Generální oprava zastřešení dvorany Zámku Hranice

Publikováno 1.3.2023

Projekt "Generální oprava zastřešení dvorany zámek Hranice" registrační číslo CZ.06.04.04/00/22_062/0003378, je spolufinancován Evropskou unií.

Předmětem projektu jsou stavební úpravy týkající se výměny skleněného zasklení skořepiny zámku, dále výměna zasklení ve stávajících oknech na severním a jižním křídle skořepiny a dále výměna zasklení na severní stěně. Aktuálně zde dochází k zatékání mezi skla a skla se stávají netěsné. Některá skla jsou prasklá. Konstrukce a zasklení bylo provedeno před 20 lety, po této době už nefunguje těsnící tmel a těsnící lišty. V některých místech dochází ke korozi nosné konstrukce. Pro demontáž skla bude potřeba provést věžový stavební jeřáb v severní části pozemku. Pro ošetření ocelové konstrukce bude potřeba provést montáž lešení pod ocelovou konstrukcí v místě opravovaných částí.

Financování projektu:

Celkový rozpočet              18.360.965,00 Kč