V Hranicích cvičila policie

Publikováno 21.11.2017

V Hranické sokolovně se v pondělí konalo policejní cvičení. Policie ČR nám poskytla tiskovou zprávu o celé akci.

V pondělí 21. listopadu 2017 dopoledne proběhlo v Hranicích v místní sokolovně cvičení pod názvem „Amok – 2017“. Cílem a účelem cvičení bylo prověřit a procvičit postup složek IZS při mimořádné události, zejména organizaci, taktiku, komunikaci a koordinaci jednotlivých účastníků. Námětem byl násilný útok ozbrojené osoby střelnou zbraní vůči jiným lidem s následkem zranění či smrti a odzbrojení a zneškodnění útočícího pachatele v souladu s typovým plánem složek IZS. Akce byla organizátory vyhodnocena kladně s tím, že prověřila aktuální připravenost všech zúčastněných složek. Při cvičení nedošlo ke zranění, ani škodě na majetku.