logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Trvalá oznámení

Nalezená, odchycená a ztracená zvířata

Toulaví psi, kteří jsou odchyceni v Hranicích jsou od 1.4. 2009 přemísťováni do  psího útulku Ligy na ochranu zvířat Olomouc.

více... | Publikováno 2.5.2023

Oznámení o odstávce elektřiny

Firma ČEZ změnila systém informování o odstávkách elektřiny. V současné době lze informace o odstávkách v našem městě zjistit pouze z jejich webových stránek na níže uvedených odkazech.

více... | Publikováno 2.5.2022

Městská policie eviduje bicykly i elektrokola

Městská policie Hranice eviduje kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 22.3.2024

Můžete zjistit stav vyřizovaných dokladů

Městský úřad Hranice nově nabízí možnost zjistit na webu  města, zda již máte vyřízenu svoji žádost o občanský či řidičský průkaz nebo cestovní doklady.

více... | Publikováno 23.1.2018

Městský úřad nabízí službu obsazenosti přepážek

Mám vyrazit na úřad nyní, nebo až za hodinu? Nebo raději zítra? Jak dlouho budu pravděpodobně čekat ve frontě? Městský úřad v Hranicích zavedl službu, která vám na tyto otázky odpoví.

více... | Publikováno 19.2.2020

Vyřízení osobních dokladů

více... | Publikováno 4.7.2022

Spotřebitelská poradna v Hranicích

Již několik let působí v Hranicích spotřebitelská poradna, kterou provozuje nezisková organizace Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s., se sídlem Střelniční 75/8, 70200 Ostrava. Sdružení poskytuje spotřebitelům zdarma základní informace o reklamačním řízení, o délce záruční doby, lhůtě k vyřízení reklamace nebo podmínkách odstoupení od kupní smlouvy.

více... | Publikováno 4.7.2017

Nová aplikace informuje o investicích

Město Hranice spouští novou aplikaci, která vám poskytne přehledné informace o hlavních investičních akcích města.

více... | Publikováno 14.5.2019

Informace pro občany s trvalým pobytem na ohlašovně

Informace pro občany s trvalým pobytem na adrese Pernštejnské náměstí 1, 753 01 Hranice, ohlašovna MěÚ, o uložení zásilky. Zásilka je pro adresáta uložena buď na České poště nebo na Městském úřadu Hranice.

více... | Publikováno 4.7.2017

Lze žádat o dotace na památky

Přinášíme vám přehled možných dotací, které mohou v roce 2021 čerpat majitelé nemovitých i movitých kulturních památek, nebo nemovitostí v Městské památkové zóně.

více... | Publikováno 21.4.2021

Jak se dozvíte o kulturních akcích v Hranicích

V Hranicích se měsíčně konají desítky kulturních, společenských a sportovních událostí. Jak se ale o jejich konání dozvíte? Máte hned několik možností.

více... | Publikováno 4.7.2017

Pozor na povinné čipování psů

Od 1. ledna 2020 platí povinné čipování psů na celém území republiky. V Hranicích toto čipování upravuje již řadu let obecně závazná vyhláška města Hranic č. 1/2009, o trvalém označování psů a evidenci označených psů a jejich chovatelů, která je i nadále platná.

více... | Publikováno 13.12.2019

Služba Utility report pomáhá s vyhledáváním sítí

Pokud potřebujete zjistit, zda vede přes pozemek nějaká technická infrastruktura, můžete využít služby UtilityReport. Ta umožňuje hromadné vytvoření žádostí o vyjádření k existenci technické infrastruktury. Všem dotčeným subjektům TI systém vygeneruje žádost a vybraným subjektům TI rovnou elektronicky odešle. Podrobnější informace naleznete v přílohách.

více... | Publikováno 14.10.2019

Při koupi pozemku dejte pozor

Často dochází k tomu, že si zájemci o výstavbu rodinného domu koupí parcelu, popisovanou prodávajícím jako pozemek pro výstavbu rodinného domu. Toto tvrzení se většinou opírá o zařazení parcely do ploch určených územním plánem k výstavbě rodinných domů.

více... | Publikováno 20.10.2017

Senátorka se setkává s občany Hranicka

více... | Publikováno 4.7.2017

Návštěvu přes internet lze objednat i na pátek

Návštěvu některých agend městského úřadu si v Hranicích lze objednat prostřednictvím internetu. Elektronický rezervační systém se týká dopravně - správních agend ( řidičské a technické průkazy), dále občanských průkazů a cestovních dokladů, změn pobytu, ověřování opisů a podpisů a matriky.

více... | Publikováno 4.7.2017
Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2024 | Změnit nastavení cookies