2023 - Hasiči vyzkoušeli novou protipovodňovou ochranu

Publikováno 16.10.2023

Navzdory nepříznivému datu - pátek třináctého - se město Hranice rozhodlo připravit na tento den pro své hasiče seznámení s nově vybudovanými protipovodňovými opatřeními v Kropáčově ulici. Celkem 7 jednotek dobrovolných hasičů, zřízených městem Hranice, jednotka HZS Olomouckého kraje, Městská policie Hranice, Ekoltes Hranice a.s. a vybraní členové Povodňové komise města Hranic v čele se starostou Danielem Vitonským zde od 16 hodin absolvovali odbornou přípravu.

Při ní si také vyzkoušeli použití mobilních protipovodňových prostředků – přesněji instalaci mobilního hrazení v prostupech nově vybudovaného ohrázování řeky. Prakticky prověřili také systém čerpání vody z uzavřené dešťové kanalizace.