JSDH 2017 - defibrilátor

Publikováno 4.8.2017

Defibrilátor bude sloužit k doplnění zásahových prostředků jednotky JPO II, především k doplnění zásahového zdravotnického vybavení, k poskytování první pomoci a před lékařské pomoci.

Pořízení defibrilátoru pro JSDH Hranice. Defibrilátor bude sloužit k doplnění zásahových prostředků jednotky JPO II, především k doplnění zásahového zdravotnického vybavení, k poskytování první pomoci a před lékařské pomoci. Doplněním tohoto vybavení dojde k zkvalitnění poskytované služby osobám v nouzi. Zařízení bude rovněž využíváno k odborné přípravě jednotek kategorie JPO V. V současné době je standardem u jednotek zřízených městem Hranice provádět po každém taktickém cvičení přezkoušení všech hasičůz poskytování první pomoci. Požadovaný typ defibrilátoru vydává jasné pokyny v českém jazyce k správnému postupu při oživování pacienta a slouží tak k doplnění ukázky možných postupů k záchraně osoby.

Financování:

Dotace z Olomouckého kraje .................................. 24 000,- Kč

Náklady města Hranice .......................................... 24 850,- Kč

Celkové náklady .................................................... 48 850,- Kč

Projekt je hrazen za finanční podpory Olomouckého kraje.