Klub seniorů – rekondiční pobyt v Beskydech

Publikováno 6.11.2017

Předmětem žádosti o dotaci je rekondiční pobyt pro 60 osob v horském hotelu Ondráš, který se nachází v obci Ostravice. Součástí rekondičního pobytu je horská turistika, rekondiční plavání v bazénu, zdravotní cvičení s cvičitelkou a neomezený vstup do fitness centra z dotačního titulu Podpora ozdravných a rehabilitačních aktivit pro specifické skupiny obyvatel z Olomouckého kraje.

Klub seniorů Hranice je společenský klub, který zřizuje město Hranice. Klub spolupracuje s Krajskou radou seniorů. Všichni členové Klubu seniorů jsou obyvateli Olomouckého kraje. V roce 2017 se má jednat o největší zájezd klubu a s tím souvisí i nákladnost celé akce. Za předpokladu neobdržení dotace budou senioři nuceni snížit náklady omezením ozdravných činností - bazén, cvičení s cvičitelkou. V r. 2016 měl Klub seniorů Hranice 582 členů. Důvodem vysokého počtu členů je nejen zvyšující se počet aktivních seniorů, kteří chtějí plnohodnotně žít i ve zralém věku, ale také pestrá nabídka kulturních, sportovních, vzdělávacích a společenských aktivit, které Klub seniorů Hranice pro své členy připravuje. Hlavním cílem činnosti Klubu je poskytnout seniorům dostatek kvalitních nabídek pro zájmovou činnost a pomáhat tak ke zdravému, aktivnímu, plnohodnotnému a spokojenému životu i ve vyšším věku.

Financování:

Celkové náklady 158 400,- Kč