logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Rekonstrukce Masarykova náměstí je dokončena

Publikováno 13.5.2021

Rekonstrukce Masarykova náměstí, která začala 2 . března, je dokončena. Na náměstí se již objevily nové stromy . Díky úpravám se Masarykovo náměstí stane přívětivější pro návštěvníky zejména v období letních veder. Také se zlepší technické podmínky pro konání kulturních akcí.

Na náměstí došlo ke stavebním úpravám, výsadbě zeleně, úpravě veřejného osvětlení a osazení mobiliáře. Několik stromů bylo vyměněno za vhodnější dřeviny, kterým má lépe vyhovovat jak lokalita, tak i poněkud specifické podmínky náměstí. Další stromy byly nově osazeny. Celkem bylo vysazeno 14  javorů, které by měly tvořit kuželovitou korunu šířky 4-6 metrů a výšky 8 -12 metrů (kultivar javoru babyka). Vyměněna byla i jedna  chřadnoucí lípa. U stromů byl kvůli specifickému podloží na náměstí instalován zavlažovací a odvodňovací systém. Ve smlouvě máme navíc zabezpečenou pětiletou následnou péči o dřeviny. 

Zeleň na náměstí doplní také 32 velkoobjemových květináčů osazených trvalkami a dalších 35 závěsných květináčů.

Svoji podobu změnilo pítko. Přibylo mlžítko, které zpříjemní parné letní dny. Mobiliář byl doplněn o stolky, židličky a slunečníky. Ty bude potřeba lépe zabezpečit proti silnému větru. Slunečníky budou na náměstí pouze do té doby, než se rozrostou koruny vysazených stromů, které  vytvoří přirozený stín. 

Dále byla vybudována nová elektropřípojka z rozvaděče na staré radnici a na náměstí přibyly osazeny čtyři nové elektrorozvaděče, aby bylo zajištěno bezproblémové zásobování elektřinou při různých kulturních akcích. Dosavadní přívod elektřiny totiž neměl dostatečnou kapacitu pro akce probíhající na náměstí.

Akce vyšla přibližně na 5,5 milionů korun bez DPH (6 milionů 700 tisíc korun včetně DPH).

Vizualizace nové podoby Masarykova náměstí

Fotky z výstavby

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2021