logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Koronavirus

Lidé, kteří si nemohou zajistit nákupy, mohou požádat o pomoc

Město Hranice se domluvilo s hranickými skauty na zajištění nákupů pro lidi v nouzi. Jde zejména o starším spoluobčany nebo osoby se zdravotními komplikacemi, kterým je doporučeno vyhýbat se místům s vysokou koncentrací osob. Pokud si tito lidé nemohou zajistit nákupy například pomocí příbuzných, mohou využít bezplatné možnosti nákupu základních životních potřeb a léků prostřednictvím skautské organizace. Stačí zavolat na bezplatnou linku Elpida 800 200 007, která spolupracuje s organizací Junák – český skaut z.s.

více... | Publikováno 9.11.2020

Olomoucký kraj koriguje autobusové linky

V souvislosti s prodloužením nouzového stavu přistoupil Olomoucký kraj k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od pátku 6. listopadu přešly do prázdninového režimu, přičemž nejsou vypravovány školní a posilové spoje. Omezení se dotklo pouze autobusových linek, jejichž objednavatelem je Olomoucký kraj.

více... | Publikováno 6.11.2020

Jak probíhá distanční výuka

Jak probíhá distanční výuka na hranických základních školách? Můžete to zjistit na příkladu ZŠ 1. máje.

více... | Publikováno 5.11.2020

Město řeší nákazu v Domově seniorů

Koncem minulého týdne bylo zjištěno významné zasažení klientů i personálu Domova seniorů Hranice nákazou COVID 19. Pozitivních je pět desítek klientů a také část personálu domova. Město podniká veškeré možné kroky k co nejlepšímu zvládnutí situace.

více... | Publikováno 21.10.2020

Vláda rozhodla – provoz úřadu bude omezen

Městský úřad Hranice bude na základě vládního nařízení otevřen pouze dva dny v týdnu. Konkrétně v pondělky a středy vždy od 9 do 11 hodin dopoledne a od 13 do 16 hodin odpoledne. V jinou dobu bude úřad uzamčen, dvorana zámku zůstane průchozí.

více... | Publikováno 9.10.2020

Protikoronavirová opatření! (videa)

Olomoucký kraj omezuje autobusy. Město opět promíjí nájmy podnikatelům.. Řidičáky nemusíte měnit. Informace starosty města k aktuální situaci. Ředitel nemocnice (video). Situace v Domově seniorů Hranice (video). Poděkování studentům Střední zdravotnické školy Hranice. (video) Hledají se dárci plazmy (video). Pomoc seniorům - Anděl na drátě. Provoz úřadu.Distanční výuka

více... | Publikováno 19.11.2020

Pošta Hranice mění otvírací dobu

Pošta Hranice 1 na Tř. 1. máje mění od 1. října 2020 otvírací dobu.  

více... | Publikováno 17.9.2020

Zřiďte si datovou schránku, nemusíte na úřady

Na pracovišti Městského úřadu Hranice CzechPOINT si můžete zřídit datovou schránku, která vám umožní komunikovat s úřady dálkově. Zřízení datové schránky je zdarma. Podpořte výzvu DATOVKA POMÁHÁ - zřiďte si datovou schránku a pomozte sobě i svému úřadu.

více... | Publikováno 8.4.2020

Kam pokračovat?

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2020