Cyklostezka Žáčkova

Publikováno 6.2.2024

Projekt „Cyklostezka Žáčkova“, registrační číslo CZ.06.06.01/00/22_035/0003221, je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt Cyklostezka Žáčkova představuje zcela novou výstavbu cyklostezky ve městě Hranice. Cyklostezka je navržena od sportovního areálu dále jihozápadním směrem až na konec zahrádkářské kolonie u lokality pod Křivým, součástí je také výstavba stezky okolo vodní plochy Pískáč.

Cyklostezka je rozdělena na dvě větve. Větev A řeší úsek vedoucí podél stávající komunikace. V úseku podél vodní plochy Pískáč až po zahrádkářskou kolonii je stezka navržena v souběhu se stávající komunikací. Zbylý úsek v délce cca 350 m je řešen rozšířením stávající komunikace a vedením cyklotrasy v prostoru komunikace. Celková délka větve A činí 1112,95 m.

Větev B řeší výstavbu stezky okolo vodní plochy Pískáč. Tato větev bude sloužit jako přístupová a propojovací komunikace pro chodce a cyklisty na další obytné části ve městě Hranice. Jedná se o propojení s obytnou lokalitou ul. Pod Křivým a v opačném směru se jedná o propojení s lokalitou ul. Pod Bílým Kamenem. Větev B je navržena v délce 870,53 m.

Celková délka navržené cyklostezky činí 1983,48 m.

Cílem projektu je tak zvýšení míry využívání cyklistické dopravy ve městě, rozvoj a zlepšování dopravních systémů šetrných k životnímu prostředí s nízkou hlučností. Cílem je podporovat udržitelnou regionální a místní mobilitu.

Financování projektu:

Celkový rozpočet                                            27 751 536,07 Kč

Výše dotace                                                      23 401 606,61 Kč

Podíl města Hranice                                       4 129 695,28 Kč