logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Protikoronavirová opatření! (videa)

Publikováno 19.11.2020

Olomoucký kraj omezuje autobusy. Město opět promíjí nájmy podnikatelům.. Řidičáky nemusíte měnit. Informace starosty města k aktuální situaci. Ředitel nemocnice (video). Situace v Domově seniorů Hranice (video). Poděkování studentům Střední zdravotnické školy Hranice. (video) Hledají se dárci plazmy (video). Pomoc seniorům - Anděl na drátě. Provoz úřadu.Distanční výuka

Informace starosty města k současné situaci

Vyjádření ředitele hranické nemocnice k jejímu provozu

Bezplatná informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin

Text mimořádných opatření naleznete na webu ministerstva zdravotnictví 
https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/.
Další informace o vývoji koronavirové nákazy v ČR naleznete na webu  https://koronavirus.mzcr.cz/ Vzhledem k tomu, že  vyhlášená opatření se neustále mění, doporučujeme tyto stránky sledovat průběžně. 

Výzva hranické transfuzní stanice

Platnost řidičáků se prodlužuje, průkaz není potřeba měnit

Ministerstvo dopravy se domluvilo s Ministerstvem vnitra na toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území České republiky. Lidé s průkazem propadlým v průběhu nouzového stavu tak mohou dál řídit, na doklad se hledí jako na platný a nehrozí žádné pokuty. Ministerstvo navíc navrhuje prodloužení platnosti řidičských průkazů do 31. 3. 2021.

Podrobnější informace - web ministerstva dopravy.

Informace starosty města k aktuální situaci

Informace starosty města k aktuální situaci

  • Pomoc seniorům zdarma - Služba Anděl na drátě poskytuje senoirům až do června 2021 zdarma služby tísňové péče včetně komunikačního zařízení.
  • Oslavy státního svátku 28. října se letos neuskuteční. Pořádání tradičního lampionového průvodu, připomínka  vzniku samostatného Československa na Staré radnici či promítnání  a ohňová show v letním kině, to vše se ruší kvůli zákazu shromažďování více jak 6 osob. 
  • Odběrové místo pro kovid 19 v Nemocnici Hranice se přesunulo.
  • Hejtman Olomouckého kraje vydal nařízení, určující, která školská zařízení budou vykonávat péči o děti za nouzového stavu, k nimž nemohou vykonávat péči rodiče nebo zákonní zástupci (např: zdravotnický personál)
  • Plovárna Hranice je na základě vládního nařízení od 9.10.2020 na dobu minimálně 14 dní UZAVŘENA
  • Klub seniorů je uzavřen
  • Krajská hygienická stanice vydala mimořádné opatření k provozu škol 
  • Nemocnice Hranice vyhlásila od 15.9. do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech lůžkových odděleních
  • Pošta Hranice upravuje otevírací dobu 

Text těchto mimořádných opatření naleznete na webu ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/. Další informace o vývoji koronavirové nákazy v ČR naleznete na webu  https://koronavirus.mzcr.cz/ Vzhledem k tomu, že  vyhlášená opatření se mohou  měnit, doporučujeme tyto stránky sledovat průběžně. 

Poděkování studentům a výzva absolventům SZŠ Hranice

Stav v Domově seniorů

Město Hranice požádalo o pomoc Armádu ČR. Ta urychleně zareagovala, takže Domovu seniorů pomáhá 20 vojáků z povolání, kteří plní pomocné úkoly. Domovu seniorů pomáhají také studenti i učitelky Střední zdravotnické školy Hranice. Za veškerou pomoc velmi děkujeme.

Jak si zajistit léky během karantény

Přílohy ke stažení

KHSOL_Narizeni_skoly (396,89 KB)

Rozhodnutí hejtmana - školy (840,57 KB)

Pomoc seniorům v izolaci (302,46 KB)

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2020