2018 - Kniha o hranickém Mauzoleu pokřtěna

Publikováno 30.1.2018

Slavnostní křest knihy Václava Bednáře "Hranické Mauzoleum obětí 1. světové války" proběhl v pondělí  29. ledna od 17 hodin v Zámeckém klubu . Večer uvedl  historik Jiří J.K. Nebeský, který se na přípravě knihy také podílel. Kmotrem knihy byl PhDr. Vladimír Juračka. Po křtu knihy následovala autogramiáda autora.Hudební kulisu dotvářel Schwindel kvartet. (fotogalerie)

Kniha „Hranické Mauzoleum obětí první světové války“ pojednává o Mauzoleu na hranickém Městském hřbitově, v němž našlo místo posledního odpočinku jeden a půl tisíce obětí první světové války. Kniha se zabývá také průběhem první světové války na Hranicku a historií hranických rezervních nemocnic, ve kterých probíhala péče o zraněné vojáky z východní fronty. Kniha V. Bednáře s celkem 108 stranami a množství cenných historických fotografií je k dostání v Turistickém informačním centru na zámku za 200 Kč.