2018 - Byl zasazen Strom republiky a podepsána Zlatá kniha města

Publikováno 27.10.2018

V sobotu odpoledne byl na prostranství u Ludiny pod ZUŠ Hranice zasazen Strom republiky. Lípu zasadili představitelé města Hranic, senátorka Jitka Seitlová a zástupce primátora Hlohovce Miloslav Drgoň. Hudební doprovod obstaraly sbory Cantabile z Hranic a Hlohovčatá. Na památku vzniku samostatného Československa zazněla česká i slovenská hymna.(fotogalerie). Hosté z partnerských měst se zapsali do Zlaté knihy města (fotogalerie).

Hosté z partnerských měst Hranic - nizozemského Leidschendam-Voorburgu v čele se starostou Klaasem Tigelaarem, slovenského Hlohovce, který reprezentoval zástupce primátora Miloslav Drgoň a slovinských Slovenskych Konjic v čele s županem Miranem Gorinšekem se setkali se starostou města Hranic Jiřím Kudláčkem. Poté se společně zapsali do Zaté knihy města Hranic.