2022 - Ministerstvo vnitra vydává příručku pro nové zastupitele obcí "Jsem zastupitel/ka"

Publikováno 9.11.2022

Ministerstvo vnitra připravilo publikaci pro nové zastupitele obcí "Jsem zastupitel/ka". Publikace nabízí především novým zastupitelům a zastupitelkám praktickou pomůcku pro základní zorientování se v problematice výkonu funkce zastupitele obce a fungování správy obce. Užitečná ale bude i pro ostatní zastupitele.

Publikace se věnuje takovým tématům, jakými jsou například odpovědnost zastupitele, střet zájmů nebo systém odměňování, dále se zaměřuje na základy fungování správy obce. V přehledných kapitolách tak jsou například zpracovány otázky hospodaření a nakládání s majetkem obce, vydávání právních předpisů obce nebo struktura orgánů obce. Publikace v neposlední řadě obsahuje řadu užitečných odkazů a kontaktů. To vše dohromady by mělo zastupitelům a zastupitelkám poskytnout praktického rádce, kterého budou využívat opakovaně.

Přílohy ke stažení

Publikace "Jsem zastupitel/ka" (5 491,23 KB)

Stáhnout vše