logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Participativní rozpočet

Opět připravujeme výzvu k participativnímu rozpočtu

Hraničtí občané se opět budou moci aktivně zapojit do zlepšování života ve svém městě a podávat návrhy v rámci participativního rozpočtu. Výzva pro občany, aby do 29. září 2023 navrhli vhodné projekty bude vyhlášena v červnu po jednání zastupitelstva. To bude totiž projednávat jednu důležitou změnu ve výzvě a to zvýšení částky, určenou pro jednotlivé projekty až na 1,5 milionu korun.

více... | Publikováno 10.5.2023

V participativním rozpočtu jste vybrali horolezeckou stěnu

V hlasování, který z návrhů občanů by se měl příští rok dělat v rámci participativního rozpočtu nakonec vyhrál návrh č.  2 – Venkovní lezecká stěna u Plovárny. Získal 205  hlasů z celkových 703, tedy 29  % všech hlasů. Na druhém místě byl návrh č. 3 Chodník ve sportovním areálu Valšovice, který dostal 163 hlasů – 23 %. Pomyslný bronzový stupínek obsadilo hřiště na discgolf s 124 hlasy (18 %) . Návrh na Vodní dětské hřiště u letního kina přesvědčil 106  respondentů (15 %), oprava chodníku ve Dvořákově stromořadí  76 ( 11 %) a lavička V. Havla  u zámku 29 hlasujících (4%). Všem za jejich hlasy děkujeme.

více... | Publikováno 1.12.2022

Opět se mohou podávat návrhy v rámci participativního rozpočtu

Hraničtí občané se opět budou moci aktivně zapojit do zlepšování života ve svém městě. Po dvouleté kovidové pauze je letos opět možnost podat návrhy v rámci participativního rozpočtu. Již od 2. května je vyhlášena výzva pro občany, aby do 30. září 2022 navrhli vhodné projekty. V průběhu října bude probíhat kontrola formální správnosti projektů, v listopadu pak uskutečníme hlasování na webu města a vítězné projekty budou realizovány příští rok.

více... | Publikováno 19.4.2022
Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2023 | Změnit nastavení cookies