2023 - Věž je opravena, průchod se v úterý otevřel

Publikováno 15.5.2023

Bezbariérový průchod do Zámecké zahrady podél zámecké věže od úterý 16. května opět slouží veřejnosti. Ve čtvrtek 11. května se s pomocí jeřábu podařilo opravit závady na zámecké věži, takže průchod je opět bezpečný.

Z věže opadávala omítka, a proto město nechalo tento průchod Zámeckou zahradou dočasně uzavřít.

Jeřáb byl na Pernštejnské náměstí přistaven již v dubnu, kdy se podařilo detailně prozkoumat poškození zámecké věže. Poškozené místo si prohlédli odborníci, kteří zjistili, že v oplechování střechy jsou malé díry, kterými zatékalo a tím došlo k narušení omítky atiky. V květnu tak opět s pomocí jeřábu proběhla oprava opláštění i atiky.
Zároveň bude město připravovat podklady pro celkovou opravu věže, až bude vyhlášen vhodný dotační titul.