Místní energetická koncepce města Hranice

Publikováno 7.2.2024

Projekt "Místní energetická koncepce města Hranice" je financován z prostředků Evropské unie z fondu Next Generation EU, Národní plán obnovy.

Cílem projektu je zpracování místní energetické koncepce, která by měla být nástrojem a návodem, jak optimalizovat dodávku energie vůči energii spotřebovávané v lokalitě konkrétní obce nebo dobrovolného svazku obcí. Místní energetická koncepce by tak měla být dokumentem, podle něhož by místní samospráva měla postupovat při komplexním řešení zajištění dodávky a spotřeby energie v příslušné lokalitě nebo také při dílčích řešeních v rámci jejích jednotlivých částí. Místní energetickou koncepci je možné vytvořit pro jednotlivé obce nebo města a také pro dobrovolné svazky obcí v případě, že jde o několik obcí, u kterých lze zpracovávat místní energetickou koncepci dohromady.

Rozpočtové náklady projektu                     580 800 Kč

Dotace                                                         408 000 Kč