Zvyšuje se počet míst, kde se měří rychlost

Publikováno 28.4.2023

Další dvě místa, na měření rychlost projíždějících  vozidel přibydou od poloviny května v Hranicích. Jedno je na ulici Alešova u viaduktu, tedy na silnici II/440 (výpadovka na Potštát), druhé ve Valšovicích.

Město má momentálně dva radary, zachycující okamžitou rychlost, které budou střídat osm stanovišť. Je to na Smetanově nábřeží (u křižovatky s ulicí Partyzánská), dále v sadech Čs. Legií, v ulici Žáčkova (u stadionu), v ulici K Nádraží v Drahotuších, ve Velké a Černotíně.

Důvody pro umístění radaru na těchto místech jsou obdobné. Časté nedodržování rychlosti, zároveň přecházející chodci, v případě Žáčkovy ulice zejména děti a mládež a také projíždějící cyklisté. Zároveň provádíme úsekové měření v Býškovicích a od letošního roku také ve Slavíči.