2023 .- Ekoltes otevřel III. etapu skládky komunálního odpadu

Publikováno 10.3.2023

Skládka na Jelením kopci se dočkala nutného rozšíření.  Její II. etapa již byla zaplněná, nyní se otevřela nově etapa III., která má kapacitu 330 tisíc metrů krychlových, tedy obdobnou velikost jako 2. etapa.

Vybudování skládky si vyžádalo přemístění  18  tisíc m3 zeminy. Skládka musí být zajištěna, aby nečistoty neprosakovalo do spodních vod, což zabezpečuje pravidelně monitorovaná nepropustná folie. Akce se dělala přes zimu, firma PB SCOM s.r.o. začínala s výstavbou skládky v listopadu 2022, a stála přibližně 17 milionů korun.

Na skládku byl pořízen nový kompaktor finské firmy TANA, který nahradí současný stroj, který je na konci životnosti. „Nový stroj je o třicet let vývoje mladší, má mnohem pohodlnější obsluhu,  má i klimatizaci, což obsluha obzvláště ocení v letních měsících. Tento kompaktor je větší a válcový, takže lépe upravuje povrch“ vysvětlil ředitel Ekoltesu a.s. Jakub Horák.