2023 - Město ocenilo Mgr. M. Kučírkovou

Publikováno 21.6.2023

Za dlouholetou pedagogickou činnost ocenil ve středu 21. června místostarosta města Mgr. Karel Machyl a  vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Ing. Zuzana Foltýnová pedagožku  ZŠ a MŠ Šromotovo   Mgr. Miluši Kučírkovou.

Mgr. Kučírková nastoupila v roce 1977 jako učitelka 1. stupně na Základní školu 1. máje, kde působila 10 let. V roce 1987 začala pracovat jako zástupkyně ředitele na Základní škole Šromotovo. Tuto pozici zastávala 32 let. Po odchodu do důchodu škole Šromotovo vypomáhala jako asistentka pedagoga či jako zastupující učitelka za dlouhodobě nepřítomné kolegyně.  Návrh na ocenění podal ředitel ZŠ a MŠ Šromotovo Mgr. Radomír Habermann. „Při své pedagogické praxi vždy přemýšlela nad tím, jaký dopad bude mít připravená činnost na učení žáka. Je učitelkou náročnou, ale spravedlivou, vždy hledá na dětech to dobré, co zvládají, co se naučily. Uvedené vlastnosti se promítly i do její práce zástupkyně ředitele. Je podepsaná pod přerod školy Šromotovo na školu učící dle osnov obecné školy“ uvedl ve své nominaci R. Habermann.