Cesta podél Ludiny dostane nový povrch

Publikováno 7.10.2020

Mlatový povrch cesty podél Ludiny, která vede od Pivovarských schodů kolem hotelu Centrum až ke křižovatce ulic Komenského a Hřbitovní bude nahrazena klasickou žulovou dlažbou. Cesta, která je za sucha prašná a za deště bahnitá, tak dostane důstojnou podobu, odpovídající její poloze v centru města.

Na komunikaci se začne pracovat 9. října a práce potrvají do 7. prosince.  Cesta bude vydlážděna žulovými kostkami. Součástí akce je také vybudování nového chodníku, který bude upraven pro nutné pojíždění aut. Podél komunikace bude instalováno nové veřejné osvětlení. Zároveň bude uvedeno do provozu i veřejné osvětlení na vedlejším novém parkovišti poblíž hotelu Centrum.  To má kapacitu 29 aut a do provozu bylo uvedeno 1. srpna. Celá akce bude stát 3,2 milionu korun.