2023 - Hranice se představují v Hlohovci

Publikováno 30.3.2023

Výstavy Radovana Langera „Modré světlo“ a „Hranice -   město, kde to žije“ v našem partnerském městě Hlohovec uspořádalo ve spolupráci se slovenskou stranou rodina R. Langera a město Hranice.

Výstavu o Hranicích zahájil starosta města Daniel Vitonský a místostarosta  Karel Machyl. Ti také, spolu s předsedou Komise pro cestovní ruch, vnější a zahraniční vztahy Martinem Fujdlem a vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Zuzanou Foltýnovou, probrali s primátorem Hlohovce Ivanem Baranovičem a 1. zástupcem primátora Miloslavem Drgoněm další spolupráci obou měst po kovidové přestávce.  Ta se opět postupně rozjíždí, již v lednu jsme u nás přivítali hlohovecké házenkáře na turnaji starých gard. Mladší generace se k nám ale chystá například na mažoretkový memoriál Jiřího Necida, nebo na mezinárodní fotbalový turnaj žáků. A žáci z Drahotušské základní školy se pro změnu chystají na podzim do Hlohovce. A právě ve středu 29. března byly zahájeny obě výstavy, které budou v Hlohovci k vidění až do konce dubna.

Jednání o vzájemné spolupráci

1. zástupce primátora Miloslav Drgoň představil probíhající náročnou  rekonstrukci hlohoveckého zámku.