Přechod pro chodce ulice Hranická

Publikováno 11.5.2023

Projekt "Přechod pro chodce ulice Hranická" je spolufinancován z příspěvku Olomouckého kraje.

Záměrem města Hranice je vybudování nového přechodu pro chodce se středovým ostrůvkem na ulici Hranická. Součástí přechodu pro chodce budou 2 nové sloupy veřejného osvětlení, k zajištění bezpečnosti chodců za snížené viditelnosti.

Realizace projektu se skládá ze dvou částí. Jedna z nich je vybudování středového ostrůvku, který bude lemován silničními obrubníky. Povrch středového ostrůvku bude proveden ze zámkové dlažby. V místě vstupu na komunikaci se provede varovný pás z červené zámkové dlažby s pravidelnými výstupky a také signální pás z téže dlažby. Druhou částí je vybudování 2 nových sloupů veřejného osvětlení.

Důvodem realizace této akce je zvýšení bezpečnosti přecházejících chodců přes velmi frekventovanou silnici I/35 v místě neexistujícího přechodu pro chodce a navázání okolních obyvatel k úřadům, školám a institucím.

Předpokládané rozpočtové náklady      696 735,89 Kč
Uznatelné náklady akce                        692 232,34 Kč