2022 - Město si připomnělo vznik samostatného Československa

Publikováno 26.10.2022

Tradiční lampionový průvod, položení věnců k památníku T. G. Masaryka a  promítání filmu, to byl hlavní program oslav 104. výročí Dne vzniku samostatného Československa.

Oslavy začaly v pátek 28. října v 17:30 koncertem Velkého dechového orchestru ZUŠ Hranice u Zámeckého hotelu.  V 18 hodin odsud vyrazil lampionový průvod na Školní náměstí k památníku T. G. Masaryka. Po projevu starosty města  Bc. Daniela Vitonského, položil starosta Vitonský, spolu s místostarostou Mgr. Karlem Machylem věnec k soše 1. československého prezidenta. Věnce položili i zástupci Armády Čr, Československé obce legionářské a Sokola. Poté se lampionový průvod přesunul  na Masarykovo náměstí, kde se promítala pohádka Tři veteráni.

V rámci oslav byla v pátek od 14 do 16 hodin zpřístupněna Stálá expozice posádky Hranice. Od 9. do 16. hodin bylo také zpřístupněno Mauzoleum obětí 1. světové války na hranickém hřbitově.

Přílohy ke stažení

lampion_pruvod 10 2022 (4 517,57 KB)

Stáhnout vše