2023 - Kanál Dunaj - Odra - Labe končí

Publikováno 9.2.2023

Vláda na návrh Ministerstva dopravy zrušila územní rezervy pro projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. To se významně dotýká i Hranic, kterým kanál komplikoval  rozvoj některých oblastí. Trasa kanálu měla vést za průmyslovou zónou a mezi Hranicemi a Velkou, těsně kolem Velké směrem na Klokočí.

Zrušili jsme řadu historických usnesení vlád, které s megalomanským projektem počítaly. Chceme se věnovat smysluplnějším tématům jako je výstavba vysokorychlostních tratí, rekreační plavbě a samozřejmě dostavbě dálniční sítě. Tedy tomu, co má opravdu smysl," uvedl k tomu ministr dopravy Martin Kupka.

Do prostoru mezi viadukty a Velkou se měla vejít vysokorychlostní trať, kanál Dunaj - Odra - Labe a ještě silniční obchvat Hranic.