Lidé, kteří si nemohou zajistit nákupy, mohou požádat o pomoc

Publikováno 9.11.2020

Město Hranice se domluvilo s hranickými skauty na zajištění nákupů pro lidi v nouzi. Jde zejména o starším spoluobčany nebo osoby se zdravotními komplikacemi, kterým je doporučeno vyhýbat se místům s vysokou koncentrací osob. Pokud si tito lidé nemohou zajistit nákupy například pomocí příbuzných, mohou využít bezplatné možnosti nákupu základních životních potřeb a léků prostřednictvím skautské organizace. Stačí zavolat na bezplatnou linku Elpida 800 200 007, která spolupracuje s organizací Junák – český skaut z.s.

Samotná služba je poskytována maximálně bezkontaktně, aby bylo vyloučeno riziko ohrožení zdraví. Dobrovolník z řad skautů od seniora získá vše potřebné k obstarání záležitosti. Nákup, léky nebo složenky poté předá zpět seniorovi přede dveřmi a po předchozí domluvě s ním vypořádá úhradu za obstarané zboží či léky. Senior tak platí pouze cenu léků či nákupu, který mu bude doručen, bez jakýchkoli dalších poplatků či přirážek.

Podrobnosti naleznete na/www.elpida.cz/skautskapomoc.