Hranice uspěly ve výzkumu Město pro byznys

Publikováno 27.3.2019

Na třetím místě v Olomouckém kraji se v rámci srovnávacího výzkumu „Město pro byznys“ za rok 2018 umístilo město Hranice. Ocenění převzal místostarosta města  Daniel Vitonský.

Pro Hranice v celkovém hodnocení hovořila zejména dobrá dopravní dostupnost a blízkost dálniční sítě, která vyhovuje malým a středním firmám, jejichž počet je v krajském srovnání vysoce nadprůměrný. Radnice se může pochlubit vysokým podílem kapitálových výdajů, patří mezi nejlepší v podpoře veřejné dopravy a je na tom nejlépe v hodnocení dluhové služby.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již po jedenácté podnikatelský potenciál měst a obcí. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice, v Olomouckém kraji jde celkem o třináct měst.