2022 - Město vybudovalo nové parkoviště pro padesátku aut

Publikováno 7.6.2022

Padesát parkovacích míst vzniklo na ulici Jiřího z Poděbrad podél cesty. Čtyři z toho jsou určeny tělesně postiženým. Stání jsou situovaná kolmo k ulici, takže se tam vejde o 22 míst více, než doposud.  Akce byla zahájena v březnu a dokončena začátkem června a stála 2,75 milionu korun. Finančně se na ní podílí více než polovinou firma, která zde staví bytový dům. Ulice Jiřího z Poděbrad, která byla kvůli této výstavbě neprůjezdná, je již opět  jednosměrně průjezdná.

Město dlouhodobě usiluje o posílení počtu parkovacích míst. Loni tak vzniklo nové parkoviště na Struhlovsku poblíž restaurace Kotelna, rok předtím jsme ve spolupráci se společností EkoPrima Fin, spol. s r.o. otevřeli záchytné parkoviště v Komenského ulici poblíž hotelu Centrum pro 29 aut. Parkoviště se nachází necelých 300 metrů od Masarykova náměstí, mělo by tedy odlehčit přetíženému centru města a umožnit, aby lidé zbytečně nezajížděli do historického jádra.