Požární přívěs pro hašení Slavíč

Publikováno 1.3.2023

Projekt „Požární přívěs pro hašení Slavíč“ je spolufinancován z Ministerstva vnitra České republiky.

Jako každý rok vyhlašuje Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky výzvu k podání žádosti o poskytnutí účelové investiční dotace ze státního rozpočtu v roce 2023. Nově letos v rámci programu "Dotace pro jednotky SDH obcí", dotační výzva JSDH_V2_2023 Pořízení nového dopravního automobilu nebo požárního přívěsu pro hašení je možnost pořídit samostatného PH s novou přenosnou motorovou stříkačkou.

Jednotka JSDH Slavíč využívá jako své jediné vozidlo Ford Transit, který byl prvně registrován roce 1998 v základním provedení H1L1. Zásahové vybavení je přepravováno na valníkovém přívěsu, který není vybaven žádnou vestavbou pro uložení zásahového materiálu. Jednotka není vybavena přívěsem pro hašení.

Předmětem dotace je pořízení požárního přívěsu pro hašení Slavíč.

Financování:

Celkový rozpočet projekt               765.000- Kč