logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Trvalá oznámení

Úspěšní žadatelé o kotlíkové dotace mohou žádat o příspěvek města

Hraničtí žadatelé, kteří uspěli se svojí žádostí u Olomouckého kraje v rámci vyhlášeného dotačního programu „Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II“ si již mohou požádat také o městský příspěvek. Jde o občany, kteří vlastní nemovitost na území města Hranic (včetně místních částí).

více... | Publikováno 11.5.2018

Nalezená, odchycená a ztracená zvířata

více... | Publikováno 4.8.2017

Lze žádat o dotace na památky

Přinášíme vám přehled možných dotací, které mohou čerpat majitelé nemovitých i movitých kulturních památek, nebo nemovitostí v Městské památkové zóně.

více... | Publikováno 28.1.2019

Oddělení sociálně-právní ochrany dětí je v pátek uzavřeno

Upozorňujeme, že oddělení sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálních věcí MěÚ Hranice na Purgešově ulici bude od 13. října každý pátek z organizačně-technických důvodů až do odvolání uzavřeno. Děkujeme za pochopení

více... | Publikováno 19.10.2017

Městský architekt úřaduje ve středu

Každou středu v době od 10 do 16 hodin úřaduje na městském úřadě v Hranicích externí městský architekt Ing. arch Marek Wajsar. V náplni práce má, mimo jiné, konzultační a poradenskou činnost v oblastech architektury a urbanismu. Můžete ho nalézt  na zámku Pernštejnské nám. 1 v 2. patře, v kanceláři č. 202.

více... | Publikováno 19.1.2018

Oznámení o odstávce elektřiny

Firma ČEZ změnila systém informování o odstávkách elektřiny. V současné době lze informace o odstávkách v našem městě zjistit pouze z jejich webových stránek na níže uvedených odkazech.

více... | Publikováno 30.8.2018

Informace pro občany s trvalým pobytem na ohlašovně

Informace pro občany s trvalým pobytem na adrese Pernštejnské náměstí 1, 753 01 Hranice, ohlašovna MěÚ, o uložení zásilky. Zásilka je pro adresáta uložena buď na České poště nebo na Městském úřadu Hranice.

více... | Publikováno 4.7.2017

Při koupi pozemku dejte pozor

Často dochází k tomu, že si zájemci o výstavbu rodinného domu koupí parcelu, popisovanou prodávajícím jako pozemek pro výstavbu rodinného domu. Toto tvrzení se většinou opírá o zařazení parcely do ploch určených územním plánem k výstavbě rodinných domů.

více... | Publikováno 20.10.2017

Jak se dozvíte o kulturních akcích v Hranicích

V Hranicích se měsíčně konají desítky kulturních, společenských a sportovních událostí. Jak se ale o jejich konání dozvíte? Máte hned několik možností.

více... | Publikováno 4.7.2017

Senátorka se setkává s občany Hranicka

Senátorka RNDr. Jitka Seitlová se pravidelně setkává s občany Hranic a okolí. Občané mají možnost se s ní potkat vždy druhé pondělí v měsíci.

více... | Publikováno 4.7.2017

Spotřebitelská poradna v Hranicích

Již několik let působí v Hranicích spotřebitelská poradna, kterou provozuje nezisková organizace Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s., se sídlem Střelniční 75/8, 70200 Ostrava. Sdružení poskytuje spotřebitelům zdarma základní informace o reklamačním řízení, o délce záruční doby, lhůtě k vyřízení reklamace nebo podmínkách odstoupení od kupní smlouvy.

více... | Publikováno 4.7.2017

Návštěvu přes internet lze objednat i na pátek

Návštěvu některých agend městského úřadu si v Hranicích lze objednat prostřednictvím internetu. Elektronický rezervační systém se týká dopravně - správních agend ( řidičské a technické průkazy), dále občanských průkazů a cestovních dokladů, změn pobytu, ověřování opisů a podpisů a matriky.

více... | Publikováno 4.7.2017

Městská policie opět eviduje bicykly i elektrokola

Od dubna bude opět městská policie Hranice evidovat kola i elektrokola jako obranu proti jejich krádežím. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101.

více... | Publikováno 4.7.2017

Pozor na ochranné pásmo vysokého napětí

ČEPS (Česká přenosová soustava) upozorňuje na povinnost udržovat kolem vedení zvlášť vysokého napětí ochranné pásmo. V tomto ochranném pásmu nesmí být podle zákona porosty vyšší než 3 metry.  Odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů je povinností vlastníka pozemku.  Odstranění a okleštění stromoví se má provádět v době vegetačního klidu, tedy do 31. 3. 2018.

více... | Publikováno 11.12.2017

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019