2023 - Část starých hradeb v Komenského ulici spadla

Publikováno 31.8.2023

Zřejmě vytrvalé deště zapříčinily zřícení části hradeb v Komenského ulici nad prázdnou plochou vedle parkoviště v noci 30. na 31. srpna. Městská policie místo zabezpečila a hasiči prohlédli sutiny se psem, aby se ujistili, že pod sutinami nikdo nezůstal.

Tento úsek hradební zdi je dlouhodobě ve špatném stavu, město proto připravuje revitalizaci celého prostoru a  vybudování hradebního okruhu Komenského Jde o prostor ohraničený na jedné straně Pivovarskými schody a na druhé straně hotelem Centrum. V roce 2020 byla celá lokalita vyčištěna a proveden stavebně historický průzkum. Provádíme výkupy majetku a další přípravné práce, aby mohlo dojít k nezbytné opravě hradeb a vytvoření odpočinkové zóny, kde bude provedena parková úprava a vytvoří se propojené pobytové terasy. Nejprve ale bude nutné prověřit stav zbývajících částí hradby  statikem, protože  ani další úseky nevypadají úplně stabilně.