logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Rekonstrukce Masarykova náměstí začala

Publikováno 2.3.2021

Již 2. března začala úprava Masarykova náměstí, které se díky ní stane přívětivější pro návštěvníky zejména v období letních veder. Také se zlepší technické podmínky pro konání kulturních akcí. Úprava by měla trvat 60 dní. Průběh bude ale záviset na klimatických podmínkách.

Na náměstí dojde ke stavebním úpravám, výsadbě zeleně, úpravě veřejného osvětlení a osazení mobiliáře. Několik stromů bude vyměněno za vhodnější dřeviny, kterým  bude lépe vyhovovat jak lokalita, tak i poněkud specifické podmínky náměstí. Dalších šest stromů bude nově osazeno. Svoji podobu změní pítko a lavice v okolí. Instalováno bude mlžítko, které zpříjemní parné letní dny. Bude doplněn také mobiliář.

Dále bude vybudována nová elektropřípojka z rozvaděče na staré radnici a na náměstí budou osazeny čtyři nové elektrorozvaděče, aby bylo zajištěno bezproblémové zásobování elektřinou při různých kulturních akcích. Stávající přívod elektřiny totiž nemá dostatečnou kapacitu pro akce probíhající na náměstí.

Součástí stavby jsou zemní práce, které bohužel částečně naruší běžný provoz na náměstí. Stavbu provádí firma NOSTA, s.r.o. z Nového Jičína.  Akce vyjde přibližně na 6 milionů 700 tisíc korun.

Návrh nové podoby Masarykova náměstí

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2021