2022 - V Hranicích se slavnostně otevřel další babybox

Publikováno 1.6.2022

Hranická nemocnice je od 1. června, symbolicky na Den dětí, vybavena babyboxem, tedy chráněnou schránku, kam může matka anonymně odložit nechtěné dítě. Poté se ihned spustí alarm, který několika způsoby informuje lékaře o uložení dítěte. Hranický babybox je umístěn při vstupu na dětské oddělení hranické nemocnice.

Slavnostní otevření již 82. českého babyboxu v Nemocnici Hranice se konalo 1. června ve 12 hodin, symbolicky na Mezinárodní den dětí a v den 17. výročí otevření prvního babyboxu v České republice. S nápadem na zřízení těchto boxů přišel v roce 2005 novinář, spisovatel a chovatel koní Ludvík Hess, který za to o deset let později dostal medaili za zásluhy.

Všechny babyboxy za sedmnáct let své existence pomohly vstoupit do nového života 236 nechtěným děťátkům, v Olomouckém kraji bylo odloženo sedmnáct dětí.