2017 - Hranice si připomněly Den válečných veteránů

Publikováno 13.11.2017

Den válečných veteránů si v sobotu 11. listopadu připomnělo město Hranice. 11 listopad, je dnem, kdy oficiálně skončila 1. světová válka, dnem, který je věnovaný památce válečných veteránů. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek a jeho symbolem je květ vlčího máku.

Vlčí mák se stal symbolem pro padlé vojáky 1. světové války podle básně, kterou v roce 1915 napsal kanadský chirurg John McCrae, který sloužil na západní frontě, nedaleko belgického města Ypres. 11. 11. 1918  v 11 hodin bylo podepsáno příměří mezi spojenci a Německem, čímž skončily boje  na západní frontě 1. světové války.

Akci pořádala Vojenská posádka Hranice, město Hranice, Československá obec legionářská, Český svaz bojovníků za svobodu a Klub vojenských důchodců.