Pořízení nového hydraulického vyprošťovacího zařízení

Publikováno 10.6.2020

Projekt Pořízení nového hydraulického vyprošťovacího zařízení je spolufinancován z příspěvku Olomouckého kraje.

Město Hranice připravilo projekt na pořízení nového hydraulického vyprošťovacího zařízení pro jednotku předurčenou k zásahům na dopravní nehody.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) města Hranic je v současné době vybavená starým a výkonově slabým vyprošťovacím zařízením. Současné vyprošťovací zařízení svými výkonnostními parametry nezvládne překonat všechny požadované překážky při vyproštění osob z havarovaného automobilu. JSDH Hranice často zasahuje na dálnici D1 včetně nového úseku dálnice směr Přerov. Požadované HVZ bude součástí nové CAS kterou jsme v loňském roce pořídili jednotce.

Účelem poskytnutí dotace je úhrada pořízení nového hydraulického vyprošťovacího zařízení a to nákupem jedné střední sady HVZ (hydraulické vyprošťovací zařízení), což obnáší motorovou jednotku, hydraulické nůžky a hydraulický rozpínák, řetězové úvazky a vše v provedení monohadicového systému.

Financování projektu:

Dotace z Olomouckého kraje ................. 173.900,- Kč