adventní trhy na Masarykově náměstí v Hranicích ruší. Ruší se také kulturní vystoupení, na náměstí tak bude znít pouze reprodukovaná hudba. Také se zde můžete podívat na Halouzkův betlém, který byl letos rozšířen, využít Ježíškovu poštu a od 5. prosince si zabruslit na kluzišti. K situaci přinášíme vyjádření starosty města.

více... | Publikováno 29.11.2021

Výzva Rady Olomouckého kraje k epidemii

Rada Olomouckého kraje vydala výzvu k současné špatné koronavirové situaci. Město Hranice tuto výzvu podporuje a v příloze Vám ji přinášíme.

více... | Publikováno 30.11.2021

Plovárna upozorňuje na podmínky vstupu

Plovárna Hranice v přiloženém videu upozorňuje na podmínky vstupu do areálu Plovárny.

více... | Publikováno 19.7.2021

Jak probíhá očkování v Hranicích

Jak probíhá očkování dospělých a dětí od 12 do 17 let proti Covidu-19 v hranické nemocnici odpovídá ředitel nemocnice Hranice a.s MUDr. Eduard Sohlich MBA.

více... | Publikováno 13.8.2021

Jak je to s očkováním mladých ve věku 16 - 18 let (video)

Hranická nemocnice informuje o očkování mladistvých ve věku 16 - 18 let.

více... | Publikováno 14.6.2021

Aktuální informace z hranické nemocnice (video)

Stav pacientů na covidové jednotce + počty aplikovaných vakcín

více... | Publikováno 13.5.2021

Informace k provozu škol od 12. dubna

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na základě jednání vlády 6. dubna rozeslalo do datových schránek škol informace k provozu škol a školských zařízení od 12. dubna 2021 do odvolání. Spuštěn byl také samostatný web k testování na covid-19 na portálu EDU.CZ.

více... | Publikováno 9.4.2021

Aktuální informace z hranické nemocnice (video)

Jak vypadá situace v hranické nemocnici. Stav pacientů na jednotce intenzivní péče a anesteziologicko - resuscitačním oddělení, vytíženost očkovacího centra, dodávky a počty očkovacích vakcín, očkování u praktických lékařů.

více... | Publikováno 9.4.2021

Dochází k obnově školních spojů

Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje  (KIDSOK) oznámil, že v souvislosti s usnesením vlády o návratu dětí 1. stupně ZŠ do škol, dojde s platností od 12. dubna 2021 k obnově školních spojů.

více... | Publikováno 7.4.2021

Aktuální informace o očkování (video)

Aktuální informace z očkovacího centra proti covidu-19 v nemocnici Hranice můžete sledovat ve videozpravodajství TV Mach.

více... | Publikováno 18.3.2021

Jídelna ZŠ Šromotovo je již otevřena

Pracovnice Jídelny ZŠ a MŠ Šromotovo překonaly koronavirovou nákazu a jídelna je tak téměř po měsíci opět otevřena. Uzavřena byla v období od 10.3. do 5.4. Vzhledem k pozitivitě jedné z pracovnic školní jídelny ZŠ Šromotovo rozhodla KHS o uzavření celé školní jídelny.

více... | Publikováno 29.3.2021

Kdo používá propan - butan, může si ho nechat dovézt

Společnost Sorento PD s.r.o. která se zabývá plněním a distribucí zkapalněných ropných plynů, zejména propan – butanu v tlakových lahvích nabízí řešení, kterým se snaží ulehčit život zejména starším občanům, které používají propan- butan.

více... | Publikováno 5.3.2021

Platnost řidičských průkazů se prodlužuje

O deset měsíců se prodlužuje platnost těm řidičským průkazům, kterým měla skončit platnost v období od od 1. září 2020 do 30. června 2021. To znamená, že řidičský průkaz, kterému uplynula platnost například 5. prosince 2020 je platný do 5. října 2021. Uvedlo to ministerstvo dopravy.

více... | Publikováno 25.2.2021

Informace starosty města ke koronavirové situaci

Situace kolem virové nákazy COVID se zhoršuje i v Hranicích. V tuto chvíli není až tak podstatné kolik lidí je testováno a není podstatné kolik jich je pozitivně vyhodnoceno. Důležité jsou reálné negativní dopady této infekce.

více... | Publikováno 2.11.2020

Domov seniorů je naočkován (video)

V Domově seniorů Hranice se tento týden uskutečnilo očkování proti koronaviru. Jak celá akce probíhala, sdělila hranické televizi ředitelka Domova seniorů Mgr. Simona Hašová.

více... | Publikováno 21.1.2021

Mateřská škola Sluníčko je opět otevřena

Mateřská škola Sluníčko Plynárenská je od pondělí 1. února opět v provozu. Uzavření školy nařídili hygienici kvůli nákaze covid-19 a následné karanténě učitelek a dětí. Díky negativním výsledkům testů škola po desetidenní karanténě opět přivítala děti. Během uzavření mateřské školy proběhla dezinfekce budovy.

více... | Publikováno 2.2.2021

Očkování proti kovidu

Od 15. ledna 2021 byl spuštěn centrální registrační a rezervační systém pro očkování proti Covidu-19. Radíme, jak se přihlásit. Hranická nemocnice otevřela očkovací centrum .

více... | Publikováno 1.3.2021

Jak si vede hranická nemocnice?

Jak funguje její odběrové místo? Jak je to s kovidovými pacienty? Jak to nemocnice vše zvládá? Dozvíte se ve videu.

více... | Publikováno 14.1.2021

Informace k dobrovolnému testování pomocí antigenních testů

Proč se nechat testovat, kdo se může otestovat, kde je možné se otestovat a proč právě teď. Jak testování probíhá. Tyto i další informace získáte z informačního letáku Ministerstva zdravotnictví ČR v příloze. Jak jsou na Olomoucku otevřeny lékárny přes svátky.

více... | Publikováno 21.12.2020

Mateřská škola Míček se opět otvírá

Mateřská škola Míček Hranice na Galašově ulici, která byla kvůli výskytu koronaviru začátkem prosince uzavřena, se znovu otevře po negativních testech a dokončení karantény u zaměstnanců v pondělí 14.prosince. Uzavření školy bylo provedeno na pokyn hygieniků a po dohodě se zřizovatelem, jímž je město Hranice.

více... | Publikováno 10.12.2020

Lidé, kteří si nemohou zajistit nákupy, mohou požádat o pomoc

Město Hranice se domluvilo s hranickými skauty na zajištění nákupů pro lidi v nouzi. Jde zejména o starším spoluobčany nebo osoby se zdravotními komplikacemi, kterým je doporučeno vyhýbat se místům s vysokou koncentrací osob. Pokud si tito lidé nemohou zajistit nákupy například pomocí příbuzných, mohou využít bezplatné možnosti nákupu základních životních potřeb a léků prostřednictvím skautské organizace. Stačí zavolat na bezplatnou linku Elpida 800 200 007, která spolupracuje s organizací Junák – český skaut z.s.

více... | Publikováno 9.11.2020

Olomoucký kraj koriguje autobusové linky

V souvislosti s prodloužením nouzového stavu přistoupil Olomoucký kraj k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od pátku 6. listopadu přešly do prázdninového režimu, přičemž nejsou vypravovány školní a posilové spoje. Omezení se dotklo pouze autobusových linek, jejichž objednavatelem je Olomoucký kraj.

více... | Publikováno 6.11.2020

Jak probíhá distanční výuka

Jak probíhá distanční výuka na hranických základních školách? Můžete to zjistit na příkladu ZŠ 1. máje.

více... | Publikováno 5.11.2020

Město řeší nákazu v Domově seniorů

Koncem minulého týdne bylo zjištěno významné zasažení klientů i personálu Domova seniorů Hranice nákazou COVID 19. Pozitivních je pět desítek klientů a také část personálu domova. Město podniká veškeré možné kroky k co nejlepšímu zvládnutí situace.

více... | Publikováno 21.10.2020

Protikoronavirová opatření! (videa)

Olomoucký kraj omezuje autobusy. Město opět promíjí nájmy podnikatelům.. Řidičáky nemusíte měnit. Informace starosty města k aktuální situaci. Ředitel nemocnice (video). Situace v Domově seniorů Hranice (video). Poděkování studentům Střední zdravotnické školy Hranice. (video) Hledají se dárci plazmy (video). Pomoc seniorům - Anděl na drátě. Provoz úřadu.

více... | Publikováno 26.11.2020

Pošta Hranice mění otvírací dobu

Pošta Hranice 1 na Tř. 1. máje mění od 1. října 2020 otvírací dobu.  

více... | Publikováno 17.9.2020

Zřiďte si datovou schránku, nemusíte na úřady

Na pracovišti Městského úřadu Hranice CzechPOINT si můžete zřídit datovou schránku, která vám umožní komunikovat s úřady dálkově. Zřízení datové schránky je zdarma. Podpořte výzvu DATOVKA POMÁHÁ - zřiďte si datovou schránku a pomozte sobě i svému úřadu.

více... | Publikováno 8.4.2020

Kam pokračovat?

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2024 | Změnit nastavení cookies