Městské policii přibyly úkoly

Publikováno 13.5.2020

V době koronavirové krize přibyly Městské policii Hranice nové úkoly. Nešlo přitom jen o kontrolu dodržování Usnesení Vlády České republiky, tedy zejména nošení roušek, neshlukování, nebo prověření hygienických opatření v prodejnách, i když to byla důležitá součást její práce. Při kontrole dodržování těchto opatření musela městská policie sáhnout nejen ke slovním domluvám, došlo i na pokuty.

Městská policie se ale kromě represe zaměřovala i na předávání roušek lidem bez domova a dalším lidem, kteří si roušku opatřit nemohli a na následné zajištění jejich výměny. Strážníci měli na starost také informování občanů a vedení prodejen o mimořádných opatřeních; a to jak telefonicky, tak osobně nebo pomocí letáků.

Asistenti prevence kriminality se zapojili i do ochranných opatření na vstupech a vjezdech do hranické nemocnice.