2023 - Na ulici Hranická vyroste nový přechod pro chodce

Publikováno 29.8.2023

Nový přechod pro chodce na silnici I/35 na ulici Hranická začneme budovat od 1. září. Chceme tak zvýšit bezpečnost přecházejících chodců přes velmi frekventovanou silnici I/35, která je hlavním tahem na Valašské Meziříčí a na Slovensko. Stavba přechodu je spolufinancována z příspěvku Olomouckého kraje.

Cílem je vybudování nového přechodu pro chodce poblíž zastávky autobusů nedaleko rondelu U Smrku. Součástí přechodu budou 2 nové sloupy veřejného osvětlení k zajištění bezpečnosti chodců za snížené viditelnosti. V místě vstupu na komunikaci bude vyskládán varovný pás z červené zámkové dlažby s pravidelnými výstupky a také signální pás z téže dlažby

Stavba bude stát 1 milion korun a měla by být dokončena v říjnu. V průběhu stavby bude bohužel jízda po této ulici komplikovanější.  Proto žádáme řidiče, aby zde dbali zvýšené opatrnosti a pro jistotu počítali s možným menším zdržením.  Děkujeme za pochopení.