Pořízení přenosné motorové stříkačky JSDH Drahotuše

Publikováno 1.3.2023

Projekt "Pořízení přenosné motorové stříkačky pro JSDH Drahotuše" je spolufinancován z příspěvku Olomouckého kraje.

Město Hranice letos z dotace zrealizuje projekt na pořízení nové přenosné motorové požární stříkačky pro JSDH Drahotuše. Město chce pořídit požární stříkačku moderního typu, jako náhradu staré požární stříkačky, ve které je stále používán motor z vozidel Škoda 1203 ze 70 let minulého století. Nové moderní čerpadlo je podstatně lehčí než starý používaný typ, což je výhodou pro manipulaci a přepravu v nákladovém prostoru požárních automobilů. Pořízení přenosné motorové požární stříkačky pro JSDH zvýšíme akceschopnost jednotky.

Rozpočtové náklady projektu                                                           290 400,- Kč

Získaná dotace Olomouckého kraje                                                 104 000,- Kč

Podíl města                                                                                       186 400,- Kč