Jak správně topit a ušetřit

Publikováno 27.10.2021

Ministerstvo životního prostředí vydalo publikaci s názvem Jak správně topit a ušetřit, která je průvodcem určeným zejména pro domácnosti vytápějící kotli a topidly na pevná paliva. Cílem je zprostředkovat informace o povinnostech, které zákon o ochraně ovzduší stanovuje provozovatelům těchto typů zdrojů tepla, a také poukázat na význam správného způsobu vytápění pevnými palivy.

V publikaci najdete informace, jak správně provozovat topné zařízení, abyste dodrželi všechny zákonné požadavky, ušetřili na výdajích za vytápění a chránili dlouhodobě svoje zdraví.

Dále byly Ministerstvem životního prostředí zpřístupněny webové stránky Jak správně topit (https://jakspravnetopit.cz/), kde najdete mnoho zajímavých informací, čím topit, jak obsluhovat kotel nebo kamna, včetně videí „Smokemanovo desatero správného topiče“.

Příloha: Jak správně topit a ušetřit – publikace MŽP (pdf)