logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

2020 - Hraniceum 2020 - mezinárodní výstava na zámku (fotogalerie)

Publikováno 10.7.2020

Vernisáž mezinárodní výstavy Hraniceum 2020 se uskutečnila ve čtvrtek  9. července  v Galerii severní křídlo zámku. Výstavu uvedli Radovan Langer  a Joanna Warchoł.  Výstava představuje práce vzešlé z mezinárodního výtvarného sympozia, které probíhalo od neděle 5. července 2020 v areálu Staré střelnice v Sadech Československých legií.

 Letošního setkání výtvarných umělců, představitelů abstraktní malby, kresby a sochařství, se zúčastnilo pět zástupců současné výtvarné tvorby z Polska, pět z České republiky – z toho tři z Hranic, dvě umělkyně ze Slovinska a jedna výtvarnice ze Slovenska.

Na výstavě se prezentují autoři a díla, která byla vytvořena v posledních třech letech v Hranicích během předchozích plenérů a také nejnovější díla vzniklá během letošního sympozia. K výstavě je vydán doprovodný katalog, který představuje celkem patnáct výtvarných umělců z pěti evropských zemí, kteří od roku 2017 v Hranicích během letních měsíců pracovali v rámci mezinárodního sympozia Hraniceum. Organizátorem celé akce je tradičně výtvarník Radovan Langer.

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2023 | Změnit nastavení cookies