Protikoronavirová opatření! (videa)

Publikováno 23.10.2020

Město opět promíjí nájmy podnikatelům.. Řidičáky nemusíte měnit. Informace starosty města k aktuální situaci. (video) Situace v Domově seniorů Hranice (video). Poděkování studentům Střední zdravotnické školy Hranice. (video) Hledají se dárci plazmy (video). Oslavy vzniku Československé republiky se ruší.

Město opět pomůže podnikatelům.

Obdobně jako na jaře rozhodla Rada města Hranic o prominutí nájemného včetně DPH nájemcům nebytových prostor v majetku města, kteří museli uzavřít své provozovny. Prominutí je platné po dobu nařízení vlády o uzavření těchto provozoven.

Výzva hranické transfuzní stanice

Platnost řidičáků se prodlužuje, průkaz není potřeba měnit

Ministerstvo dopravy se domluvilo s Ministerstvem vnitra na toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území České republiky. Lidé s průkazem propadlým v průběhu nouzového stavu tak mohou dál řídit, na doklad se hledí jako na platný a nehrozí žádné pokuty. Ministerstvo navíc navrhuje prodloužení platnosti řidičských průkazů do 31. 3. 2021.

Podrobnější informace - web ministerstva dopravy.

Informace starosty města k aktuální situaci

• Oslavy státního svátku 28. října se letos neuskuteční. Pořádání tradičního lampionového průvodu, připomínka  vzniku samostatného Československa na Staré radnici či promítnání  a ohňová show v letním kině, to vše se ruší kvůli zákazu shromažďování více jak 6 osob.
  • Odběrové místo pro kovid 19 v Nemocnici Hranice se přesunulo.
  • Hejtman Olomouckého kraje vydal nařízení, určující, která školská zařízení budou vykonávat péči o děti za nouzového stavu, k nimž nemohou vykonávat péči rodiče nebo zákonní zástupci (např: zdravotnický personál)
  • Plovárna Hranice je na základě vládního nařízení od 9.10.2020 na dobu minimálně 14 dní UZAVŘENA
  • Klub seniorů je uzavřen
  • Krajská hygienická stanice vydala mimořádné opatření k provozu škol
  • Nemocnice Hranice vyhlásila od 15.9. do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech lůžkových odděleních
  • Pošta Hranice upravuje otevírací dobu

Text těchto mimořádných opatření naleznete na webu ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/. Další informace o vývoji koronavirové nákazy v ČR naleznete na webu  https://koronavirus.mzcr.cz/ Vzhledem k tomu, že  vyhlášená opatření se mohou  měnit, doporučujeme tyto stránky sledovat průběžně.

Poděkování studentům a výzva absolventům SZŠ Hranice

Stav v Domově seniorů

Město Hranice požádalo o pomoc Armádu ČR. Ta urychleně zareagovala, takže Domovu seniorů pomáhá 20 vojáků z povolání, kteří plní pomocné úkoly. Domovu seniorů pomáhají také studenti i učitelky Střední zdravotnické školy Hranice. Za veškerou pomoc velmi děkujeme.

Jak si zajistit léky během karantény

Přílohy ke stažení

KHSOL_Narizeni_skoly (396,89 KB)

Rozhodnutí hejtmana - školy (840,57 KB)