2019 - Ceny města jsou předány (video a fotogalerie)

Publikováno 24.1.2019

Ceny města Hranic za rok 2018 převzali ve středu 23. ledna Milan Hein za sebe i za svou sestru PhDr. Martu Skarlandtovou a Mojmír Chuda. Marta Skarlandtová se nemohla zúčastnit.

Hraničtí zastupitelé se na svém posledním loňském jednání 20. prosince ropzhodli ocenit hranické rodáky, divadelního publicistu, herce, moderátora Milana Heina a hlasatelku, moderátorku, tlumočnici, scenáristku a překladatelku PhDr. Martu Skarlandtovou. Druhou Cenu města získal dlouholetý bývalý ředitel Základní umělecké školy Hranice Mojmír Chuda.

Cena města se uděluje jako ocenění osob a kolektivů, které podaly mimořádný výkon nebo dosáhly významných úspěchů a mají vztah k městu. Nominováni mohou být jednotlivci, kolektivy, právnické i fyzické osoby. Cenu města tvoří pamětní list podepsaný starostou města, plaketa a finanční odměna ve výši 10 tisíc korun.

Přehled počtu podaných nominací a udělených Cen města:

Rok počet
nominací
 ocenění
2005 7 Václav Bednář, Anna Musilová, Josef Slimáček
2006 7 Miroslav Černý, Ing. Jan Jaroš, PaedDr. Taťána Jonasová, ZUŠ Hranice
2007 3 Vítězslav Tugendlieb, PaedDr. Jaroslav Strnad
2008 2 Dr. Ing. Rudolf Novák, in memoriam
2009 7 doc. MUDr. Stanislav Kuthan, in memoriam
2010 1 Cena města neudělena
2011 - Cena města nebyla vyhlášena
2012 5 Mgr. Jaroslava Benešová, Mgr. Jiří Necid – in memoriam, Bc. Magdaléna Gladišová – in memoriam
2013 3 Gustav Oplustil, DS Tyl Drahotuše
2014 5 Blanka Ličmanová, Mgr. Jiří Nebeský
2015 7 Václav Vlasák, Ing. Bc. Vladimír Vyplelík
2016 2 Kolektiv potápěčů České speleologické  společnost, základní organizace 7-02  Hranický kras,
zastoupené předsedou Michalem Gubou, Krzysztof Starnawski a Bartlomiej Grynda.
Kameraman Petr Čepický
2017 7 Mgr. Bronislav Ludmila, Jaroslav Sedláček