Cyklovýlet do Litovelského Pomoraví

Publikováno 20.10.2017

V úterý 6. června 2017 jsme cyklobusem dojeli do Horky nad Moravou k Centru ekologických aktivit Sluňákov.

Po seznámení s ekologickým domem a činností Centra jsme jeli lužními lesy po NS Luhy Litovelského Pomoraví a Lesánkova NS do Litovle (prohlídka, občerstvení), pak do Nových Zámků a Nových Mlýnů.
Po odpočinku a prohlídce vodní elektrárny jsme se vraceli po modré turistické k Chrámu přátelství a Obelisku, kolem Moravy po červené do Litovle a ke Sluňákovu. Po občerstvení v Lovecké chatě nás autobus odvezl domů. Na kole jsme ujeli 57 km. Předpověď počasí byla dost špatná, ale 36 cyklistů výlet nevzdalo a dobře udělali, bouřky se nekonaly.

K úhradě výdajů na dopravu byla využita část dotace Olomouckého kraje z Programu na podporu zdraví a zdravého životního stylu v roce 2017 (dotační titul 2 - Podpora zdravotně-preventivních aktivit a výchovy ke zdraví pro všechny skupiny obyvatel - celková částka 20 tis. Kč).

Foto Z. Složil a J. Skřídlo