2022 - Mladí čápi již zkoušejí první lety

Publikováno 5.8.2022

Mladí hraničtí čápi, kterých je letos hned čtveřice, již zkouší první lety. Je nejvyšší čas, mladých je plné hnízdo, dospělí proto musí obsazovat sousední komíny. I letos se na své hnízdo hraničtí čápi vrátili až začátkem dubna. Nejprve sameček a asi týden po něm i samička. Loni  hraničtí čápi vyvedli jedno mládě,letos dokonce čtyři!

Čápi rostou jako z vody.

Kdo by měl to věčné klapání zobákem stále poslouchat. Zaletím si na zámek, tam budu mít chvilku klidu!

Děkujeme paní H. Dostálové a panu P. Jaškovi za poskytnuté fotografie.

Čapí hnízdo je od roku 2021 umístěno na desetimetrovém železobetonovém sloupu, který má na vrcholu ocelovou konstrukci s připraveným základem hnízda. Stavba sloupu probíhala ve spolupráci s ornitology z Českého svazu ochránců přírody ve Valašském Meziříčí. Loni  přiletěli čápi na nové hznízdo poprvé a úspěšně vyvedli jedno mládě.