2021 - Město zasílá milion korun obcím postiženým tornádem

Publikováno 21.9.2021

Jak přislíbila Rada města hned po větrné smršti, která řádila na jižní Moravě, město posílá čtyřem postiženým obcím celkem milion korun. Odsouhlasili to v září zastupitelé města. Obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice, postižené živelní pohromou, tak dostanou na svůj transparentní účet každá čtvrt milionu korun.

Již v červnu přitom Rada města Hranic schválila zaslání celkem 80 tisíc korun těmto čtyřem obcím, každé z nich po 20 tisících. Tornádo s krupobitím prošlo několika obcemi na pomezí Břeclavska a Hodonínska na jižní Moravě ve čtvrtek 24. června večer. Zasáhlo úsek široký přibližně půl kilometru a dlouhý 26 kilometrů. V postižené oblasti zemřelo šest osob. Zároveň bylo poničeno asi 1 200 staveb včetně veřejných, zemědělských a průmyslových budov, asi dvě stovky domů bylo určeno ke zbourání.