logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Proběhlo cvičení Integrovaného záchranného systému na Nové

Publikováno 16.5.2018

Cvičení složek Integrovaného záchranného systému se uskutečnilo ve čtvrtek 17. května od 7.15 do 11 hodin na ulici Nová u rybníka Kuchyňka poblíž domu 1299.  Ulice Nová byla proto pro dopravu uzavřena; a to od křižovatky s ulicí Nádražní až po odbočku k ČSAD. (fotogalerie)

Podle scénáře cvičení došlo na ulici Nová u rybníka Kuchyňka k havárii cisterny s benzenem. Cisterna se převrhla, řidič a spolujezdec utrpěli zranění a došlo k úniku zhruba 3 m3 benzenu. Jeho výpary zasáhly několik chodců. Na místě zasahovali hasiči Hasičského záchranného sboru, příslušníci Policie ČR a další složky integrovaného záchranného systému. 

Cisterna, která ležela přes celou ulici Nová,  ve skutečnosti neobsahovala žádné nebezpečné látky, pouze obarvenou vodu, nicméně hasiči postupovali tak, jak by postupovali v reálné situaci. To znamená, že nejprve zjišťovali, o jakou látku jde a poté, protože "šlo" benzen, tedy hořlavou a toxickou kapalinu, známou  svými karcinogenními účinky, postupovali s maximální opatrností. Při  násilném "otvírání" cisterny a čerpání benzenu museli například dbát, aby nevznikly jiskry a nedošlo k výbuchu. Proto mají speciální vybavení, k těmto účelům určené. Celé cvičení trvalo  přibližně dvě hodiny a jeho průběh si můžete prohlédnout na fotografiích níže.

 

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2019