Město opravuje výtluky na cestách

Publikováno 4.3.2024

Po zimě se na silnicích a místních komunikacích v Hranicích a místních částech objevila řada velkých děr a výtluků. Město prozatím provádí provizorní opravy svých místních komunikací. K důkladným opravám bude moci dojít až v momentě, kdy budou v provozu obalovny, které by měly naskočit v dubnu. Ty bohužel zatím nepřizpůsobily svůj provoz letošní velmi teplé zimě.

Na jaře by se pak měla na náklady města (přibližně 15 milionů korun) rozběhnout i celková rekonstrukce ulice Zborovská od křižovatky s ulicí Komenského („Černý orel“) až po Albert Hypermarket.

Mnohé silnice ale nejsou ve vlastnictví města, stará se o ně kraj - správa a údržba silnic, nebo přímo Ředitelství silnic a dálnic (silnice I. třídy). Ve městě jde například o Třídu 1. máje, kde je problematický zejména úsek v lokalitě u Slávie. Ten by měla krajská Správa a údržba silnic provizorně opravit již dnes (4.3.2024)

.