logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Trvalá oznámení

Pozor na ochranné pásmo vysokého napětí

ČEPS (Česká přenosová soustava) upozorňuje na povinnost udržovat kolem vedení zvlášť vysokého napětí ochranné pásmo. V tomto ochranném pásmu nesmí být podle zákona porosty vyšší než 3 metry.  Odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů je povinností vlastníka pozemku.  Odstranění a okleštění stromoví se má provádět v době vegetačního klidu, tedy do 31. 3. 2018.

více... | Publikováno 11.12.2017

Nalezená, odchycená a ztracená zvířata

více... | Publikováno 4.8.2017

Oznámení o odstávce elektřiny

Firma ČEZ změnila systém informování o odstávkách elektřiny. V současné době lze informace o odstávkách v našem městě zjistit pouze z jejich webových stránek na níže uvedených odkazech.

více... | Publikováno 1.11.2017

Informace pro občany s trvalým pobytem na ohlašovně

Informace pro občany s trvalým pobytem na adrese Pernštejnské náměstí 1, 753 01 Hranice, ohlašovna MěÚ, o uložení zásilky. Zásilka je pro adresáta uložena buď na České poště nebo na Městském úřadu Hranice.

více... | Publikováno 4.7.2017

Jak se dozvíte o kulturních akcích v Hranicích

V Hranicích se měsíčně konají desítky kulturních, společenských a sportovních událostí. Jak se ale o jejich konání dozvíte? Máte hned několik možností.

více... | Publikováno 4.7.2017

Senátorka se setkává s občany Hranicka

Senátorka RNDr. Jitka Seitlová se pravidelně setkává s občany Hranic a okolí. Občané mají možnost se s ní potkat vždy druhé pondělí v měsíci.

více... | Publikováno 4.7.2017

Spotřebitelská poradna v Hranicích

Již několik let působí v Hranicích spotřebitelská poradna, kterou provozuje nezisková organizace Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s., se sídlem Střelniční 75/8, 70200 Ostrava. Sdružení poskytuje spotřebitelům zdarma základní informace o reklamačním řízení, o délce záruční doby, lhůtě k vyřízení reklamace nebo podmínkách odstoupení od kupní smlouvy.

více... | Publikováno 4.7.2017

Návštěvu přes internet lze objednat i na pátek

Návštěvu některých agend městského úřadu si v Hranicích lze objednat prostřednictvím internetu. Elektronický rezervační systém se týká dopravně - správních agend ( řidičské a technické průkazy), dále občanských průkazů a cestovních dokladů, změn pobytu, ověřování opisů a podpisů a matriky.

více... | Publikováno 4.7.2017

Městská policie eviduje i elektrokola

Jako obranu proti krádežím bicyklů a i elektrokol provádí městská policie nový způsob jejich evidence. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Při koupi pozemku dejte pozor

Často dochází k tomu, že si zájemci o výstavbu rodinného domu koupí parcelu, popisovanou prodávajícím jako pozemek pro výstavbu rodinného domu. Toto tvrzení se většinou opírá o zařazení parcely do ploch určených územním plánem k výstavbě rodinných domů.

více... | Publikováno 20.10.2017

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2017