Aktuality z MP

Čerti řádili ve dvoraně

Tradiční Mikulášská nadílka nalákala ve středu 5. prosince do dvorany zámku mnoho dětí s rodiči. Mikuláš a andělé byly opět doprovázeni čerty a každý ví, že s těmi nejsou žerty. To potvrzují i naše fotografie.

více... | Publikováno 5.12.2018

Ukradená koloběžka byla bleskurychle nalezena

Krádež koloběžky nahlásila městské policii v úterý večer 23. října žena, s tím, že koloběžka zmizela jejímu synovi na Školním náměstí před Základní uměleckou školou.(video)

více... | Publikováno 24.10.2018

Asistenti prevence kriminality se osvědčují

Čtyři hraničtí asistenti prevence kriminality se osvědčují jak v terénu, tak i v prezentaci na veřejnosti. Vysoce hodnoceni byli například na říjnovém krajském školení, kde i se svým mentorem vzorně reprezentovali městskou policii Hranice.

více... | Publikováno 23.10.2018

Pachatel požáru v Zámecké zahradě odhalen

Ve středu 29. srpna odpoledne začala hořet vyschlá tráva v horní části Zámecké zahrady. Strážníci městské policie požár včas zaregistrovali a oheň uhasili dříve, než se příliš rozšířil. Poté začali Policie ČR a hasiči vyšetřovat původce požáru. Toho se nakonec podařilo dohledat na kamerách městské policie.

více... | Publikováno 3.9.2018

Městská policie zadržela lupiče, Policie ČR děkuje

Vedoucí územního odboru Přerov Policie ČR plk. JUDr. Martin Lebduška osobně předal starostovi města Jiřímu Kudláčkovi děkovný dopis, který ocenil zásah hranických městských policistů proti ozbrojenému lupiči. Ten s nožem v ruce neúspěšně zkoušel získat hotovost v novinovém stánku. Strážníci městské policie ho podle popisu dokázali vyhledat na kamerovém systému a hlídka městské policie ho následně i zadržela.

více... | Publikováno 19.4.2018

Hledáme strážníka městské policie

Město Hranice hledá nového strážníka Městské policie Hranice. Termín nástupu  dle dohody.

více... | Publikováno 12.2.2018

V Hranicích je nasazen radar na měření rychlosti

Snaha o zvýšení bezpečnosti chodců vedla město Hranice k tomu, že od 3. ledna 2018 nasadilo v ulicích radar na měření rychlosti projíždějících vozidel. Mnozí řidiči totiž mají problém ve městě sundat nohu z plynu a dodržovat předepsanou rychlost. Dalším přínosem by mělo být i snížení ekologické zátěže.

více... | Publikováno 3.1.2018

Když se mi něco nelíbí - tak to zničím

V noci ze soboty na neděli zaregistrovali strážníci městské policie hluk při rozbíjení skla,

více... | Publikováno 13.12.2017

Městská policie opět organizovala mikulášskou nadílku

Dlouholetou tradicí Mikulášské nadílky v Hranicích je Mikuláš městské policie.  Letos Mikuláš s anděly a čerty potěšil děti v dětském oddělení Nemocnice Hranice, dále děti z Dětského domova Hranice, děti z Dětského centra Pohádka i děti ze sociálně slabších rodin. V 16 hodin pak ve dvoraně zámku proběhla nadílka pro veřejnost. Městská policie děkuje všem sponzorům, kteří podpořili tuto akci.

více... | Publikováno 6.12.2017

Poškozená vozidla

V neděli 3. prosince 2017 v nočních hodinách oznámil na tísňovou telefonní linku Městské policie Hranice občan, že v ulici Pod nemocnicí se pohybují muži, kteří ulamují ze zaparkovaných automobilů stěrače.

více... | Publikováno 5.12.2017

V Hranicích cvičila policie

V Hranické sokolovně se v pondělí konalo policejní cvičení. Policie ČR nám poskytla tiskovou zprávu o celé akci.

více... | Publikováno 21.11.2017

Městská policie eviduje jízdní kola

Jako obranu proti krádežím bicyklů používá městská policie nový způsob evidence kol. Občané si mohou kola zdarma zaregistrovat na městské policii Hranice. Je ale nutné se předem telefonicky objednat na čísle 581 828 101. Stejným způsobem lze evidovat i elektrokola nebo kompenzační pomůcky pro tělesně postižené.

více... | Publikováno 24.7.2017