logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Participativní rozpočet

Participativní rozpočet 2024 - rozhodněte, co se ve městě zlepší

Hraničtí občané se každý rok mohou aktivně zapojit do zlepšování života ve svém městě a navrhnout na jaký investiční účel by měla být využita částka 1,5 milionu korun z rozpočtu města. Poté budou v internetové anketě rozhodovat, která z navržených akcí má jejich největší podporu.

více... | Publikováno 12.12.2023

Hlasování o návrzích do participativního rozpočtu letos odpadá

Letos nebude probíhat hlasování návrzích do participativního rozpočtu. Z pěti podaných návrhů by totiž do hlasování byly zařazeny pouze dva a oba se finančně vejdou do vyčleněné částky 1,5 milionu korun, takže se město rozhodlo, že zrealizuje oba. Internetové hlasování se tak stalo nadbytečným. Město tak nakoupí tři kusy odstředivek na plavky na Plovárnu Hranice. Dalším návrhem, který podpoří bude nákup dvou stolů na stolní tenis a lehátek opět na hranickou Plovárnu.

více... | Publikováno 30.10.2023

V participativním rozpočtu 2022 jste vybrali horolezeckou stěnu

V hlasování, který z návrhů občanů by se měl příští rok dělat v rámci participativního rozpočtu nakonec vyhrál návrh č.  2 – Venkovní lezecká stěna u Plovárny. Získal 205  hlasů z celkových 703, tedy 29  % všech hlasů. Na druhém místě byl návrh č. 3 Chodník ve sportovním areálu Valšovice, který dostal 163 hlasů – 23 %. Pomyslný bronzový stupínek obsadilo hřiště na discgolf s 124 hlasy (18 %) . Návrh na Vodní dětské hřiště u letního kina přesvědčil 106  respondentů (15 %), oprava chodníku ve Dvořákově stromořadí  76 ( 11 %) a lavička V. Havla  u zámku 29 hlasujících (4%). Všem za jejich hlasy děkujeme.

více... | Publikováno 1.12.2022
Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2024 | Změnit nastavení cookies